ورود / ثبت نام

طلا کانی است یا فلز؟ | خرید طلای عمده

 • شنبه 21 آبان 1401 | 17:56
 • 2.33 از 5 بوسیله 3 رای
  |
طلا کانی است یا فلز؟ | خرید طلای عمده

یک عنصر بومی و فلز گرانبها، طلا از دیرباز به دلیل زیبایی، مقاومت در برابر حملات شیمیایی و کارایی آن مورد توجه بوده است. از آنجایی که به عنوان یک عنصر بومی یافت می شود، دارای نقطه ذوب نسبتا پایین (1063 درجه سانتیگراد) و چکش خوار است، هزاران سال است که توسط بشر استفاده می شود. طلا به عنوان استانداردی برای ارز بین المللی استفاده می شود و همچنین به طور گسترده در جواهرات، لوازم الکترونیکی (که خواص فوق العاده آن به عنوان یک هادی کمک می کند تا هزینه هنگفت آن را جبران کند)، دندانپزشکی و در فرآیندهای عکاسی استفاده می شود. طلا به مقدار قابل توجهی در سه نوع ذخایر اصلی وجود دارد: رگه های کوارتز هیدروترمال و ذخایر مرتبط در سنگ های دگرگونی و آذرین. در رسوبات سولفید آتشفشانی-بازدمی؛ و در رسوبات پلاسر تلفیقی به غیر تلفیقی. همچنین ممکن است در رسوبات دگرگونی یا هیپوترمال تماسی (مانند اسکارن) یا رسوبات اپی ترمال مانند فومارول های آتشفشانی رخ دهد. معمولاً به صورت دانه های پراکنده در رگه های کوارتز همراه با پیریت و سایر سولفیدها، یا به صورت دانه های گرد، تکه ها یا قطعات در رسوبات پلاسر در نهشته های نهرها و رودخانه های باستانی اخیر یافت می شود. طلا اغلب از چنین ذخایری با استفاده از چگالی بالای آن برای شستن رسوبات سبک تر از یک تشت یا آبکش جدا می شود.تکه‌ها تقریباً منحصراً منشأ هیپوژن دارند و عمدتاً در رگ‌ها تشکیل می‌شوند، اما می‌توانند تا حدودی از نظر شکل و شیمی با هوازدگی، فرسایش و حمل‌ونقل اصلاح شوند.

طلای معدنی

طلا یکی از محبوب ترین و شناخته شده ترین کانی هاست که از قدیم الایام به دلیل ارزش و خواص ویژه اش شناخته شده است. بسیاری از نمونه های طبیعی طلا که از زمان های اولیه پیدا شده اند برای تولید ذوب شده اند. بنابراین، نمونه های خوب بسیار مورد توجه قرار می گیرند و ارزش آنها بسیار بیشتر از ارزش طلای استاندارد است. اخیراً نمونه‌های بیشتری در دسترس کلکسیونرها قرار گرفته است، زیرا معدن‌کاران بیشتری برخی از قطعات بزرگ‌تر را برای بازار کلکسیونرها ذخیره می‌کنند.

 1. طلا در شکل معدنی طبیعی خود تقریبا همیشه دارای رگه هایی از نقره است و همچنین ممکن است حاوی ردپایی از مس و آهن باشد. یک قطعه طلا معمولاً 70 تا 95 درصد طلا و بقیه بیشتر نقره است. رنگ طلای خالص زرد طلایی روشن است، اما هر چه مقدار نقره بیشتر باشد، رنگ آن سفیدتر است. بیشتر طلای استخراج شده در واقع از سنگ معدن طلا است و نه نمونه های واقعی طلا. سنگ معدن اغلب قهوه‌ای رنگ، سنگ آغشته به آهن یا کوارتز سفید عظیم است و معمولاً تنها دارای رگه‌هایی از طلا است. برای استخراج طلا، سنگ معدن را خرد می کنند، سپس طلا را با روش های مختلف از سنگ جدا می کنند.
 2. قطعات طلا، شکلی محبوب از طلا با کلکسیونرها، زمانی تشکیل می‌شوند که فرسایش باعث جدا شدن یک قطعه بزرگ طلا از سنگ مادرش می‌شود و سپس به یک نهر یا رودخانه منتقل می‌شود. آب روان طلا را می‌چرخاند و شکل گرد مشخصی به آن می‌دهد. طلا در نهایت در ته آب می نشیند و به دلیل سنگینی در آنجا باقی می ماند. قطعات دیگر نیز در همان ناحیه گیر می‌افتند و رسوبی را تشکیل می‌دهند.
 3. طلا یکی از سنگین ترین مواد معدنی است. وقتی خالص باشد، وزن مخصوص آن 19.3 است. با توجه به وزن آن، می توان آن را پانل کرد زیرا طلا به پایین فرو می رود. علاوه بر این به دلیل تفاوت وزن به راحتی از سایر مواد جدا می شود. طلا همچنین چکش خوارترین و انعطاف پذیرترین ماده شناخته شده است. می توان آن را به کمتر از 0.00001 اینچ (کمتر از 0.000065 سانتی متر) و 1 اونس صاف کرد. جرم (28 گرم) می تواند تا مسافتی بیش از 50 مایل (75 کیلومتر) کشیده شود. طلا نیز یکی از مقاوم ترین فلزات است. کدر نمی شود، تغییر رنگ نمی دهد، خرد نمی شود و تحت تأثیر اکثر حلال ها قرار نمی گیرد. این امر به منحصر به فرد بودن و جذابیت این ماده معدنی می افزاید.
 4. طلا معمولاً با پیریت و سایر سولفیدها همراه است و گاهی اوقات ممکن است به دلیل ارتباط با این کانی های مشابه مورد توجه قرار نگیرد. در مناطق خاصی، مواد معدنی حاوی این سولفیدها به اندازه کافی گرم می شوند تا سولفیدها حل شوند و طلا را قادر می سازد روی ماتریکس دست نخورده باقی بماند. چنین طلایی به عنوان "طلای بو داده" شناخته می شود و گهگاه به کلکسیونرها فروخته می شود.

