ورود / ثبت نام

خرید طلای خام | آنچه باید در مورد خرید طلای خام بدانید

  • یکشنبه 08 آبان 1401 | 11:53
  • 5 از 5 بوسیله 1 رای
    |
خرید طلای خام | آنچه باید در مورد خرید طلای خام بدانید

طلا همیشه یک سرمایه گذاری بوده است. نماد ثروت و رفاه حتی در دوران باستان، این فلز درخشان و گرانبها ارزش خود را در طول سقوط امپراتوری ها و رکود اقتصادهای مدرن حفظ کرده است. امروزه سرمایه گذاران و دلالان طلا رویکرد سیستماتیک تری برای فروش طلا دارند. معمولاً در شمش های طلای تصفیه شده در وزن ها و اندازه های استاندارد و از پیش تعیین شده عرضه می شود. با این حال، اگر به دنبال شکل خام طلا هستید، راه هایی برای انجام این کار وجود دارد. آنها اغلب منحصر به فرد هستند و زیبایی طبیعی زمین را حمل می کنند و در عین حال به راحتی قابل حمل هستند.

آنچه باید در مورد خرید طلای خام بدانید در اینجا آمده است:

اصول اولیه

اگرچه بیشتر شمش‌های طلا از خلوص بالا ساخته می‌شوند و معمولاً 99.9 درصد ظرافت دارند، طلای خام آنقدرها هم خالص نیست. از آنجایی که مستقیماً از زمین می آید، با فلزات مختلفی آلیاژ می شود که معمولاً برای تولید طلای خالص تصفیه می شوند. طلای خام خشن و صیقل‌نشده است و ظاهری نسبتاً متفاوت با شمش‌ها و شمش‌های طلا دارد که ممکن است بیشتر با آن‌ها آشنا باشید.

بیشتر طلای خام به شکل گرد و غبار، تکه های کوچک و ورقه ها به دست می آید. قطعات بزرگتر طلای خام اغلب بسیار نادرتر هستند، به این معنی که قیمت آنها بسیار بیشتر است. اگرچه قطعات طلای طبیعی با فلزات دیگر رقیق می شوند، معدنچیان معمولا قیمت تمام شده را دریافت می کنند. طلای خام استرالیا اغلب دارای خلوص بسیار بالاتری نسبت به طلای خام سایر کشورها است و دارای 23 عیار یا کمی بالاتر است.

از کجا طلای خام تهیه کنیم

طلا به دلیل عجله طلا در دهه های 1970 و 1980 همواره یکی از مهم ترین صادرات استرالیا است. در واقع، این کالا سومین کالای صادراتی استرالیا در سال 2010 بود. از آنجایی که در استرالیا عرضه فراوانی دارد، مکان‌های زیادی برای دریافت طلای خام وجود دارد.

به عنوان مثال، می توانید طلای خام را از فروشندگان محلی مانند فروشگاه ما خریداری کنید. همچنین طلای طبیعی در نمایشگاه‌ها و نمایشگاه‌هایی که بر روی سنگ‌های قیمتی و جواهرات تجاری تمرکز دارند، موجود است. اگر در درجه اول بر جواهرات طلای خام تمرکز می کنید، ممکن است برخی از قطعات گرانبها را در این نمایشگاه های محلی بیابید.

نکاتی که باید در مورد جمع آوری طلای خام در نظر داشت

  1. هنگامی که گرد و غبار طلا را خریداری می کنید، که از تکه های طلای ریز تشکیل شده است، معمولاً آن را برای شناسایی خلوص آن قبل از نهایی کردن قیمت، مورد سنجش قرار می دهید. فروشندگان طلا یا آزمایشگاه‌های سنجش آنلاین وجود دارند که می‌توانند به شما در انجام این کار کمک کنند و هزینه در هر مکان متفاوت است.
  2. سنجش گرد و غبار طلا برای محافظت از خود در برابر تقلب های احتمالی ضروری است، زیرا می خواهید مطمئن شوید که معامله واقعی را خریداری کرده اید. بسیاری از کلاهبرداران تلاش می کنند "طلای احمق" را که پیریت معدنی ساخته شده از سولفید آهن است که درخشش زرد کم رنگی شبیه طلا دارد، از بین ببرند. یک ارزیاب حرفه ای می تواند به شما در جلوگیری از این اشتباه کمک کند.
  3. هنگامی که در طلا سرمایه گذاری می کنید، همچنین می خواهید در ذخیره سازی ایمن و بیمه برای محافظت از آن سرمایه گذاری کنید. استفاده از گاوصندوق خانگی یا صندوق امانات بانکی راهی مطمئن برای نگهداری طلای شماست. فقط شما می توانید به آن دسترسی داشته باشید، و اگر اتفاقی برای شما افتاد، می توانید آن را به خانواده خود منتقل کنید. به همین دلیل است که استفاده از گاوصندوق گزینه بهتری نسبت به دفن طلا در حیاط خلوت یا مکانی مخفی است. اگر هیچ کس جز شما نداند کجاست، عزیزان شما نمی توانند در مواقع اضطراری آن را پیدا کنند.

قیمت شمش طلا

نتیجه گیری

خرید طلای خام یک راه منحصر به فرد برای تنوع بخشیدن به مجموعه شماست. اگرچه آنها به اندازه طلای تصفیه شده خالص نیستند، اما ویژگی های متمایزی دارند که آنها را به یک اندازه ارزشمند می کند. اکنون که اصول اولیه طلای خام را می‌دانید، کجا می‌توانید آنها را پیدا کنید، و کجا آنها را ذخیره کنید، اکنون آماده هستید تا یک جمع‌آورنده طلای خام باشید!

به دنبال خرید شمش طلا هستید؟ ما را در فروشگاه خانه سکه ایران ببینید! ما بیش از چنیدن سال تجربه در فروش شمش طلا داریم. ما در کسب و کار ارائه فرصت‌های طلایی برای سرمایه‌گذاران هوشمند هستیم و در قطعات طلای ممتاز و نمونه‌های طلای منحصربه‌فرد تخصص داریم. امروز با ما تماس بگیرید تا ببینید چه کاری می توانیم برای شما انجام دهیم!

در صورت تمایل به مشاوره در مورد خرید محصولات با شماره تلفن 02188314479 تماس بگیرید.  -     7   =   2  


خانه سکه ایران