ورود / ثبت نام

نحوه فروش طلا | راهنمای گام به گام

 • دوشنبه 23 آبان 1401 | 15:44
 • 2.74 از 5 بوسیله 17 رای
  |
نحوه فروش طلا | راهنمای گام به گام

فروش طلا مستلزم سه نکته اصلی است:

 1. طلای خود را کجا می فروشید؟
 2. ارزش طلای شما چقدر است؟
 3. عوارض مالیاتی چیست؟

در زیر این سه مرحله را طی خواهیم کرد.

درک چگونگی فروش ایمن طلای خود جنبه ای است که اغلب نادیده گرفته می شود از فرآیند سرمایه گذاری در فلزات گرانبها. انباشت طلا در وهله اول بدیهی است که مهم است، اما دانستن اینکه چه چیزی در زمان انحلال فرا می رسد به همان اندازه بسیار مهم است.

1. بین گزینه های خود تصمیم بگیرید: کجا طلا بفروشید

بهترین شرط شما در میان همه گزینه ها این است که طلای خود را به یک فروشنده حرفه ای شمش بفروشید. این ممکن است به سادگی یکی از فروشگاه های سکه محلی شما باشد.

 1. فروشندگان حرفه ای بیش از هر گزینه دیگری برای طلای شما به شما پول می دهند. آنها همچنین مطمئن ترین و مطمئن ترین مکان برای فروش طلا هستند. شناسایی معتبر - مانند گواهینامه رانندگی یا گذرنامه - مورد نیاز است، اما ارزش محافظت و آرامش خاطر را دارد.
 2. ایمنی و اعتماد ویژگی‌های کاملاً حیاتی برای یافتن در هر کسی است که به او طلا می‌فروشید. می توانید مطمئن باشید که یک فروشنده سکه همیشه هر محصولی را که خودش می فروشد با قیمت منصفانه بازخرید می کند. در حالت ایده آل، آنها همچنین باید عضوی از Better Business Bureau (BBB) ​​باشند. متأسفانه، خطر سرقت یا کلاهبرداری یک نگرانی همیشه در مورد دارایی با ارزش بالا مانند طلا است.
 3. ممکن است با خود فکر کنید، "خوب، اما آیا راه های دیگری برای فروش طلا وجود ندارد؟" در واقع، مکان های زیادی برای انتخاب وجود دارد.
 4. بدترین گزینه شما فروش همتا به همتا یا ملاقات ترتیب داده شده با یک غریبه است. کلاهبرداری های زیادی وجود دارد که از طریق این کانال ها عمل می کنند. اگر دوست نزدیک یا یکی از اعضای خانواده دارید که می خواهد طلای شما را بخرد، این انتخاب خوبی است. اما اعتماد به حسن نیت یک غریبه تصادفی توصیه نمی شود.
 5. بدترین گزینه بعدی برای فروش طلا یک سایت حراج آنلاین است. این خدمات بیش از 10% از قیمت فروش نهایی شما (در حالی که مسئولیت حمل و نقل و بیمه را به عهده می گیرید) "هزینه فروشنده" سنگینی را دریافت می کنند. مهمتر از آن، هیچ گونه حفاظتی در برابر خریدهای لغو شده در «حریق خط» وجود ندارد. در این موارد، کارمزدها را از دست می‌دهید و باید با پول کمتر فرآیند را از نو شروع کنید.
 6. مسیر دیگری که می‌توانید بروید، گروفروشی یا عملیات نقدی در برابر طلا است. در حالی که این گزینه ها از نظر ایمنی کمتر بد هستند، به ندرت بهترین قیمت را برای طلای شما ارائه می دهند. بر اساس ماهیت کسب و کارشان، دلال‌ها تمایل دارند از ناامیدی فروشنده سود ببرند و قیمت پایین‌تری را ارائه کنند. همیشه مایل باشید که کنار بروید و منتظر قیمت بهتر از خریدار مناسب باشید.

می‌توانید طلای خود را در نمایشگاه یا کنوانسیون سکه بفروشید، به خصوص اگر سکه‌های طلایی با ارزش سکه‌شناسی اضافه داشته باشید. به خاطر داشته باشید که خریداران در این تنظیمات، خود نمایندگی ها هستند. به عنوان یک قاعده، فروشندگان سکه هرگز علیه یکدیگر پیشنهاد قیمت نمی دهند. تعجب نکنید اگر آنها از هر تلاشی برای چانه زنی اذیت شدند!

