ورود / ثبت نام

طلا بخریم یا ماشین | سرمایه گذاری در کدام یک بهتر است؟

 • سه شنبه 17 آبان 1401 | 12:28
 • 2.17 از 5 بوسیله 3 رای
  |
طلا بخریم یا ماشین | سرمایه گذاری در کدام یک بهتر است؟

سرمایه گذاری طلا به عنوان یک ابزار بسیار مطمئن و مطمئن برای کسب درآمد در نظر گرفته می شود. با سرمایه گذاری متوسط در طلا، می توانید سود قابل توجهی کسب کنید، مشروط بر اینکه اصول اولیه این روش سرمایه گذاری را بدانید. روش های زیادی وجود دارد که از طریق آنها می توانید در طلا سرمایه گذاری کنید. شما می توانید شمش طلا، سکه طلا، شمش طلا، ETF طلا و غیره را بخرید. علاوه بر میزان سرمایه گذاری که در ابتدا می توانید انجام دهید، باید روشی را که با آن احساس راحتی می کنید، انتخاب کنید. بیایید نگاهی کوتاه به این روش های سرمایه گذاری بیندازیم.

سرمایه گذاری در شمش طلا فیزیکی

طلای فیزیکی به عنوان وسیله ای برای سرمایه گذاری طلا محسوب می شود. شما می توانید در سکه های فیزیکی طلا، شمش های فیزیکی طلا و غیره سرمایه گذاری کنید. شمش طلا به عنوان یک منبع قابل اعتماد برای سرمایه گذاری در نظر گرفته می شود. حساب های ادغام شده به شما کمک می کنند تا بتوانید به طور موثر در شمش طلا سرمایه گذاری کنید.

خرید شمش طلا

1-خرید و نگهداری طلای فیزیکی

روش دیگر سرمایه گذاری طلا، خرید و احتکار طلای فیزیکی است. به عنوان موثرترین و مطمئن ترین روش سرمایه گذاری طلا محسوب می شود. شما واقعاً از طریق این روش احساس راحتی خواهید کرد و مطمئناً مقدار خوبی کسب خواهید کرد. مانند هر روش دیگری، این روش دارای مزایا و معایب خاص خود است. معایب آن شامل خطر سرقت و فقدان پول نقد فوری است. ثابت می کند که نگهداری طلا در خانه یک دردسر واقعی برای سرمایه گذاران است. همچنین، اگر در شرایط بحرانی مالی گرفتار شوید، واقعاً سرمایه خود را نفرین خواهید کرد. برای اینکه طلای خود را به پول نقد تبدیل کنید، باید یک یا چند روز صبر کنید. بنابراین قبل از سرمایه گذاری، باید این دو نکته را در نظر بگیرید.

2-سرمایه گذاری در حساب های تلفیقی

حساب های تلفیقی یکی از روش های ارزان و موثر برای خرید و ذخیره طلای فیزیکی است. در این طرح شما می توانید هر مقدار طلا را خریداری کنید، در حالی که در اختیار طلافروش است. طلایی را خریده اید که به شما تعلق نمی گیرد و در انبار دلال است. شما اختیار کامل برای فروش آن را دارید اما نمی توانید آن را به خانه خود ببرید، مگر اینکه درخواست تحویل آن را بدهید. هیچ شمش یا شمش طلایی که پلاک نام شما را حمل کند وجود ندارد.

 3- طلای فیزیکی بخرید اما آن را ذخیره نکنید

خرید طلای فیزیکی یک گزینه مطمئن سرمایه گذاری است اما ذخیره این طلای فیزیکی تهدیدهای جدی مانند سرقت، نقدینگی و غیره را به همراه دارد. به عنوان یک جایگزین، می توانید طلای فیزیکی بخرید اما نیازی به ذخیره آن ندارید، بلکه بانک طلا این کار را انجام می دهد. برای شما. طلای شما، که دارای مشخصات شخصی شماست، در خزانه های بانک ذخیره می شود و مرتباً حسابرسی می شود. اگر مقداری طلای بیشتری خریداری کنید، از نظر فیزیکی به فلز قبلی شما اضافه می شود. 

با توجه به مطالب بالا مشخص می شود که خرید طلای فیزیکی دارای مزایا و معایب زیادی است. نکات منفی خرید شمش فیزیکی شامل سرقت، نقدینگی و هزینه های ماهانه است. هر زمان که نرخ طلا در بازار افزایش یابد، ارزش طلای فیزیکی شما و در نتیجه سود شما افزایش می یابد. همچنین این روش به عنوان مطمئن ترین، ارزان ترین و بازده ترین روش سرمایه گذاری محسوب می شود.

قیمت شمش طلا

سرمایه گذاری در سهام طلا

همانطور که در بالا ذکر شد، روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در طلا وجود دارد. به جای خرید طلای فیزیکی، گزینه های مختلف دیگری دارید. اینها شامل سرمایه گذاری در سهام طلا، معادن طلا و غیره است. این سهام طلا خود را به عنوان یک منبع مطمئن برای کسب درآمد ثابت کرده است. برای خرید این سهام طلا باید حساب کارگزاری داشته باشید. این یک روش آسان همراه با سرمایه گذاری اولیه بسیار کمی است. تعدادی از طرح های سهام وجود دارد که به شما سود معقول ارائه می کند.

