ورود / ثبت نام

آیا طلا هدیه ارزشمندی است؟ | محبوبیت طلا + خرید

 • دوشنبه 05 دی 1401 | 17:33
 • |
آیا طلا هدیه ارزشمندی است؟ | محبوبیت طلا + خرید

خواه گیرنده مورد نظر شما علاقه مند به سرمایه گذاری باشد یا جذب فلزات گرانبها شود، مزایای ارائه طلا یا نقره را به عنوان هدیه در نظر بگیرید. این سرمایه‌گذاری‌ها یک ذخیره قوی از ارزش را با خطر کم کاهش ارزش در طول زمان فراهم می‌کنند و به‌ویژه در زمان‌های بی‌ثباتی اقتصادی سودمند هستند. و بسیاری از گیرندگان از این که بدانند فلز گرانبهای کمیاب و ارزشمند دارند هیجان زده خواهند شد.

اقلام کلیدی

 1. طلا و نقره فلزات گرانبهایی بسیار ارزشمند هستند که ذخیره قوی ارزش و یک هدیه فیزیکی جذاب هستند.
 2. شما می توانید طلا و نقره ملموس را به شکل شمش، سکه یا جواهرات یا به صورت نامشهود از طریق سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس یا سرمایه گذاری های مشترک، شرکت های معدنی و غیره هدیه کنید.
 3. هنگام خرید طلا و نقره فیزیکی به عنوان هدیه، همکاری با یک فروشنده مجاز و معتبر بسیار مهم است.
 4. خرید فیزیکی طلا و نقره ممکن است هزینه های قابل توجهی در ارتباط با تحویل، ذخیره سازی و بیمه داشته باشد.
 5. همچنین ممکن است پیامدهای مالیاتی برای شما به عنوان هدیه دهنده و برای گیرندگان اگر طلا یا نقره را در تاریخ بعدی بفروشند، وجود داشته باشد.

فلزات گرانبها چیست و چگونه آنها را خریداری می کنید؟

فلزات گرانبها مانند طلا، نقره و پلاتین فلزات نادر و طبیعی هستند که برای هزاران سال ارزش مالی و اجتماعی داشته اند. آنها تمایل به ماندگاری بالایی دارند، به این معنی که در طول زمان پوسیده یا مستهلک نمی شوند. در حالی که فلزات گرانبها به طور مشهور در جواهرات و آثار هنری فاخر استفاده می شوند، آنها همچنین در طول قرن ها کاربردهای عملی مختلفی داشته اند. به عنوان مثال، زمانی نقره یکی از اجزای کلیدی در صنعت عکاسی بود. اکنون به دلیل رسانایی آن در بسیاری از دستگاه های الکترونیکی استفاده می شود.

  در حالی که طلا و نقره به عنوان دارایی‌های امنی در نظر گرفته می‌شوند که احتمالاً در طول ناآرامی‌های اقتصادی ارزش خود را حفظ یا افزایش می‌دهند، توجه داشته باشید که قیمت این فلزات همچنان می‌تواند بسیار نوسان باشد.

هنگام در نظر گرفتن خرید فلزات گرانبها مانند طلا و نقره - چه برای خودتان به عنوان یک سرمایه گذاری یا برای شخص دیگری به عنوان هدیه - مهم است بدانید که راه های مختلفی، چه مستقیم و چه غیر مستقیم، برای سرمایه گذاری در این کالاهای ارزشمند وجود دارد.

شمش

وقتی اکثر ما به خرید طلا یا نقره فکر می کنیم، شمش را تصور می کنیم. شمش به میله‌ها یا شمش‌های فلزی خالص یا تقریباً خالص اطلاق می‌شود که اغلب در انبارها، گاوصندوق‌ها یا سایر مکان‌های امن ذخیره می‌شوند. برای گیرنده هدیه مورد نظر شما، شمش یا اقلام کوچکتر مانند سکه ممکن است سریعترین لذت را برای دریافت کنید.

خرید شمش طلا

جواهر سازی

یکی دیگر از راه های مناسب برای هدیه دادن طلا یا نقره این است که یک جواهر به گیرنده خود بدهید. به طور سنتی، حدود نیمی از طلای استخراج شده برای ساخت جواهرات استفاده می شود. یکی دیگر از مزایای این نوع هدیه این است که برای گیرنده شما کاربرد عملی دارد، اگرچه پوشیدن جواهرات طلا نیز فرد را در معرض خطر گم شدن یا دزدیده شدن آن قرار می دهد.