خرید و فروش شمش طلا

یک مکان فیزیکی انتخاب کنید یا طلای خود را آنلاین بفروشید

اگر فروش طلا را به فروشنده شمش انتخاب کرده اید، گام بعدی انتخاب بین فروش حضوری یا آنلاین است. به لطف راحتی مدرن اینترنت، بسیاری از فروشندگان به شما اجازه می دهند طلا را به صورت آنلاین به آنها بفروشید. احتمالاً باید از اقلام عکس بگیرید، فرم فروش را پر کنید و به فروشنده زمان کافی برای ارائه پیشنهاد بدهید.

 1. اگر طلای شما به شکل سکه های کمیاب یا کلکسیونی است، احتمالاً می خواهید به محل فیزیکی فروشنده مراجعه کنید. این به آنها بهترین فرصت را می دهد تا وضعیت و ظاهر سکه ها را از نزدیک ارزیابی کنند. این موضوع در مورد محصولات عمومی مانند شمش طلا کمتر نگران کننده است.
 2. بسته به اینکه در کدام ایالت یا کشور زندگی می کنید، فروش آنلاین طلا ممکن است ساده ترین گزینه باشد. این به شما امکان می دهد بین چندین خریدار آنلاین نیز خرید کنید.

2. طلای خود را ارزیابی کنید

وقتی صحبت از ارزش طلای شما می شود، دانش قدرت است. این ایده خوبی است که قبل از فروش تقریباً ارزش طلای خود را بدانید. دیگر چگونه می توانید بدانید که آیا معامله خوبی دریافت می کنید؟

 1. اولین چیزی که باید بررسی شود، قیمت لحظه ای طلا است که به طور مداوم در طول روز در حال تغییر است. همچنین می توانید معاملات آتی طلا را بررسی کنید تا ببینید آیا انتظار می رود ارزش بازار فعلی طلا در کوتاه مدت افزایش یا کاهش یابد.
 2. هر دو قیمت آتی و نقدی به ازای هر اونس تروی (31.1 گرم) اندازه گیری می شوند. هنگامی که شما شمش طلا را می فروشید، یک خریدار معتبر همیشه به قیمت لحظه ای آن لحظه اشاره می کند. قیمت طلا بر اساس عرضه و تقاضا در مراکز تجاری اصلی مانند انجمن بازار شمش لندن (LBMA) حرکت می کند. همین امر در مورد قیمت نقره نیز صادق است.
 3. ارزش سکه های شمش کمی بیشتر از شمش های طلای عمومی خواهد بود. هر دو طلای بسیار خالص هستند و دارایی های نقدی محسوب می شوند، اما تفاوت های نقدینگی جزئی بین شمش ها و سکه ها وجود دارد. دومی ها مناقصه قانونی هستند و معمولاً فروش آنها کمی آسان تر است و بنابراین قیمت های کمی بالاتر دارند. اگر شمش های طلا را با شماره سریال از یک نام تجاری بفروشید، ممکن است ارزش بیشتری داشته باشند.
 4. اگر سکه‌های طلای کلکسیونی دارید (یعنی سکه‌های طلای سکه‌شناسی)، بهتر است کمی درباره ارزش آنها تحقیق کنید. به خاطر داشته باشید که مقادیر ذکر شده در هر راهنمای قیمت یک تخمین تقریبی است. یک دلال طلا تقریباً تمام مبلغ را به شما پرداخت می کند، اما باید فضای کمی برای کسب درآمد از سود فروش مجدد باقی بگذارد.
 5. همچنین اگر مطمئن نیستید که سکه های شما دارای چه مقدار فلز گرانبها هستند، می توانید با این ماشین حساب ارزش ذوب طلا و نقره مفید مشورت کنید.

قیمت شمش طلا

3. مفاهیم مالیاتی را درک کنید

 1. این موضوع بدون شک بیشترین سوالی است که در مورد فروش طلا مطرح می شود. قابل درک است که همه می خواهند بدانند چگونه طلا را بدون پرداخت مالیات بفروشند.
 2. افسوس، همانطور که بیتلز در آهنگ افتتاحیه Revolver به دقت توضیح داد، هیچ راه فراری از مامور مالیات وجود ندارد. پرداخت مالیات بر طلایی که می فروشید یک واقعیت اجتناب ناپذیر زندگی است.
 3. فروش طلا مشمول مالیات و نرخ سود سرمایه است. واقعاً هیچ تفاوتی با فروش سهام ندارد. وقتی از هر سرمایه‌گذاری پول نقد می‌کنید، سرویس درآمد داخلی (IRS) برای «پوند گوشت» آن‌ها می‌آید.
 4. هر خریدار بالقوه ای که در هنگام فروش طلا روشی را برای اجتناب از مالیات تبلیغ می کند، باید با شک و تردید به او نگاه کرد. این یک پرچم قرمز بزرگ است که چیزی غیرقانونی در حال وقوع است. هر چقدر هم که پرداخت مالیات ناخوشایند باشد، بهتر از بودن در آب گرم با IRS است.

