ورود / ثبت نام

شمش طلا در صنعت | آیا شمش طلا ارزش خرید دارد؟

 • شنبه 14 آبان 1401 | 10:38
 • 4.07 از 5 بوسیله 7 رای
  |
شمش طلا در صنعت | آیا شمش طلا ارزش خرید دارد؟

شمش های طلا در اشکال و اندازه های مختلف وجود دارد و خرید عمده باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود. اکنون می توانید هر مقداری را در طلا سرمایه گذاری کنید، از 1 گرم تا 10 شمش طلا بزرگ، با قیمت های حرفه ای بازار شمش. برای توضیح دقیق ارزان ترین، مطمئن ترین و آسان ترین راه خرید طلا اینجا را کلیک کنید: خرید شمش طلا. در گران‌ترین انتهای مقیاس قیمت شمش طلا، شمش‌های طلای یک گرمی «تازه» برای بازار هدیه ضرب می‌شود. این شمش‌های طلای ریز که اغلب با پلاستیک پوشانده می‌شوند، حداقل دو برابر ارزش محتوای شمش‌های طلایشان قیمت دارند. در مقابل، ارزان‌تر از همه، شمش‌های طلای «تحویل خوب» 400 اونسی (12.4 کیلوگرم) است که توسط بانک‌های مرکزی نگهداری می‌شود و توسط دلالان حرفه‌ای شمش در لندن، مرکز بازار 24 ساعته طلا در جهان، معامله می‌شود. این معاملات مستقیم در این شمش‌های طلای 400 اونس، همراه با تجارت شمش‌های مورد تایید بازار طلای Comex در نیویورک (100 اونس)، است که قیمت لحظه‌ای طلا را که در اینترنت و روزنامه خود مشاهده می‌کنید، ایجاد می‌کند.

انواع شمش طلا

امروزه بیش از 30 نوع شمش طلا در بازارهای منطقه ای طلا در جهان در گردش است. از نظر ارزشی، شمش‌های طلای پرمعامله - با بزرگترین بازار آماده، 24 ساعت شبانه روز و پنج روز هفته - شمش‌های طلای Good Delivery هستند که از طریق دلالان شاغل در لندن خرید و فروش می‌شوند. شصت و سه پالایشگاه طلای فعال که همگی به دقت تحت نظارت و تایید انجمن بازار شمش لندن هستند، سالانه حدود 150000 مورد از این شمش‌های طلای 400 اونسی را تولید می‌کنند. ارزش آن با قیمت های فعلی حدود 102 میلیارد دلار است (ژانویه 13). در بازارهای کوچکتر و محلی طلای هند، سنگاپور و خاورمیانه، شمش طلا که به طور گسترده معامله می شود، شمش ده تولا است. هر سال دو میلیون از این شمش‌های طلا «TT» ریخته‌گری یا ضرب می‌شوند که به ندرت با شماره سریال و وزن هر کدام 3.75 اونس (117 گرم) مهر زده می‌شوند.

محبوب ترین شمش طلا د ر چین

محبوب ترین شمش طلا در چین شمش «بیسکویت پنج تل» (6 اونس؛ 187 گرم) است. شمش‌های طلای پنج دمی که در هنگ‌کنگ تولید می‌شوند، توسط بورس طلا و نقره چین تایید و به رسمیت شناخته شده‌اند که اکنون تقریباً یک قرن است که در حال فعالیت است. در خارج از آسیا، محبوب ترین شمش طلا که برای ذخیره سازی شخصی به سرمایه گذاران خصوصی فروخته می شود کیلوبار (1000 گرم؛ 32.15 اونس) است. بیش از یک میلیون از این شمش‌های طلا هر سال تولید می‌شود که اغلب در سوئیس است. پالایشگاه‌های پیشرو شمش طلا نیز هر سال مقادیر زیادی شمش طلای یک اونسی تولید می‌کنند - و درست مانند کیلوبار، این شمش‌های طلا به طور گسترده به عنوان مسیری مقرون‌به‌صرفه برای سرمایه‌گذاری طلا تبلیغ می‌شوند.

 

اما این شمش‌های طلای کوچک‌تر، اگرچه ارزان‌تر از سکه‌های طلا هستند، اما بدون ایرادات قابل توجهی نیستند.

 

چرا شمش طلا بخریم؟

خرید شمش طلا تقریباً همیشه ارزانتر از خرید همان وزن در سکه های طلا است - و هر قدر هر شمش بزرگتر باشد، هزینه وزنی آن کمتر است.