مزایای سهام طلا

یکی از مزیت های کلیدی سهام طلا استقلال تا حدودی آن از قیمت واقعی طلا است. این سهام طلا دست در دست طلا حرکت نمی کند. سهام شرکت هایی مانند AEM، طلای باریک مطابق با این فلز گرانبها حرکت نمی کند. دلیل این واقعیت شامل تعدادی از عوامل مرتبط با بازار است. زمانی که سهام طلای شما با کاهش قیمت طلا با اثرات نامطلوب قابل توجهی مواجه نشود، خود را خوش شانس خواهید دانست. از طرفی افزایش قیمت طلا باعث نفرین شما به خودتان می شود.

 1. شرکت‌های معدنی مانند بی‌اچ‌پی بیلیتون، علاوه بر طلا، تعدادی فلز دیگر را به مقدار قابل توجهی تولید می‌کنند. پوشش چنین سهامی می تواند به شما کمک کند تا با نرخ طلا مقابله کنید. برعکس، شما را در معرض خطرات بیشتری از فلزات مختلف دیگر قرار می دهد.
 2. در مقایسه با طلای فیزیکی، سهام را می توان به راحتی معامله کرد. آنها را می توان بلافاصله خرید یا فروخت. با کمی تلاش می توانید یک فروشنده در بازار آزاد پیدا کنید و به طور موثر با او معامله کنید.
 3. هر نوع سرمایه گذاری طلا، خواه شمش یا سهام، در معرض نوسانات بازار است. شما نمی توانید دقیقاً روند آینده بازار را پیش بینی کنید. سهام طلا نیز در معرض چنین روندهای صعودی یا نزولی قرار دارد که ممکن است تأثیر قابل توجهی بر فلز خاص نداشته باشد.  از آنجایی که شما با یک شرکت سر و کار دارید، ریسک های مدیریتی زیادی درگیر است. تعدادی از عوامل می توانند بر ارزش سهام شما تأثیر بگذارند مانند تغییر مدیریت، تصمیم گیری مدیریت، تحولات سیاسی و غیره.

سرمایه گذاری در ماشین

ایده کسب درآمد از خرید و فروش وسایل نقلیه افسانه ای برای بسیاری از طرفداران اتومبیلرانی غیرقابل مقاومت است.

اما قرار دادن پول نقد خود در چهار چرخ خطرات قابل توجهی را به همراه دارد و نیاز به دانش جدی دارد.

این راهنما باید به شما کمک کند تا از سر خوردن در یک گودال مالی جلوگیری کنید.

این مقاله شامل موارد زیر خواهد شد:

 1. بهترین ماشین های سرمایه گذاری
 2. چگونه باید از ماشین خود مراقبت کنم؟
 3. چگونه ماشین بفروشم؟

اولین فکر شما احتمالاً این است که سرمایه گذاری در بازار خودروهای کلاسیک یا وسایل نقلیه قدیمی انجام می شود - و مطمئناً این همان چیزی است که برخی از افراد در طول سال ها یک یا دو باب ساخته اند.

کدام مدل ها ممکن است خوب عمل کنند؟

اگر مطمئن هستید که سرمایه گذاری در یک وسیله نقلیه برای شما مناسب است، باید وسیله نقلیه ای را پیدا کنید که از نظر هزینه، شرایط و میزان رانندگی با آن مناسب باشد.

 1. ممکن است دلتان برای مدل خاصی مانند یک کلاسیک مدرن مانند فراری 328 باشد، اما نمی‌توان هر علاقه‌ای را به سود تبدیل کرد.
 2. برای اطلاعات بیشتر در مورد سرمایه گذاری در جایگزین هایی مانند هنر، اتومبیل یا شراب، راهنمای ما برای سرمایه گذاری های پرشور را بررسی کنید. مهم ترین چیزی که باید در نظر داشت این است که اکثر خودروها به سادگی سرمایه گذاری ای نخواهند بود که سود به همراه داشته باشد.
 3. ارزش یک خودرو به عوامل مختلفی از جمله تعداد ساخته شده، تعداد موجود در بازار در یک زمان خاص، مسافت پیموده شده و البته شرایط بستگی دارد.
 4. آدام هی نیکولز، کارشناس خودرو، فروش خودروهای کم مصرف و کمیاب دهه‌های 1980 و 1990 را پیشنهاد می‌کند و توصیه می‌کند در برخی از معروف‌ترین «سوپرخودروها» مانند فراری سرمایه‌گذاری نکنید.
 5. او می‌گوید: «برخی مرسدس - سالن‌های دهه 1970 و SL - خریدهای خوبی هستند، اگرچه نسبت به خودروهای دهه 50 و 60 آن کمتر مطلوب هستند.
 6. لامبورگینی ها همچنان در حال افزایش هستند. نیلوفرها ارزان هستند و به نظر من ممکن است در رنسانس باشند.
 7. خودروهای دهه 50 و 60 به طور کلی در حال حاضر باد شده اند، زیرا افرادی که پوسترهای آنها را روی دیوار اتاق خواب خود داشتند، اکنون 55 سال به بالا هستند و همه آنها را خریده اند.
 8. در عوض، ماشینی بگیرید که روی دیوار اتاق خواب افرادی که بین 35 تا 40 سال سن دارند قرار داشته باشد - در ده سال آینده آنها مورد تقاضا خواهند بود.

در صورت تمایل به مشاوره در مورد خرید محصولات با شماره تلفن 02188314479 تماس بگیرید.  دو     -     1   =


خانه سکه ایران