سوالات متداول در مورد نحوه فروش طلا

آیا فروش طلا سخت است؟

اصلا! این به سادگی یافتن یک فروشنده شمش طلا با شهرت خوب است. اگر طلاهای خود را در وهله اول از یک فروشنده حرفه ای خریداری کرده اید، همیشه باید بتوانید طلای خود را به آنها بفروشید.

چگونه می توانم طلای خود را آنلاین بفروشم؟

فروش آنلاین طلا تفاوت زیادی با فروش حضوری آن ندارد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک فروشنده طلای قابل اعتماد با یک وب سایت پیدا کنید. در آنجا باید اطلاعاتی در مورد روند فروش آنلاین طلا پیدا کنید. با استفاده از اطلاعات این راهنما، می توانید خودتان قضاوت کنید که آیا آنها خریدار معتبر طلا هستند یا خیر.

با این حال، باید بدانید که چه نوع محصولات طلایی را می خواهید بفروشید. یک فروشنده نمی تواند به شما پیشنهاد بدهد مگر اینکه بداند چه اقلام خاصی دارید. به همین دلیل است که انجام برخی تحقیقات در مورد نوع طلایی که دارید تصمیم عاقلانه ای است.

با فروش طلا چقدر می گیرید؟

بستگی به این دارد که از نظر وزن چقدر طلا می فروشید و قیمت طلا در زمان فروش چقدر است. این ماشین حساب دستی ارزش ذوب می تواند به شما کمک کند تا میزان طلای خود را محاسبه کنید.

طلافروشان برای طلا چقدر پول می پردازند؟

فروشندگان طلا به طور معمول حداقل 98٪ تا 99٪ از ارزش مذاب را برای طلای شما پرداخت می کنند. این یک روش استاندارد در بازار طلا است. در مورد یک سکه طلای کلکسیونی (سکه شناسی)، فروشنده ممکن است بیشتر بپردازد.

آیا در صورت نیاز به پول نقد سریع، آیا می توان طلا را به صورت نقدی فروخت؟

بله، اما نه در همه موارد. شما باید از قبل با یک خریدار طلا چک کنید تا ببینید آیا آنها پرداخت را به صورت نقدی ارائه می دهند یا خیر. پرداخت با چک رایج تر است.

آیا می توانم طلاهای خود را به بانک بفروشم؟

به طور کلی، نه. اگرچه در برخی کشورها (مانند روسیه و هند) هنوز هم می‌توانید سکه‌های طلا را در بانک‌های تجاری بخرید و بفروشید، اما در بسیاری از نقاط جهان، از جمله ایالات متحده، به ندرت چنین است.

آیا می توانم جواهرات طلا را به فروشنده شمش بفروشم؟

نه، بیشتر کسب و کارهای شمش طلا جواهرات قدیمی یا ضایعات طلای شما را نمی خرند. یک استثنا در صورتی است که شما طلای 24 عیار (طلای 24 عیار) دارید، اما این نسبتاً غیر معمول است. (زنجیره های طلا یا حلقه های نامزدی به احتمال زیاد خلوص طلای کمتری مانند طلای 18 عیار دارند.) بهترین مکان برای فروش جواهرات طلا و جواهرات نقره جواهرفروشی یا جواهرفروشی محلی شماست.

آیا زمان خوبی برای فروش طلا در سال 2021 است؟

واقعاً هرگز زمان بدی برای فروش طلا وجود ندارد. این به سادگی بستگی به این دارد که آیا برای مقاصد دیگر به پول نیاز دارید یا خیر.

قیمت طلا در طول زمان تمایل به افزایش دارد. این کل نکته نگهداری طلا برای بلندمدت است. با این حال، دوره هایی نیز وجود دارد که قیمت طلا به سادگی ثابت می ماند، گاهی اوقات برای سال ها در یک زمان. بنابراین هیچ پاسخ قطعی برای بهترین زمان برای فروش طلا وجود ندارد.

با در نظر گرفتن این موضوع، در صورت امکان، عاقلانه است که فقط بخشی از طلای خود را بفروشید.

در صورت تمایل به مشاوره در مورد خرید محصولات با شماره تلفن 02188314479 تماس بگیرید.  8     -   =   7  


خانه سکه ایران