ورود / ثبت نام

جذاب ترین هدایای سازمانی نوروز | پک هدیه سازمانی نوروز

 • چهارشنبه 04 بهمن 1402 | 15:06
 • 4.67 از 5 بوسیله 6 رای
  |
جذاب ترین هدایای سازمانی نوروز

نوروز، نخستین روز سال خورشیدی ایرانی برابر با اول فروردین ماه و هنگام انتقال خورشید از برج حوت به برج حَمَل را می‌نامند، که بیان از تحوّل و پدیده‌ای طبیعی است که نقطه اعتدال ربیعی و آغاز بهار و فصل رویش و جنبش و جان یافتن دوباره طبیعت پس از مرگی طبیعی است، این هنگامه همواره از دیرباز در ایران باستان با عنوان عید نوروز همراه با برگزاری جشن و آیین‌های ویژه نوروزی بوده است. در کشور ما ایران با سنت دیرینه‌ای که برای عیدی دادن در کارنامه خود دارد، سازمان‌ها هم برای کارکنان خود هدیه سازمانی عید نوروز تهیه کرده و به عنوان شادباش به آنها تقدیم می‌کنند. در ادامه پس از مررور اطلاعاتی بیشتر در مورد عید نوروز و تاریخچه ‌آن در ایران باستان، به هدایای سازمانی عید نوروز هم اشاره خواهیم کرد. در ادامه با ما همراه باشید.

شمش نفیس ویژه نوروز 1403: گنجینه‌ای ارزشمند از تاریخ و هنر

آیا برای جشن نوروز امسال به دنبال هدیه‌ای استثنایی می‌گردید؟ با افتخار به شما پک شمش نفیس ویژه نوروز 1403 را معرفی می‌کنیم، یک انتخاب شگفت‌انگیز برای تبریک و تجلیل از این مناسبت مهم!

این پک شامل دو شمش نیم گرمی با طرح سکه 1403 می‌باشد که به‌طور زیبا و دقیق به نمادهای فرهنگی و سنتی کشور عزیزمان ایران اشاره دارد. همچنین، یک سیب زیبا که نمادی از آغاز فصل نوروز و تازه‌ترین محصولات فصلی می‌باشد نیز در این پک قرار گرفته است. علاوه بر این، یک کتاب نفیس با موضوعات مرتبط با نوروز که شامل داستان‌ها، شعرها، و آداب و رسوم این جشن باستانی است، نیز بخشی از این پک بی‌نظیر است.

 

 شمش یادبود نوروز 1403

جزئیات و خرید پک شمش یادبود نوروز 1403

 

با داشتن این پک، شما به‌طور همزمان می‌توانید از زیبایی هنر ایرانی و ارزش‌های فرهنگی خود و همچنین شادی و خنده‌هایی ناشی از تجلیل از نوروز بهره‌مند شوید.

هم‌اکنون این پک شگفت‌انگیز را سفارش دهید و به دوستان و خانواده خود در این مناسبت شاد و باستانی هدیه دهید. با شمش نفیس ویژه نوروز 1403، لحظاتی پر از خاطرات خوش و خاص را به اشتراک بگذارید.

سین هشتم نوروزی - سین شمش - سیب خانه سکه ایران!

شمش یادبود با طرح سکه 1403، نشانگر رزشمندی می‌باشد که به طور زیبایی طراحی شده و نمادی از فرا رسیدن سال نو و امید به آینده روشن است. همچنین، سیب نفیسی که در این پک قرار دارد، نمادی از باروری و ثمره‌بخشی طبیعت در فصل بهار است و باعث می‌شود این جشنواره‌ی نوروزی بیش از هر وقت دیگری مملو از شادی و خوشبختی باشد.

