ورود / ثبت نام

خواص طلا برای زنان باردار

 • شنبه 24 دی 1401 | 15:56
 • 2 از 5 بوسیله 13 رای
  |
خواص طلا برای زنان باردار

آیا می دانستید بیش از 5000 سال پیش، کیمیاگران در اسکندریه دارویی از طلای مایع ساختند که به اعتقاد آنها می تواند به بدن انسان در مبارزه با بیماری ها و جوان ماندن کمک کند؟ در واقع، طلا فقط یک افزودنی گرانبها به مجموعه جواهرات شما نیست. حتی می تواند برای سلامتی شما مفید باشد. در اینجا چگونه است:

گردش خون را بهبود می بخشد

طلا به عنوان یک فلز "دوست قلب" شناخته شده است که گردش خون را در بدن شما بهبود می بخشد و بنابراین اطمینان حاصل می کند که هر قسمت از بدن شما اکسیژن زیادی دریافت می کند. از این رو، در قدیم به زنان باردار توصیه می شد که برای بهبود گردش خون و سایر مایعات بدن در کودک و مادر، زیور آلات طلا را دور شکم خود بپوشند.

التیام زخم و کنترل عفونت

اعتقاد بر این است که اگر طلای خالص (24 عیار) را روی ناحیه عفونی یا دردناک قرار دهید، می تواند به بهبود زخم و کنترل عفونت کمک کند.

درمان مراقبت از پوست

آیا می دانستید که حتی کلئوپاترا، ملکه سابق مصر، گفته می شود که هر شب با ماسک طلا می خوابید؟ طلا ارتعاشات گرم و تسکین دهنده پوست را فراهم می کند و بنابراین به بدن شما کمک می کند تا سلول ها را بازسازی کند. طلا در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست و زیبایی استفاده می شود. همچنین برای درمان مشکلات پوستی مختلف مانند اگزما، عفونت های قارچی، بثورات پوستی، زخم ها، سوختگی های پوستی و غیره استفاده می شود.

دمای بدن را تنظیم می کند

استفاده از طلا به حفظ دمای بدن شما کمک می کند و در صورت لرز، گرگرفتگی و تعریق شبانه آن را بازیابی می کند.

به آرتریت کمک می کند

آیا می دانستید پس از جنگ جهانی دوم از ترکیبی حاوی طلا برای درمان آرتریت روماتوئید استفاده شده است؟ حتی در ونیز در دوران رنسانس، میزبان در یک گردهمایی اجتماعی بعد از غذا برای مهمانانش بادام با روکش طلا سرو می کرد تا از رماتیسم محافظت کند و البته ثروت خود را به رخ بکشد. اگر آرتریت دارید، طلا می تواند با بهبود گردش خون به کاهش درد اندام های شما کمک کند.

اعتیاد را درمان می کند

در قرن نوزدهم از طلا برای درمان اعتیاد به الکل استفاده می شد. امروزه از طلا در داروسازی برای درمان اعتیاد به نیکوتین، مواد مخدر و کافئین استفاده می شود.

رشد سرطان را کنترل می کند

طلا می تواند به بدن در کنترل رشد سلول های سرطانی کمک کند. از این رو، به عنوان یک داروی جایگزین برای درمان انواع مختلف سرطان مانند سرطان پروستات و سرطان تخمدان استفاده می شود. طلا همچنین به تشخیص زودهنگام سرطان کمک می کند. CytImmune، یک شرکت بیودارویی مستقر در ایالات متحده، روشی را برای تحویل مستقیم داروهای ضد سرطان با استفاده از نانوذرات طلا ایجاد کرده است. شرکت دیگری به نام Nanospectra «نانپوسته‌هایی» ساخته است که سلول‌های سرطانی را با حرارت از بین می‌برند. نانوپوسته یا بهتر بگوییم پلاسمون نانوپوسته، نوعی نانوذرات کروی است که از یک هسته دی الکتریک تشکیل شده است که توسط یک پوسته فلزی نازک (معمولاً طلا) پوشانده شده است.

