ورود / ثبت نام

شمش طلا برای یادگاری

 • سه شنبه 18 بهمن 1401 | 15:39
 • 4.75 از 5 بوسیله 2 رای
  |
شمش طلا برای یادگاری

چه گیرنده مورد نظر شما علاقه مند به سرمایه گذاری باشد یا جذب فلزات گرانبها شود، مزایای ارائه شمش طلا یا نقره را به عنوان هدیه در نظر بگیرید. این سرمایه‌گذاری‌ها یک ذخیره قوی از ارزش را با خطر کم کاهش ارزش در طول زمان فراهم می‌کنند و به‌ویژه در زمان‌های بی‌ثباتی اقتصادی سودمند هستند. و بسیاری از دریافت کنندگان از این که بدانند فلز گرانبهای کمیاب و ارزشمند دارند هیجان زده خواهند شد.

اقلام کلیدی

 1. طلا و نقره فلزات گرانبهایی بسیار ارزشمند هستند که ذخیره قوی ارزش و یک هدیه فیزیکی جذاب هستند.
 2. شما می توانید طلا و نقره ملموس را به شکل شمش، سکه یا جواهرات یا به صورت نامشهود از طریق سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس یا سرمایه گذاری های مشترک، شرکت های معدنی و غیره هدیه کنید.
 3. هنگام خرید طلا و نقره فیزیکی به عنوان هدیه، همکاری با یک فروشنده مجاز و معتبر بسیار مهم است.
 4. خرید فیزیکی طلا و نقره ممکن است هزینه های قابل توجهی در ارتباط با تحویل، ذخیره سازی و بیمه داشته باشد.
 5. همچنین ممکن است پیامدهای مالیاتی برای شما به عنوان هدیه دهنده و برای گیرندگان اگر طلا یا نقره را در تاریخ بعدی بفروشند، وجود داشته باشد.

فلزات گرانبها چیست و چگونه آنها را خریداری می کنید؟

فلزات گرانبها مانند طلا، نقره و پلاتین فلزات نادر و طبیعی هستند که برای هزاران سال ارزش مالی و اجتماعی داشته اند. آنها تمایل به ماندگاری بالایی دارند، به این معنی که در طول زمان پوسیده یا مستهلک نمی شوند. در حالی که فلزات گرانبها به طور مشهور در جواهرات و آثار هنری فاخر استفاده می شوند، آنها همچنین در طول قرن ها کاربردهای عملی مختلفی داشته اند. به عنوان مثال، زمانی نقره یکی از اجزای کلیدی در صنعت عکاسی بود. اکنون به دلیل رسانایی آن در بسیاری از دستگاه های الکترونیکی استفاده می شود.

خرید شمش طلا

شمش

وقتی اکثر ما به خرید طلا یا نقره فکر می کنیم، شمش را تصور می کنیم. شمش به میله‌ها یا شمش‌های فلزی خالص یا تقریباً خالص اطلاق می‌شود که اغلب در انبارها، گاوصندوق‌ها یا سایر مکان‌های امن ذخیره می‌شوند. برای گیرنده هدیه مورد نظر شما، شمش یا اقلام کوچکتر مانند سکه ممکن است سریعترین لذت را برای دریافت کنید.

جواهر سازی

یکی دیگر از راه های مناسب برای هدیه دادن طلا یا نقره این است که یک جواهر به گیرنده خود بدهید. به طور سنتی، حدود نیمی از طلای استخراج شده برای ساخت جواهرات استفاده می شود. یکی دیگر از مزایای این نوع هدیه این است که برای گیرنده شما کاربرد عملی دارد، اگرچه پوشیدن جواهرات طلا نیز فرد را در معرض خطر گم شدن یا دزدیده شدن آن قرار می دهد.

شمش یا سکه

شمش را می توان با قیمت لحظه ای خریداری کرد که هم هزینه خود فلز و هم هزینه های اضافی مربوط به معامله را شامل می شود. در بیشتر موارد، بهترین راه برای خرید شمش یا سکه از طریق یک خرده فروش مجاز است.

 • از وب‌سایت یا، کمتر رایج، فروشگاه حضوری یک خرده‌فروش دارای مجوز دیدن کنید.
 • اقلام طلا یا نقره برای فروش را بر اساس قیمت، وزن یا مقدار جستجو کنید.
 • اقلام طلایی یا نقره ای مورد نظر خود را خریداری کنید.
 • برای پرداخت و به طور بالقوه ترتیبات تحویل و بیمه را آماده کنید. این هزینه ها می تواند قابل توجه باشد، بنابراین مطمئن شوید که آنها را در طول فرآیند در نظر بگیرید.
 • طلا یا نقره خود را دریافت کنید و با خیال راحت در صندوق امانات یا صندوق امانات نگهداری کنید. ممکن است بهتر باشد شمش یا سکه ها را در بسته بندی تحویل نگه دارید تا از آسیب دیدن جلوگیری کنید.
 • وقتی زمانش رسید، طلا یا نقره را به هدیه گیرنده خود بدهید. مطمئن باشید که فضای امنی هم برای نگهداری این وسایل دارند.
 • شما همچنین باید هزینه‌های ادامه بیمه طلا یا نقره را پس از در اختیار داشتن آنها در اختیار گیرنده قرار دهید. اگر این هزینه‌ای است که نمی‌خواهید بر گیرنده خود تحمیل کنید، آماده باشید تا ترتیبات جایگزینی مانند ادامه دادن خودتان برای بیمه پرداخت کنید.
قیمت شمش طلا

جواهر سازی

فرآیند خرید و هدیه دادن جواهرات طلا یا نقره از بسیاری جهات شبیه شمش یا سکه است. یکی از موارد کلیدی که باید در نظر داشت این است که بسیاری از جواهرات دارای برچسب طلا یا نقره ممکن است دارای خلوص کمتری نسبت به شمش یا حتی سکه باشند. مشورت با نمودار کاراتاژی که بینشی در مورد ترکیب طلا یا نقره با قیراط ارائه می دهد، مفید است.

مانند شمش و سکه، مراقب باشید تا اطمینان حاصل کنید که هر خرده فروشی که از آن خرید می کنید معتبر و دارای مجوز است. مواظب معاملاتی باشید که برای واقعی بودن خیلی خوب به نظر می رسند. متأسفانه، در طول سال ها موارد بی شماری از فروش جواهرات و شمش طلا و نقره تقلبی یا تقلبی وجود داشته است.

در صورت تمایل به مشاوره در مورد خرید محصولات با شماره تلفن 02188314479 تماس بگیرید.  +     شش   =   شش  


خانه سکه ایران