تاریخچه عید نوروز در ایران

در منطقه‌ای چون ایران، ما یک جشن باستانی و کهن از اقوام مختلف به ارث برده‌ایم. این جشن، با رنگ و بوی ویژه‌ای، هویت ایرانی خود را گرفته و نماد اتحاد و انسجام مردمان این کشور است. نوروز، به عنوان فرا رسیدن فصل بهار و آغاز رستاخیز طبیعت، مورد جشن و سرور قرار میگیرد. ما این روز را به عنوان زمان شروع رویش و زندگی جدید گیاهان و نباتات می‌شناسیم. ما با ایمان به هماهنگی با طبیعت، این جشن را با روحیه‌ای تازه و پوشیدن لباسهای جدید ِعید آغاز می‌کنیم.

 تاریخچه عید نوروز در ایران

شروع جشن نوروز همزمان با ورود بهار است، زمانی که خورشید در حرکت ظاهری‌اش در ابتدای برج حمل، خط استوا را قطع کرده و مدت زمان روز و شب برابر می‌شود. در تقویم خورشیدی، لحظه تحویل سال، اولین روز از ماه فروردین به نام هرمز روز یا اورمزد روز شمرده می‌شود. این جشن، عبارت است از بازگشت به زمین، شادی و شور، و همچنین یادآوری ارتباط نزدیک ما با طبیعت و جهان اطرافمان.

تاریخچه جهانی عید نوروز

در مطالعات مختلفی که دربارهٔ عید نوروز انجام شده است، می‌توانیم ببینیم که جشن نوروز یکی از جشن‌های باستانی و مهم در ایران است. این جشن از دوره‌های باستانی همچون اشکانیان و ساسانیان گرامی‌داشته می‌شد. در دوره ساسانیان، نوروز به دو بخش کوچک و بزرگ تقسیم می‌شد. نوروز کوچک یا نوروز عامه، پنج روز از اول تا پنجم فروردین به مدت پنج روز جشن می‌گرفت و در روز ششم یا خرداد‌روز، جشن نوروز بزرگ یا نوروز خاصه برگزار می‌شد.

 تاریخچه جهانی عید نوروز

در این روزها، مردم به دربار شاه می‌رفتند و مشکلات و درخواست‌های خود را ارائه می‌کردند و شاه نیز به حل مشکلات و اعطای دستورات می‌پرداخت. این مراسم در دوره‌های مختلف تاریخی و در کشورهای مختلفی همچون ایران و افغانستان با محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها روبرو شده است.

در دوره شوروی، برگزاری این جشن ممنوع اعلام شده بود و در نتیجه، مردم در برخی مناطق مخفیانه این جشن را جشن می‌گرفتند. همچنین در دوران حکومت طالبان در افغانستان و در ترکیه قبل از سال ۲۰۰۰، برگزاری این جشن ممنوع بوده‌است.

خوشبختانه، در سال‌های اخیر، نوروز به عنوان یک جشن جهانی شناخته شده و توسط مجمع عمومی سازمان ملل به عنوان روز جهانی نوروز تصویب شده است. این نماد از فرهنگ و هویت ایرانی همچنان در سراسر جهان جشن‌گرفته می‌شود و ما به عنوان یک ملت، ارزش‌ها و سنت‌های باستانی خود را با افتخار حفظ کرده‌ایم.

هدیه سازمانی عید نوروز

در ایران و دیگر کشورهایی که جشن نوروز جشن‌گرفته می‌شود، معمولاً در این زمان از سال، سازمان‌ها و افراد به یکدیگر هدیه می‌دهند. این هدایا نماد محبت و همدلی است و در زیر تعدادی از سازمان‌ها و هدیه سازمانی عید نوروز را برای شما می‌آوریم:

 هدایای سازمانی خانه سکه ایران

سازمان‌های خیریه: در این زمان، بسیاری از سازمان‌های خیریه در ایران فعالیت‌های خود را افزایش می‌دهند و به نیازمندان کمک می‌کنند. آنها معمولاً بسته‌های غذایی، لباس، اسباب بازی و کتاب‌ها را به خانواده‌های نیازمند ارسال می‌کنند.