خرید شمش طلا

فناوری مراقبت های بهداشتی

 • آیا می‌دانستید که نانوذرات طلا نقش اساسی در میلیون‌ها آزمایش تشخیص سریع (RDT) که هر ساله در سطح جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند، ایفا می‌کنند؟ RDT های حاوی نانوذرات طلا به تشخیص اینکه آیا فرد مبتلا به مالاریا است یا خیر کمک می کند. اما نکته واقعا خارق العاده این است که طلا به تشخیص زودهنگام HIV/AIDS نیز کمک کرده است.
 • طلا فقط آینده مالی شما را امن نمی کند. حتی می تواند به اطمینان از رفاه شخصی شما کمک کند.
 • برای قرن‌ها، طلا نقش کلیدی در فرآیند تکامل انسان ایفا کرده است و به اشکال مختلفی مانند ارز، ذخیره دارایی‌های ارزشی، جواهرات و غیره استفاده می‌شود.
 • جواهرات بخشی جدایی ناپذیر از زینت بشر، به ویژه برای زنان، و با رشد روزافزون و تغییر ذهنیت بوده است. حتی مردان نیز شروع به پوشیدن جواهرات طلا کرده اند. از بین تمام جواهرات، جواهرات ساخته شده از طلا و نقره همیشه تقاضای زیادی داشته اند.
 • از گوشواره، سنجاق بینی، دستبند، گردنبند، ماتاپاتی گرفته تا کمربند و انگشترهای انگشت پا، هر روز به جای الماس طلا می چینید. نه به دلیل خواص شیمیایی آن، بلکه به دلایل علمی پشت پوشیدن طلا. در فرهنگ هند، جواهرات طلا در هر جشن و مناسبت های فرخنده پوشیده می شود. و بیشتر از سایر رده های فلزی و سنگ ها ارجحیت دارد. تا به حال فکر کرده اید چرا؟
 • خب علم برای این توضیح منطقی دارد. مطالعه ای برای درک دلیل استفاده از جواهرات طلا توسط زنان انجام شد. نتیجه گرفته شد که چون اعتقاد بر این بود که زنان ضعیفتر از مردان هستند، از نظر قدرت بدنی، طلا به بدن آنها چسبانده شود. این امر به آنها رزق و روزی لازم را می دهد.
 • این مطالعه توضیح داد که با افزایش سن زنان، باعث کاهش قدرت بدنی می شود. در کنار این، زایمان نیز منجر به ضعیف شدن استخوان‌های زنان شد. بنابراین، اجداد ما راه حلی برای این مشکل پیدا کردند. زنانی که از جواهرات طلا و نقره استفاده می کنند از آنها سود می برند زیرا استفاده منظم از آنها به قوی تر شدن استخوان های آنها کمک می کند.
 • قیمت شمش طلا

شواهد علمی پشت پوشیدن هر زیور در زیر ذکر شده است:

 1. گوشواره طلا: سوراخ کردن گوش یک عمل رایج در هند است. اعتقاد بر این است که جریان جریان را در بدن حفظ می کند. اعصاب گوش به چشم ها متصل هستند. در زنان به اندام های تناسلی نیز کشیده می شود. اصطکاک گوشواره طلا به بهبود بینایی و چرخه تولید مثل کمک می کند.
 2. استفاده از گوشواره طلا باعث افزایش فعالیت و هوشیاری نسبت به محرک ها می شود.
 3. انگشتر طلا: یکی از رایج ترین زیورآلاتی است که هم مردان و هم زنان می پوشند. بسیاری از اتصالات عصبی بین قلب و مغز به انگشتان دست متصل می شوند. اصطکاک انگشتر طلا در انگشتان برای سلامتی شما مناسب است. به عنوان مثال، اگر انگشتر طلا را روی انگشتر یا انگشت کوچک خود ببندید، سلامت قلب شما را بهبود می بخشد. همچنین از سرماخوردگی و سرفه جلوگیری می کند.
 4. گردنبند طلا یا Mangalsutra: گردنبند یا Mangalsutra به جذب انرژی مثبت کمک می کند که به حفظ سلامت ذهن و بدن کمک می کند. همچنین گفته می‌شود که اصطکاک گردنبند طلا در اطراف گردن، جایی که کانال‌های عصبی متعدد وجود دارد، به تنظیم گردش خون در بدن کمک می‌کند.
 5. النگو طلا: النگوهای طلا به تنظیم گردش خون در بدن کمک می کنند. به دلیل شکل دایره ای آن، انرژی الکترومغناطیسی که از پوست بیرونی عبور می کند به بدن باز می گردد و گردش خون کلی را بهبود می بخشد.
 6. Mangtikka طلا: پوشیدن زیور آلات طلا بر روی شقیقه سر به تنظیم دمای بدن کمک می کند و در عین حال آرامش و تمرکز شما را حفظ می کند.
 7. انگشترهای طلایی انگشتان پا: حلقه‌های انگشت طلایی معمولاً روی انگشت دوم قرار می‌گیرند و به عنوان رسانای خوبی برای جریان بین بدن و زمین عمل می‌کنند. اعصاب موجود در انگشت دوم نیز از رحم تا قلب عبور می کند. استفاده از انگشتر پا به بهبود چرخه تولید مثل و حفظ فشار خون کمک می کند.
 8. حلقه‌های طلایی بینی: استفاده از حلقه‌ها یا سنجاق‌های طلایی بینی به کاهش درد در دوره قاعدگی کمک می‌کند. همچنین عوارض دوران بارداری و زایمان را کاهش می دهد.
 9. کمربند طلا: پوشیدن زیور آلات طلا به دور کمر به ایجاد تماس های طب سوزنی در بدن کمک می کند و در نتیجه از بسیاری از دردهای بدن، سرماخوردگی و سرفه و ناراحتی های تنفسی جلوگیری می کند.
 10. اگر طلا را با جزئیات بیشتری مطالعه کنید، می توانید دلایل علمی بسیاری دیگر را در پشت پوشیدن طلا و اینکه چرا در طول قرن ها دارایی قابل اعتمادی بوده است، بیابید. جدای از دلایل علمی استفاده از طلا، یکی دیگر از دلایل مناسب بودن طلا برای ساخت جواهرات به دلیل خواص بی اثر آن است. طلا با پوست واکنش نشان نمی دهد و می تواند خواص درمانی خود را حفظ کند.

در صورت تمایل به مشاوره در مورد خرید محصولات با شماره تلفن 02188314479 تماس بگیرید.  2     +   =   چهار  


خانه سکه ایران