ورود / ثبت نام

سکه طلا در برابر شمش طلا

 • چهارشنبه 27 مهر 1401 | 12:47
 • 3.5 از 5 بوسیله 3 رای
  |
سکه طلا در برابر شمش طلا

وقتی تصمیم به خرید طلا می گیرید، ابتدا باید چند نکته را در نظر بگیرید. برای شروع باید تصمیم بگیرید که چه شکلی از طلا را می خواهید بخرید و چه هدفی را دنبال می کند. اینجاست که جالب می شود. همه محصولات سکه طلا و شمش طلا یکسان نیستند. عوامل زیادی وجود دارد که باید به عنوان مثال حق بیمه ای که پرداخت می کنید در نظر بگیرید. سکه‌های طلا در مقایسه با شمش‌های طلا دارای حق بیمه بالاتری در هر اونس هستند. سکه های طلا پول قانونی هستند و توسط یک ضرابخانه دولتی ضرب می شوند، در حالی که شمش های شمش طلا برای مثال توسط یک ضرابخانه خصوصی ضرب می شوند. مالیات بر فروش یکی دیگر از عواملی است که باید در نظر گرفت که برخی از ایالت ها بر روی یکی یا دیگری و گاهی اوقات هر دو مالیات می دهند.

سکه های طلا در برابر شمش طلا

اساساً این یک سوء تفاهم از چیستی شمش طلا است. تصور رایج این است که تکه های مستطیل شکل طلا ("میله") مقرون به صرفه ترین و شاید تنها شکل موجود شمش طلا هستند. همان تفکر وجود دارد که تکه های گرد طلا («سکه ها») واقعاً شمش طلا نیستند. یک تصور غلط رایج وجود دارد که "سکه ها" از نظر عرضه محدود، گران هستند و شاید تا حدی اقلام کلکسیونر هستند. وقتی به خاطر طلا به خرید طلا می روید، چیزی که به دنبال آن هستید یک شکل عملی و قابل معامله از طلا است - شمش طلا. شمش طلا یک وزن و ظرافت شناخته شده طلا است که می توانید آن را با قیمت فعلی طلا خریداری کنید، به علاوه درصد کمی هزینه های انجام شده در پالایش، ساخت و ارسال آن شمش به شما. کلمه "شمش" یک تعریف بسیار ساده دارد: وزن تصفیه شده و مهر شده از فلز گرانبها. البته، آنچه بیشتر ما به عنوان شمش طلا در نظر می گیریم، آجرهای بزرگ طلایی است که تصور می کنیم در فورت ناکس ذخیره می شوند.

شاید به یاد داشته باشید که این شمش های بزرگ طلا را در فیلم هایی مانند «سه پادشاه» و فیلم قدیمی جیمز باند «گلدفینگر» دیده اید. شمش هایی مانند این بیشتر شمش طلای جهان را تشکیل می دهند که متعلق به دولت ها و بانک های مرکزی است. اینها شمش‌های طلا «تحویل خوب لندن» با اندازه تقریباً 400 اونس تروی هستند که توسط پالایشگاه‌های خصوصی مختلف در سراسر جهان پالایش و ریخته‌گری شده و برای «تحویل» به لندن و سایر بازارهای بزرگ شمش طلا پذیرفته شده‌اند.

شمش طلا

 1. این شمش‌های بزرگ روشی کارآمد برای خرید طلای فیزیکی هستند، به‌ویژه اگر می‌خواهید شمش طلای بزرگ‌تر خود را در یک مرکز ذخیره‌سازی فلزات گرانبها بیمه شده ذخیره کنید. همچنین، اگر از طلا استفاده می کنید، مانند الکترونیک، تولید یا هنر، این شمش های بزرگ طلا مقرون به صرفه ترین راه برای خرید آن هستند.
 2. اما اگر واقعاً از آن‌ها استفاده نکنید، پس از برداشتن از ذخیره‌سازی، انحلال این میله‌ها ممکن است پرهزینه باشد. در تلاش برای انحلال شمش طلا با آن اندازه ممکن است با هزینه‌های سنجش، پالایش یا فقط رسیدگی مواجه شوید. انحلال شمش طلا در یک قطعه که بیش از 100000 دلار ارزش دارد بسیار دشوارتر و وقت گیرتر از فروش همان مقدار شمش طلا در اندازه های راحت تر و قابل معامله است.

خرید شمش طلا

سکه های طلا: چند نکته که باید بدانید

یک سکه توسط یک ضرابخانه مستقل با حمایت یک دولت مستقل ضرب می شود. این سکه با تأیید یک نهاد حاکمیتی ضرب می‌شود که از طریق قوانین خود، مشخصات سخت‌گیرانه و مهارت‌های فنی را تعیین می‌کند. برخی از ضرابخانه های سکه طلای محبوب دردنیا عبارتند از: ضرابخانه ایالات متحده، ضرابخانه سلطنتی کانادا، و ضرابخانه پرث.