شرکت‌ها: بسیاری از شرکت‌ها و کارگاه‌ها به کارمندان و مشتریان خود هدیه سازمانی عید نوروز اهداء می‌کنند. این هدایا ممکن است شامل سبد میوه، شیرینی، نمونه‌ای از محصولات خود، یا گاهی حتی لوازم الکترونیکی، لوازم خانگی  یا هدایای لوکس عین طلا و شمش طلا باشند.

دولت: دولت نیز به افراد در مواقعی همچون عید نوروز هدایایی اهداء می‌کند. این هدایا معمولاً به کمک نقدی، کالاهای اساسی، یا کارت‌های هدیه از فروشگاه‌ها می‌باشد.

خانواده و دوستان: در میان خانواده و دوستان نیز رسم است که هدایایی چون گل، شیرینی، لباس یا کالاهای لوکس به یکدیگر هدیه داده شود.

مدارس و دانشگاه‌ها: مدارس و دانشگاه‌ها نیز به دانش‌آموزان و دانشجویان خود هدایایی مانند کتاب‌ها، اسباب بازی یا لوازم تحریر اهداء می‌کنند.

در این مواقع، ارتباطات اجتماعی و فرهنگی نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنند و اهداء هدایا نشانه از دوستی، همدلی و ارتباط انسانی قوی است.

شمش طلا برای هدیه سازمانی نوروز

اهدای شمش طلا به عنوان عیدی نوروزی از سمت سازمان‌ها به کارکنان در برخی فرهنگ‌ها و کشورها، یکی از بهترین هدایا در عید نوروز است. این هدیه سازمانی عید نوروز در برخی جوامع به عنوان نماد ارزش و ثروت شناخته می‌شود و به کارکنان احساس ارزشمندی می‌دهد.

 بسته بندی شمش طلا نقش برجسته کوروش

برخی از دلایلی که ممکن است این هدیه به عنوان بهترین عیدی نوروزی در نظر گرفته شود، عبارتند از:

ارزش و استقامت مالی: شمش طلا ارزش ثابتی دارد و تا حدودی نشان‌دهنده استقامت مالی است. به عنوان هدیه، این نماد از ثروت و پایداری مالی نشان می‌دهد.

ارزش فرهنگی و تاریخی: در برخی فرهنگ‌ها، طلا نماد ثروت، زیبایی، و قدرت است و از دوران‌های باستانی در فرهنگ‌ها و ادیان مختلف ارتباط مستقیم با طلا دارد.

عمق معنوی: در بعضی از جوامع، اهدای شمش طلا نشان از ارزش‌های معنوی و احترام به فرد در جامعه دارد و از این رو به عنوان هدیه محترمانه و پر از احترام می‌تواند تلقی شود.

قابلیت انتقال ارزش: طلا به عنوان یک سرمایه‌گذاری ثبات دارد و می‌تواند ارزش خود را در طول زمان حفظ کند. این ویژگی باعث می‌شود که اهدای طلا به عنوان عیدی، ارزش مالی خود را حفظ کرده و افراد در آینده از آن بهره‌مند شوند.

انواع شمش طلا برای هدیه

خانه سکه ایران به عنوان اولین تولید کننده شمش طلا در ایران با استاندارد T99 از سازمان ملی استاندارد ایران، تنوع زیادی از شمش های طلا را داراست که قطعا می توانید بهترین هدیه سازمانی خود را از بین آنها انتخاب کنید.

 شمش طلا برای هدیه سازمانی لوکس

شمش های سرمایه

 شمش طلا برای هدیه سازمانی

شمش های نفیس

 شمش طلا برای هدیه سازمانی نوروز

شمش کارت طلایی

لیست قیمت شمش طلا

 

مدالیون (سکه یادبود ) برای هدیه لوکس سازمانی

مدال یادبود به سکه هایی گفته می شود که خصوصیات سکه رایج (خرج شدنی) را دارد مثلا اندازه ، طرح ، تاریخ ، تصویر و... ولی سکه رسمی نیستند (خرج نمی شوند) و به عنوان یادگار رویدادهای مهم ، مناسبت های مذهبی و سیاسی خاص و یا گرامیداشت چهره های علمی و فرهنگی و تاریخی هر کشور ضرب می شوند.