ETF ها، شرکت های استخراج، و آتی یا گزینه ها

صندوق های قابل معامله در بورس (ETF) به یکی از محبوب ترین روش های سرمایه گذاری در سال های اخیر تبدیل شده اند. ETFها اوراق بهادار سرمایه گذاری تلفیقی هستند که به گروهی از سرمایه گذاران اجازه می دهد تا در معرض شاخص ها، گروه های سفارشی سهام و حتی کالاهای فردی مانند طلا یا نقره قرار بگیرند. آنها را می توان در بورس اوراق بهادار مانند سهام عادی معامله کرد. انواع ETF وجود دارد که قرار گرفتن در معرض طلا، نقره یا سایر فلزات گرانبها را فراهم می کند.

 1. همچنین می‌توان با سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌هایی که آن فلزات را استخراج می‌کنند، در معرض طلا، نقره یا سایر فلزات قرار گرفت. دلایلی وجود دارد که چرا یک سرمایه گذار ممکن است این رویکرد را انتخاب کند، از جمله اینکه شرکت های معدنی ممکن است از افزایش قیمت آن فلزات سود ببرند. شما می توانید به طور مستقیم با خرید آنها در بورس یا غیرمستقیم از طریق ETF یا صندوق سرمایه گذاری به این سهام دسترسی داشته باشید.
 2. سرمایه گذاران پیچیده از بازار آتی و اختیار معامله برای شرط بندی روی طلا، نقره و سایر فلزات نیز استفاده می کنند.
 3. ETFها، شرکت‌های استخراج، قراردادهای آتی و گزینه‌ها همگی راه‌هایی هستند که می‌توان روی طلا یا نقره سرمایه‌گذاری کرد، اما ممکن است هیجان‌انگیزترین هدایا را ندهند. به همین دلیل، ما بحث خود را در زیر بر روی هدیه دادن فلزات گرانبها به عنوان شمش یا جواهرات متمرکز خواهیم کرد.
 4.   خرید طلا و نقره فیزیکی هزینه های مربوط به تحویل، ذخیره سازی و بیمه را به همراه دارد. هنگام تنظیم بودجه برای هدیه خود حتما این هزینه ها را در نظر داشته باشید.

چگونه طلا و نقره هدیه کنیم

در زیر به این موضوع اشاره می‌کنیم:

شمش یا سکه

شمش را می توان با قیمت لحظه ای خریداری کرد که هم هزینه خود فلز و هم هزینه های اضافی مربوط به معامله را شامل می شود. در بیشتر موارد، بهترین راه برای خرید شمش یا سکه از طریق یک خرده فروش مجاز است. خرده فروشان دارای مجوز آنلاین معروف عبارتند از American Precious Metals Exchange (APMEX)، JM Bullion و Wholesale Coins Direct. این فرآیند نسبتاً ساده است و به شکل زیر است:

قیمت شمش طلا
 1. از وب‌سایت یا، کمتر رایج، فروشگاه حضوری یک خرده‌فروش دارای مجوز دیدن کنید.
 2. اقلام طلا یا نقره برای فروش را بر اساس قیمت، وزن یا مقدار جستجو کنید.
 3. اقلام طلایی یا نقره ای مورد نظر خود را خریداری کنید.
 4. برای پرداخت و به طور بالقوه ترتیبات تحویل و بیمه را آماده کنید. این هزینه ها می تواند قابل توجه باشد، بنابراین مطمئن شوید که آنها را در طول فرآیند در نظر بگیرید.
 5. طلا یا نقره خود را دریافت کنید و با خیال راحت در صندوق امانات یا صندوق امانات نگهداری کنید. ممکن است بهتر باشد شمش یا سکه ها را در بسته بندی تحویل نگه دارید تا از آسیب دیدن جلوگیری کنید.
 6. وقتی زمانش رسید، طلا یا نقره را به هدیه گیرنده خود بدهید. مطمئن باشید که فضای امنی هم برای نگهداری این وسایل دارند.

قیمت شمش طلا

در صورت تمایل به مشاوره در مورد خرید محصولات با شماره تلفن 02188314479 تماس بگیرید.  پنج     +     دو   =


خانه سکه ایران