 1. تجارت شمش‌های طلای تحویل خوب - تضمین شده است که 99.5٪ جریمه یا بالاتر است - می‌تواند دوباره صورتحساب مالیاتی شما را در بسیاری از کشورها کاهش دهد، زیرا این شمش‌های طلای 100 و 400 اونسی به عنوان طلای سرمایه‌گذاری تعریف شده‌اند و واجد شرایط برنامه‌های بازنشستگی شخصی هستند. شمش های طلای تحویل خوب با حفظ وضعیت قابل تحویل در بازار، هزینه های شما را بیشتر کاهش می دهد. بسته به دیدگاه شما، حذف تملک خصوصی و ترتیبات بیمه نیز یک مزیت است.
 2. شمش‌های طلای کوچک‌تر مانند شمش‌های طلای 100 گرمی که در خانه خریداری و نگهداری می‌شوند، از سوی دیگر - یا حتی در صندوق امانات بانکی نگهداری می‌شوند - سه اشکال بزرگ دارند.
 3. قیمت: اگر در حال خرید شمش های طلای کوچک هستید، قیمت خرید شما 2% یا حتی 4% بالاتر از ارزش محتوای طلایی خواهد بود. زمانی که شمش های طلای کوچک را به فروشنده خود باز می فروشید، باز هم تقریباً به همان میزان ضرر کنید.
 4. تحویل: اکثر خرده فروشان شمش طلا هنگام ارسال طلا به خریداران جدید هزینه بیمه را پوشش می دهند، اما از شما انتظار دارند که این هزینه را زمانی که شمش های طلای خود را برای فروش آنها پس می فرستید پوشش دهید.
 5. امنیت: بیمه شمش های طلا که در خانه شما نگهداری می شود، حق بیمه شما را به شدت بالاتر می برد، حتی اگر در یک گاوصندوق خوب سرمایه گذاری کنید. استفاده از خزانه بانک شما نیز ارزان نخواهد بود - و نگهداری طلا در اختیار شما بدون بیمه گزینه جدی نیست.
 6. برنامه‌های تخصصی ذخیره‌سازی شمش‌های طلا - مانند حساب‌های استخر طلا و طرح‌های گواهینامه - کمک می‌کنند تا از دردسر تصاحب فیزیکی خلاص شوید. این مطمئناً می تواند به کاهش حق بیمه ای که برای خرید و فروش طلا می پردازید کمک کند. اما هزینه های ذخیره سازی آنها هنوز تا 1.5٪ در سال است.
 7. این هزینه قابل توجهی برای داشتن شمش های طلا است - سرمایه گذاری غیرفعال که هیچ سودی به شما نمی دهد. با این حال، راه بسیار ارزان‌تری برای خرید طلا و مالکیت مستقیم آن وجود دارد.

دسترسی مستقیم به بزرگترین شمش های طلا

برای حفظ وضعیت تحویل خوب، شمش‌های بزرگ 400 اونسی طلا که توسط پالایشگاه‌ها، بانک‌های مرکزی، عمده‌فروشان، بانک‌های شمش و فروشندگان حرفه‌ای معامله می‌شوند، باید در انبارهای شمش طلای امن و شناخته‌شده باقی بمانند.

 1. این شمش‌های طلا را از انبارهای مورد تأیید بازار خارج کنید - حتی برای ذخیره در بانک خود - و زنجیره یکپارچگی را می‌شکنند که طلای هر شمش را برای خریدار بعدی تضمین می‌کند.
 2. این یکپارچگی شمش های طلای Good Delivery است که حداکثر فروش مجدد را هنگام فروش تضمین می کند. اما تا همین اواخر، سرمایه‌گذاران خصوصی نمی‌توانستند به راحتی به این بازار دسترسی داشته باشند، مگر اینکه بتوانند یک بار کل 400 اونس بخرند. آنها همچنین نمی توانستند ذخیره سازی مورد تایید بازار را ترتیب دهند مگر اینکه صاحب پنج بار بزرگ یا بیشتر باشند.
 3. با این حال، در خانه سکه ایران، اکنون می‌توانید طلا را به مقدار یک گرم در هر زمان خریداری کنید. طلای شما که در تاسیسات شمش طلا مورد تایید بازار ذخیره می شود، حداکثر ارزش فروش مجدد خود را حفظ می کند. هزینه های ذخیره سازی برای داشتن بخشی از این شمش های طلای بزرگ با احتساب بیمه 0.12 درصد در سال است. 

در صورت تمایل به مشاوره در مورد خرید محصولات با شماره تلفن 02188314479 تماس بگیرید.  5     -     یک   =


خانه سکه ایران