ورود / ثبت نام

انواع هدایای سازمانی | با بهترین قیمت و کیفیت

 • سه شنبه 15 آذر 1401 | 19:38
 • 5 از 5 بوسیله 1 رای
  |
انواع هدایای سازمانی | با بهترین قیمت و کیفیت

بسیاری از شرکت ها در حوالی تعطیلات و برای مناسبت های خاص مانند سالگرد کاری یا دستاوردهای استثنایی به کارمندان خود هدایایی می دهند تا قدردانی کنند. هنگام دادن هدایا، برای کارفرمایان مهم است که عواقب مالیاتی برای کسب و کار و کارمندان خود را درک کنند. در مورد مزایا و دلایل هدیه دادن، انواع هدایای سازمانی را در وب سایت خانه سکه ایران، قسمت خرید شمش طلا مشاهده کرده و در صورت تمایل نسبت به انتخاب و خرید آن اقدام نمایید.

مزایای هدیه دادن به کارکنان؛ انواع هدایای سازمانی

چه در سطح شخصی و چه در سطح حرفه ای می توانید از طریق هدیه دادن از مزایای بسیاری بهره مند شوید. اغلب، دادن هدایا به کارمندان یک سناریوی سودمند برای دو طرف است. برخی از مزایا شامل افزایش موارد زیر است:

 1. انگیزه: دادن هدایا می تواند به کارکنان شما انگیزه دهد تا برای شرکت سخت تر کار کنند.
 2. بهره وری: برخی از کارمندان پس از دریافت هدیه می توانند بهره وری بیشتری داشته باشند.
 3. روحیه: بسیاری از کارمندان، و شاید در کل شرکت، با گرفتن یک هدیه، روحیه خود را تقویت می کنند.
 4. ارزش: هدایا نشان می دهد که شما به کارمندان خود فکر می کنید، که باعث می شود آنها احساس ارزشمندی کنند.
 5. سخاوت: شما به عنوان یک مدیر از احساس سخاوتمندی بهره مند می شوید.

دلایل هدیه دادن

در اینجا برخی از موارد محبوب‌تر که کارفرمایان به کارمندان خود هدایایی می‌دهند آورده شده است:

 1. تولدها
 2. تعطیلات
 3. دستاوردهای مرتبط با کار
 4. جوایز تشویقی
 5. سالگردهای کاری

نمونه هایی از هدایا

از اقلام ملموس گرفته تا رویدادها و پول نقد، در اینجا برخی از رایج ترین انواع هدایایی که کارفرمایان به کارکنان خود می دهند آورده شده است:

 1. گل ها
 2. شمش طلا
 3. غذا
 4. بلیط رویدادها
 5. وعده های غذایی یا سایر اجتماعات سازمان یافته اجتماعی
 6. کتاب ها
 7. جوایز نقدی
 8. کارت هدیه
 9. ریزه کاری های کوچک

نحوه ارائه هدایای کارکنان به

کارفرمایان می توانند هر چیزی را که دوست دارند به عنوان هدیه به کارمندان خود بدهند، اما درک مفاهیم مالیاتی مهم است. به طور معمول، کارفرمایان بدون اطلاع کارمند از دادن هدیه ای که همراه با مالیات قابل توجه است، اجتناب می کنند. هنگام تعیین هدایای معاف از مالیات (برای کارمند) که ممکن است ارائه دهید، این مراحل را در نظر بگیرید:

1. ارزش را در نظر بگیرید

ارزش هدیه می تواند بر نحوه مالیات آن تأثیر بگذارد. به طور کلی، هر هدیه نقدی، چه پاداش سالانه یا یک کارت هدیه به یک رستوران، نوعی درآمد محسوب می شود و کارمند باید هنگام ثبت مالیات، آن را حساب کند.

اقلام ملموس با ارزش نقدی پایین تحت یک شرط مالیاتی به نام «حاشیه‌های حداقلی» قرار می‌گیرند. این مزایا مقرر می‌دارد که کارفرمایان می‌توانند بدون عواقب مالیاتی برای کارمند و به عنوان یک اقلام مالیاتی کاملاً قابل کسر برای کارفرما به کارمندان خود هدایایی بدهند. برای واجد شرایط بودن به عنوان یک هدیه حداقلی، کارفرما باید هدیه را به ندرت ارائه دهد و باید ارزش بازار منصفانه بسیار پایین یا FMV داشته باشد که حسابداری کالا را با مشکل مواجه می کند.

2. در مورد مورد فکر کنید

هدایای نقدی یا معادل آن مشمول مالیات بر درآمد توسط کارمند شما هستند. اگر می خواهید پیامدهای مالیاتی را بر کارمندان خود محدود کنید، به جای پول یا کارت هدیه، یک هدیه ملموس مانند کتاب یا گل انتخاب کنید. نمونه هایی از هدایای حاشیه کوچک ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 1. هدایای تعطیلات یا تولد ملموس با ارزش نقدی پایین
 2. هدایای فیزیکی مرتبط با عملکرد برجسته کاری
 3. گردهمایی ها یا رویدادهای نادر برای کارمندان

3. علت را مشخص کنید

یکی از موقعیت‌هایی که در آن کارفرمایان می‌توانند به کارکنان خود هدایای نقدی یا معادل نقدی بدون پیامدهای مالیاتی برای کارمند بدهند، جوایز است. جوایز دستاورد، خدمات و ایمنی کارکنان تا مقدار معینی مشمول مالیات نیستند. این جایزه باید یک سری از شرایط ارائه شده توسط IRS را رعایت کند، اما به طور کلی، اگر جایزه کمتر از 400 دلار باشد، شما به عنوان کارفرما می توانید هزینه را از مالیات خود کسر کنید و کارمند مجبور نیست جایزه را به عنوان درآمد در لیست قرار دهد.

سوالات متداول در مورد هدایای کارکنان

در زیر به هریک از پرسش و پاسخ ها اشاره شده است

هدیه خوبی برای دادن به کارمندان چیست؟

نوع هدیه ای که به کارکنان خود می دهید به چیزهایی مانند بودجه کلی، انتظارات مالیاتی، تعداد کارمندان و حتی صنعتی که در آن کار می کنید بستگی دارد. برای مثال، اگر به هر یک از اعضای شرکت انتشاراتی خود هدایایی می دهید، ممکن است شمش های طلا را به عنوان هدیه انتخاب کنید. اینها باید در دسته هدایای حاشیه‌های کوچک قرار گیرند، که به معنای کسر مالیات برای شما و بدون پیامدهای مالیاتی برای کارمندان شما است.

آیا می توانم به کارمندانم شمش هدیه بدهم؟

شما می توانید شمش های طلا را به عنوان هدیه به کارمندان خود بدهید، زیرا هم جنبه سرمایه گذاری دارد. هم ارزش بسیار بالایی از لحاظ قیمت و کیفیت خواهد داشت. قبل از خرید به قیمت شمش طلا نیز دقت نمایید.

 

در صورت تمایل به مشاوره در مورد خرید محصولات با شماره تلفن 02188314479 تماس بگیرید.  -     7   =   چهار  


خانه سکه ایران