ورود / ثبت نام

چگونه با همکار خود رفتار کنیم | مهارت های برقراری ارتباط موثر با همکاران

 • سه شنبه 15 شهریور 1401 | 16:35
 • 4.75 از 5 بوسیله 2 رای
  |
چگونه با همکار خود رفتار کنیم | مهارت های برقراری ارتباط موثر با همکاران

بسیاری از فارغ التحصیلان مشتاق و هیجان زده وارد دنیای کار می شوند، اما کاملا مطمئن نیستند که چگونه از دانشجوی نمونه به کارمند نمونه تبدیل شوند. شما می خواهید مدیران و همکارانتان شما را دوست داشته باشند و می خواهید موفق شوید. در اینجا برخی از با ارزش ترین ویژگی های یک همکار یا کارمند آورده شده است. و این‌که یادبگیرید چونه از همکار خود قدردانی کنید.

قابل اعتماد

این یکی کاملا مشهود به نظر می رسد، اما یکی از ویژگی های کلیدی که شما را به یک همکار خوب تبدیل می کند، قابل اعتماد بودن است. رعایت ضرب‌الاجل‌ها، انجام کاری که می‌گویید و مسئولیت تصحیح اشتباهات خود را به عهده می‌گیرید، به شما شهرت می‌دهد که می‌توان روی او حساب کرد.

همدل

اینکه بتوانید خود را به جای دیگران قرار دهید می تواند برای داشتن یک محیط کاری خوب حیاتی باشد. هر کسی هر چند وقت یکبار روزهای بدی را پشت سر می گذارد، و دلسوز بودن و درک زمانی که شخص دیگری 100% نیست، بهتر از این است که در مورد این واقعیت که در حال سست شدن است، بخواهید. مگر اینکه تبدیل به عادت شود. اینکه بتوانید دانش خاصی را برای خود نگه دارید مورد توجه قرار خواهد گرفت. اگر همکارانتان متوجه شوند که می توان به شما اعتماد کرد به احتمال زیاد احساس خوبی نسبت به شما پیدا کرده و با شما ارتباط صمیمی‌تری می‌گیرند.

خودکفا و مستقل از دیگران

هیچ کس دوست ندارد برای انجام یک کار به کسی وابسته باشد. اگر در یک تیم کار می‌کنید، وابسته نباشید و بهره‌وری دیگران را کاهش ندهید. سیستمی را پیدا کنید که به خودتان کمک کند وظایف و اولویت های خود را ردیابی کنید و مطمئن شوید که هیچ کس مجبور نیست دو بار چیزی از شما بخواهد.

وفاداری به کارفرما

وفادار بودن و وفاداری به کارفرمای خود مورد توجه قرار می گیرد. در صورت لزوم تا دیر وقت بمانید، برای کمک به اجرای یکنواخت پروژه جدید و اجرای آن در مواقع سخت داوطلب شوید. شما نمی خواهید زندگی شخصی خود را نادیده بگیرید، بنابراین مهم است که تعادل را پیدا کنید، اما می خواهید مطمئن شوید که همه می دانند که کار شما در زندگی شما اولویت دارد.

سازماندهی شدن

به روز نگه داشتن تقویم و سازماندهی میزتان به شما کمک می کند نشان دهید که چقدر مبادی آداب و مسئولیت پذیر هستید. اگر مدام مدارک مهم را از دست می دهید یا به دلیل فقدان سازماندهی جلسه را از دست می دهید، منعکس کننده خوبی بر اخلاق کاری و تعهد شما نیست.

قابل انعطاف

یکی از بزرگترین ویژگی های یک کارمند خوب سازگاری است. محیط های کاری مدرن به سرعت و به شدت تغییر می کند. اگر می خواهید آن را برای مدت طولانی حفظ کنید، باید آماده باشید تا با نگرش مثبت با آن تغییرات روبرو شوید.