محلات قابل توجه

بیشتر طلای استخراج شده از عملیات معدنکاری بزرگ است که در آن طلا برای استفاده تجاری ذوب می شود، و اگرچه بسیاری از معادن طلای تجاری وجود دارند، نمونه های معدنی و کریستال ها به سختی یافت می شود. چین و آفریقای جنوبی دو تولید کننده بزرگ طلا در جهان بوده اند، اما به دلیل ماهیت محدود عملیات استخراج، کلکسیونرها به ندرت نمونه طلایی از این کشورها را مشاهده خواهند کرد. این فهرست محلی خود را به رویدادهای خاصی محدود می کند که در آن نمونه های قابل توجه استخراج شده به مجموعه ها راه پیدا کرده اند.

 1. استرالیا، یک تولید کننده بزرگ طلا، اتفاقات معروف Kalgoorlie، استرالیای غربی را دارد. و منطقه بندیگو، ویکتوریا. یک اتفاق عجیب از کشوری با ذخایر معدنی کمی شناخته شده معدن پورگرا، استان انگا، پاپوآ گینه نو است. جزیره فیجی در اقیانوس آرام به دلیل تولید طلا در معدن امپراتور ویتی لوو نیز شناخته شده است.
 2. در اروپا، یک رویداد کلاسیک روزیا مونتانا، ترانسیلوانیا، رومانی است. دیگر رویدادهای اروپایی معدن Björkdal در Vasterbotten، سوئد است. بروسون، وال دائوستا، ایتالیا؛ و Hope's Nose، تورکی، دوون، انگلستان. دو رویداد معروف آمریکای جنوبی عبارتند از Itaituba، پارا، برزیل و استان بولیوار، ونزوئلا.
 3. محلات معروف طلا در کانادا منطقه تیمونز، انتاریو هستند. منطقه طلایی دریاچه قرمز، انتاریو؛ و منطقه معدن داوسون، منطقه یوکان.
 4. در ایالات متحده، معروف ترین ایالت های تولید کننده طلا کالیفرنیا، نوادا، داکوتای جنوبی و آلاسکا هستند. کالیفرنیا، خانه هجوم طلا در کوه‌های سیرا نوادا، در شهرهای معدنی تاریخی و بسیاری از رویدادهای پراکنده فراوان است. بسیاری از آنها مدت هاست که فراموش شده اند، اما در اینجا لیستی وجود دارد که نمونه های بسیار خوبی از آن آمده اند. معدن آشیانه عقاب، شرکت Placer، (که برخی از بهترین نمونه ها را برای بازار مواد معدنی تولید کرده است). Placerville، El Dorado Co. گرس ولی و معدن رد لج، شرکت نوادا؛ معادن کلرادو و مرغ مقلد، شرکت ماریپوزا. و معدن شانزده به یک، شرکت کالاوراس.
 5. دو منطقه معروف طلا در نوادا عبارتند از: معدن Round Mountain, Nye Co. و Olinghouse District, Washoe Co. Colorado اتفاقات جزئی زیادی دارد، اما مناطق شناخته شده معدن Dixie، Clear Creek Co. برکنریج، شرکت سران؛ و کریپل کریک، شرکت تلر آلاسکا دارای رسوبات زیادی در رودخانه ها در رودخانه ها هستند و تعدادی از نام های آشنا منطقه شبه جزیره کنای است. ناحیه کریک والدز؛ منطقه پاس هچر؛ منطقه کریک کاریبو؛ و منطقه پترزویل. ایالت آلاسکا بسیاری از این ذخایر تاریخی را برای استخراج تفریحی عمومی حفظ کرده است.

 

در صورت تمایل به مشاوره در مورد خرید محصولات با شماره تلفن 02188314479 تماس بگیرید.  +     چهار   =   هشت  


خانه سکه ایران