 1. سکه ها با تاریخ، ارزش اسمی، نماد یا رئیس دولت و نام کشور محل ضرب ضرب می شوند. کروگراند آفریقای جنوبی ارزش اسمی ندارد، اما پول قانونی است و از حمایت کامل دولت آفریقای جنوبی برخوردار است.
 2. سکه های ضرب شده دولتی دارایی در سطح جهانی برای شما فراهم می کند اما برای هر اونس هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت. شما هزینه طلا و سرباری را که برای ضرب کردن و تحویل محصول نهایی درب منزل صرف شده است، پرداخت می کنید. برخی از ضرابخانه ها سربار کمتری دارند اما همچنان محصولات با بالاترین کیفیت را ارائه می دهند. برخی از فروشندگان کمترین قیمت تحویل را تضمین می کنند!
 3. ضرابخانه هر سال مجوز ضرب سکه را دریافت می کند. به طور معمول، سکه ها با ضربات بالاتر تولید انبوه می شوند. سپس آنها به چند عمده فروش منتخب مورد تایید دولت در سراسر جهان توزیع می شوند. هر سال اکثر ضرابخانه‌ها محصولات مینتیاژ محدودی تولید می‌کنند که ممکن است به یاد یک قهرمان یا نقوش دیگری برای ارج نهادن به میراث ملی آن باشد.
 4. سکه ای که توسط یک دولت مستقل ضرب شود و دارای ارزش اسمی باشد، ارز قانونی محسوب می شود. با این حال، استفاده از سکه طلای مدرن امروزی در تجارت روزانه عملی نخواهد بود زیرا ارزش اسمی آن بسیار کمتر از قیمت مذاب سکه است. از جهاتی دیگر به آن نگاه کنیم، روز و زمانی بود که ارزش اسمی معامله خوبی برای هم ارزی آن در خدمات و کالاها بود.
 5. خرید و فروش سکه طلا آسان است. می توانید تحویل فیزیکی بگیرید و در گاوصندوق خانگی نگهداری کنید. گزینه دیگر یک صندوق امانات در بانک محلی شما است. همچنین می توانید انتخاب کنید که آنها را در انباری در ایالات متحده یا کشورهای دیگر مانند سنگاپور، زوریخ یا کانادا ذخیره کنید. IRA فلزات گرانبها به سرعت در حال تبدیل شدن به سنگ بنای تعداد زیادی از سرمایه گذارانی است که می خواهند از دارایی های خود محافظت کنند.

شمش طلا: چند نکته که باید بدانید

 1. محصولات شمش طلا از تعدادی ضرابخانه در سطح جهانی در دسترس هستند. این ضرابخانه ها با سخت ترین معیارها برای خلوص و وزن استاندارد شده توسط بازارسازان صنعت طلا برگزار می شود. 
 2.  شمش‌های طلا ارزش اسمی پولی ندارند. مقدار با وزن و خلوص میله تعیین می شود. وزن های محبوب تر موجود از 1 گرم تا 1000 گرم یا بیشتر به عنوان میله های کیلویی (32.15 اونس) می باشد. بانک های مرکزی در سراسر جهان از شمش های 400 اونسی (12.44 کیلوگرم) استفاده می کنند. این میله ها برای تجارت و تجارت بین کشورها و سایر بانک های مرکزی استفاده می شود.
 3. شمش‌ها و شمش‌های طلای درجه سرمایه‌گذاری گواهی شده معمولاً شامل وزن، شماره سریال، ظرافت فلز و همچنین نشانی از ضرابخانه است. این نوار همچنین باید شامل سنجشی از کارخانه ریخته گری باشد که میله را برش داده است که مطابق با مشخصات مورد نیاز، بورس کالا مانند COMEX یا LBMA گواهی می دهد. به این میله ها میله های «تحویل خوب» نیز گفته می شود.
 4. شمش‌ها و شمش‌های طلا انتخاب ارجح برای خریداران شمش هستند که خواهان طلای خالص درجه سرمایه‌گذاری هستند، اما نمی‌خواهند حق بیمه بالاتری را که تقاضای سکه‌های طلا می‌کنند بپردازند. برای بسیاری از خریداران، شمش طلا یک تلاش مادام العمر است و مانند یک حساب پس انداز با آن رفتار می شود. چه تصمیم به انباشت تدریجی، تبدیل IRA خود به فلزات گرانبها، یا خرید یکباره داشته باشید، شمش‌ها و شمش‌های طلا راهی فوق‌العاده برای محافظت و حفظ ثروت شما هستند.
 5. شمش ها و شمش های طلا به راحتی ذخیره می شوند و می توانند فضای بسیار کمی را اشغال کنند. اگر موقعیت شما اجازه می دهد، یک گاوصندوق خانگی خوب برای ذخیره طلای شما عالی است. اگر احساس می کنید بانک ها امن هستند، ممکن است ایده ذخیره طلای خود را در صندوق امانات دوست داشته باشید. چندین مکان ذخیره سازی در سراسر جهان وجود دارد که ممکن است برای شرایط ما نیز مناسب باشد.
 6. هنگامی که زمان انحلال ذخایر شمش طلا فرا می رسد، به شما توصیه می کنیم که فلزات خود را از یک فروشنده معتبر تهیه کنید. همچنین باید مطمئن شوید که اسنادی را که همراه با میله‌ها هنگام دریافت آنها وجود دارد، با خیال راحت ذخیره می‌کنید.
 7. دارایی های زیادی روی زمین نمی تواند به شما کمک کند مانند طلای خالص درجه سرمایه گذاری از ثروت خود محافظت کنید. 

قیمت شمش طلا

در صورت تمایل به مشاوره در مورد خرید محصولات با شماره تلفن 02188314479 تماس بگیرید.  -     6   =   5  


خانه سکه ایران