هدیه به پرسنل

فروتن

هیچ کس از لاف زن خوشش نمی آید. بگذارید کارتان حرف بزند و به دیگران درباره میزان کار یا تعداد فروش‌هایی که در ماه گذشته داشته‌اید، نگویید. همه اعضای تیم شما از قبل می‌دانند که چقدر کمک می‌کنید، و اگر در ارزش یا اهمیت خود اغراق کنید، ممکن است تعادل را به هم بزنید و به افراد دلیلی بدهید که سعی کنند شما را یک یا دو میخ پایین بیاورند. اگر می خواهید نه تنها شخصاً در شغل خود موفق شوید، بلکه می خواهید روابط کاری قوی با همکاران خود نیز ایجاد کنید، روی توسعه این ویژگی های شخصیتی کار کنید. این مهم است که با اطرافیان خود رابطه خوبی داشته باشید، به خصوص اگر در حال ساخت شبکه خود هستید. اما حال که خود یک همکار خوب شدید، از همکار خوب خود چطور قدردانی می‌کنید؟

ایده هدیه به کارمندان

 

چگونه از همکار خود قدردانی کنیم؟؟

نشان دادن قدردانی از تیم خود می تواند به شما در تقویت روابط در محل کار کمک کند. اگر به طور منظم این کار را انجام دهید، ابراز قدردانی می تواند بر روحیه کل دفتر شما تأثیر مثبت بگذارد. پیام‌های قدردانی مختلف ممکن است برای شرایط مختلف مناسب باشند، بنابراین مرور فهرستی از پیام‌هایی که می‌توانید ارسال کنید  یا هدایایی که می‌تواند مفید باشد، مثمر ثمر خواهد بود. 

بهترین هدیه به همکار زن

تشکر از یک همکار برای یک کار خاص

در اینجا چند پیام وجود دارد که می‌توانید در صورتی که فردی در یک پروژه یا مسئولیت دیگر به خوبی عمل کند، برای او ارسال کنید

 1. مشارکت شما در این پروژه بسیار ارزشمند بوده است. تشکر از شما به خاطر همه سخت کوشی هایتان.
 2. من خیلی خوش شانس هستم که با شما کار می کنم زیرا می توانید ایده های نوآورانه و دیدگاه تازه ای را در مورد پروژه به ارمغان بیاورید.
 3. با تشکر از شما برای کار دقیق شما در این پروژه. ما بدون شما نمی توانستیم این کار را انجام دهیم.
 4. شما با تلاش و ایده های عالی خود این پروژه را ارتقا داده اید. ممنون از مشارکت های شما.
 5. من واقعا از زمان و تلاشی که برای این پروژه صرف کرده اید قدردانی می کنم.
 6. از دیدگاه شما نسبت به این پروژه قدردانی می کنم.
 7. موفقیت این پروژه را مدیون شما هستیم. متشکرم.
 8. از راهنمایی و تشویق شما در آخرین پروژه ما قدردانی می کنم. من بدون شما نمی توانستم این کار را انجام دهم.
 9. شما با تلاش خود این پروژه را ممکن کردید.
 10. من همیشه تحت تاثیر کار فوق العاده ای که انجام می دهید، هستم و این بار نیز از این قاعده مستثنی نیست.

به همکار خوب خود چه هدیه‌ای بدهیم؟

هدیه دادن به همکار خوب می‌تواند کمی دشوار باشد؛ چون نه خیلی با او راحتیم و نه دادن هرکادویی جایز است. به همین خاطر باید به فکر کادویی باشیم که جنبه‌ی فرهنگی و سرمایه‌گذاری داشته باشد. مثل: شمش طلا. این هدیه درکنار ارزش بالایی که دارد، در وزن‌های مختلف به فروش می‌رسد پس نیازی به نگرانی برای تهیه آن نخواهید بود. به این منظور کافی‌ست خرید اینترنتی شمش طلا را در راستای کارهای خود قرار دهید و یک همکار نمونه و قدردان به نظر بیایید.

 

در صورت تمایل به مشاوره در مورد خرید محصولات با شماره تلفن 02188314479 تماس بگیرید.  پنج     -   =   یک  


خانه سکه ایران