ورود / ثبت نام

نمونه هدایای فرهنگی | هدایای تبلیغاتی خلاقانه

  • شنبه 12 شهریور 1401 | 17:55
  • 4.5 از 5 بوسیله 7 رای
    |
نمونه هدایای فرهنگی | هدایای تبلیغاتی خلاقانه

فرهنگ مفهوم گسترده ای است که بسیاری از جنبه های مهم زندگی انسان را در بر می گیرد. ارائه یک تعریف مناسب از ویژگی های فرهنگی چالش برانگیز است، زیرا واژه «فرهنگ» معانی متعددی دارد و عناصر متعددی هستند که هر فرهنگی را در بر می گیرند. فرهنگ ممکن است به عنوان سیستمی از افراد، مکان ها و اعمال درک شود. در حالی که برخی از فرهنگ ها حول شباهت های جغرافیایی و قومی شکل می گیرند، سایر فرهنگ ها یا خرده فرهنگ ها ممکن است مبتنی بر مذهب، رفتارها یا ترجیحات مشترک باشند. فرهنگ ها ممکن است در طول زمان تغییر کنند، برخی از آنها از بین می روند و برخی دیگر ایجاد می شوند. به طور کلی، ویژگی های اصلی فرهنگ، باورها، رفتارها، اشیاء مادی و ارزش های مشترک گروهی از مردم است.حال فرض کنید به یک انسان با فرهنگ و با شخصیت قصد هدیه دادن داشته باشید چقدراین موضوع برایتان سخت میشود؟

فرهنگ چیست؟

کلمه فرهنگ یکی از آن اصطلاحاتی است که ما اغلب از آن استفاده می کنیم، اما دقیقا چیست؟ اگر از گروهی از مردم شناسان بپرسید که کارشان مطالعه فرهنگ است، ممکن است از هر کدام تعریف متفاوتی دریافت کنید. با این حال، حتی اگر تعاریف فرهنگ ممکن است متفاوت باشد، بسیاری از آنها بر موارد مشابه تأکید دارند. برای اهداف این درس، فرهنگ را به عنوان کل پیچیده یک جامعه تعریف می کنیم. بنابراین این می تواند شامل هر چیزی باشد که به یک جامعه هویت می بخشد، که شامل مواردی مانند زبان، اعتقادات، ارزش ها، آداب و رسوم، قوانین، غذا و غیره می شود.

چیزی که در مورد فرهنگ ها بسیار جذاب است این است که هر فرهنگ، صرف نظر از اینکه در کجا واقع شده است، حداقل دارای پنج ویژگی اساسی است. این بدان معناست که فرهنگ مایاها که اکنون منقرض شده است، حداقل پنج ویژگی اساسی با فرهنگ امروزی آمریکا دارد. پنج ویژگی اساسی که همه فرهنگ ها به اشتراک می گذارند این است که آنها آموخته شده اند، به اشتراک گذاشته می شوند، بر اساس نمادها، یکپارچه و پویا هستند.

وقتی به دنیا می‌آییم، به‌طور خودکار تمام ارزش‌ها، کلمات، باورها، آداب و رسوم و غیره را که فرهنگمان پذیرفته است، نمی‌دانیم. ما وارث فرهنگ نیستیم. فرهنگ آموخته می شود. در حالی که بسیاری از چیزهایی که در مورد یک فرهنگ می آموزیم را می توان از طریق مدرسه، خانواده، همسالان و رسانه ها یاد گرفت، اغلب چیزهای زیادی در مورد یک فرهنگ وجود دارد که به طور ناخودآگاه آموخته می شوند. 

نمونه هایی از ویژگی های فرهنگی

فرهنگ آموختنی، مشترک، نمادین، یکپارچه و پویا است. ممکن است به عنوان کل پیچیده جامعه در نظر گرفته شود. پنج ویژگی اساسی فرهنگی وجود دارد. فرهنگ عبارت است از:

  • فرهنگ به عنوان ارثی یا فطری تلقی نمی شود. فرهنگ از طریق تجربیات آموخته می شود.
  • فرهنگ توسط اعضای یک گروه به اشتراک گذاشته می شود. اعمال یک فرد یک فرهنگ محسوب نمی شود.
  • نمادین: فرهنگ از نمادها استفاده می کند و اعضای یک فرهنگ معانی نمادهای مشترک خود را درک می کنند.
  • یکپارچه: فرهنگ از عناصر یکپارچه و مرتبط تشکیل شده است.