ویژگی ها و موارد کاربرد این سکه ها :

 • ابداع توسط خانه سکه ایران و انتخاب گروه به عنوان کارآفرین برتر صنایع دستی ایران
 • قابلیت اجرای بناء تاریخی و مذهبی و پرتره شخصیتهای معروف ملی و یا تاریخی
 • وزن مناسب و قطع بزرگ و جنس طلا ارزش کار را چندین برابر می کند.
 • هر بسته داری ضمانتنامه می باشد که موجب ایجاد اطمینان خاطر مضاعف برای مشتریان می گردد.
 • نقش هنر که زیبایی و ارزش نهایی محصول را چند برابر میکند.
 • امکان ویژه تولید سکه های یادبود با طرح های درخواستی با بهترین کیفیت در کمترین زمان ممکن
 • انحصار در تولیدو محدود بودن آن باعث کمیاب و نایاب شدن سکه های تولید شده به مرور زمان خواهد شد.

در ادامه با برخی از این نمونه مدالیون ها که برای سالگرد تاسیس شرکت ها و یا یادبود مناسبت ها توسط خانه سکه ایران طراحی و تولید شده است را مشاهده می نمایید :

 مدالیون برای هدیه سازمانی

تابلوهای نقش برجسته برای هدایای جذاب نوروز

تابلوهای نقش برجسته با طرح های متنوع وپرتره و آثار مشاهیر و بناهای تاریخی هم می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای هدیه سازمانی باشد. در ادامه برخی از این تابلوها را مشاهده می نمایید.

 تابلو نقره استاد شجریان

تابلو نقش برجسته وان یکاد

 تابلو طلا بشقاب شیر باستانی

تابلو نقش برجسته شیر ساسانی

 

از کجا هدیه سازمانی لوکس و خاص برای نوروز بخریم؟

شمش طلا به عنوان هدیه سازمانی برای عید نوروز می‌تواند را می توانید از مغازه‌های طلافروشی معتبر یا از طریق نمایندگی‌ها و یا ارتباط مستقیم با دفتر مرکزی خانه سکه ایران خریداری کنید.

 

خرید زیورآلات هنری از جمله شمش طلا، مدالیون ( سکه یادبود ) و تابلوهای نقش برجسته برای هدایای سازمانی، ضمن خاص و منحصربه فرد بودن می تواند ارزش مالی مناسبی برای گیرنده هدیه به همراه داشته باشد.

در صورت تمایل به مشاوره در مورد خرید محصولات با شماره تلفن 02188314479 تماس بگیرید.

 • 2 |

پرسش های متداول

از طریق تماس تلفنی با دفتر مرکزی خانه سکه ایران به شماره 02188314479 میتوانید اقدام به خرید و یا تعیین وقت قرار جلسه حضوری برای ثبت سفارش اختصاصی نمایید.

عیار همگی شمش ها، مدالیون ها و تابلوهای نقش برجسته که از طلا هستن 995 و نقره ها 999 می باشد.

بله در قالب مدالیون، شمش طلا و همچنین تابلو می توانید طرح اختصاصی خود را در تعداد سفارش دهید

2 نظر  چهار     -   =   سه  


حسین علیپور سه شنبه 17 بهمن 1402 - 15:58
 • 1
 • 0

هزینه ساخت اون سکه های سفارشی چطور محاسبه میشه و در چه تعدادی ؟

کارشناس سایت سه شنبه 17 بهمن 1402 - 16:33
 • 2
 • 0

برای مدالیون (سکه یادبود) یک هزینه ساخت قالب برای طرح تون دارید و یک هزینه هم برای تولید با آلیاژی که مد نظرتون هست. باید تعداد باشه و تکی نمی صرفه براتون. تعداد قابل مذاکره ست. میتونید با دفتر مرکزی تماس بگیرید. 02188314479

خانه سکه ایران