اگرچه فرهنگ ها می توانند بسیار متفاوت باشند، اما این ویژگی ها در اکثر فرهنگ های انسانی مشترک است. یک فرهنگ منقرض شده از گذشته می توانست این ویژگی ها را با فرهنگ مدرن به اشتراک بگذارد. شیوه های خاص افراد درگیر در آن فرهنگ ها احتمالاً بسیار متفاوت خواهد بود، اما ویژگی های اساسی فرهنگ آنها دارای عناصر مشترک است. توجه به این نکته ضروری است که به اشتراک گذاشتن تفاهم لزوماً به این معنا نیست که همه افراد جامعه با هنجارهای فرهنگی موافق هستند. برخی از ویژگی های فرهنگی می تواند بحث برانگیز باشد و منجر به بحث و تغییر شود. فرهنگ به معنای متضمن یک محیط اجتماعی ایستا و هماهنگ نیست.

نمونه هایی از پنج ویژگی مشترک فرهنگی در ادامه بحث می شود.

ویژگی های آموخته شده فرهنگ

فرهنگ شامل نحوه رفتار افراد است و بیشتر رفتارها از دیگران آموخته می شود. فرهنگ چگونه آموخته می شود؟ به عنوان مثال، بیشتر کودکان نحوه صحبت کردن را از اطرافیان خود در خانه یاد می گیرند. زبان سیستمی است که انسان ها از آن برای برقراری ارتباط استفاده می کنند و از کلمات به عنوان نمادی برای افکار و ایده ها استفاده می کنند. علاوه بر مکانیزم تشکیل کلمات و نحوه ساخت جملات، یادگیری زبان همچنین به کودکان در درک ساختار اجتماعی خانواده کمک می کند. کلمه "مادر" نمادی برای یک مادر است، اما ممکن است نقش مادر را به عنوان یک رهبر در خانواده، کسی که باید دستورالعمل‌هایش را دنبال کرد، و کسی که کمک می‌کند را نیز شامل شود. برای چنین کلمه کوچکی نماد فرهنگی زیادی دارد.

سایر جنبه های آموخته شده فرهنگ شامل هنجارهای رفتاری است، مانند زمانی که تشویق و تشویق قابل قبول است. به عنوان مثال، تشویق کردن در بیشتر رویدادهای ورزشی قابل قبول است، اما معمولاً در مراسم تدفین با اخم روبرو می‌شوند. بسته به زمینه، همان فعالیت به عنوان درست یا نادرست دیده می شود. درک تفاوت یک ویژگی آموخته شده فرهنگ است.

حال برای آن دسته از انسان‌هایی که بسیار با فرهنگ بوده و آدم‌های ارزشمندی هستند چه چیزی هدیه بگیریم؟

این دسته از آدم‌ها به دلیل ویژگی‌ها و شخصیت خاصی که دارند شاید با هدایای فرهنگی ارتباط بهتری بگیرند، مثل صنایع دستی، شمش‌های طلا، تابلوهای یادبود مشاهیر و... 

کادوی فرهنگی

 

هدایای فرهنگی را از کجا بخریم؟

خانه سکه ایران تولید کننده شمش‌های طلا، تمبرهای فرهنگی و کلکسیونی، تابلوهای مشاهیر و... هدایای فرهنگی را در اختیار شما قرار خواهد داد برای خرید شمش طلا و سایر هدایای فرهنگی کافی‌ست چرخی در وب سایت ما بزنید.

 

در صورت تمایل به مشاوره در مورد خرید محصولات با شماره تلفن 02188314479 تماس بگیرید.  +     1   =   3  


خانه سکه ایران