ورود / ثبت نام

چرا هدیه دادن مهم است؟ | اهمیت هدیه دادن

  • یکشنبه 16 مرداد 1401 | 00:44
  • 3.82 از 5 بوسیله 11 رای
    |
چرا هدیه دادن مهم است؟ | اهمیت هدیه دادن

هدیه بخشی ضروری از زندگی ما است. هدایا نه تنها به مناسبت ها بلکه زمانی که می خواهید فردی شاد باشد نیز داده می شود. هدیه دادن امروزه در همه جا و در هر رابطه ای رایج است. هدیه دادن چیزی است که یک فرد انتظارش را ندارد و وقتی چیزی غیرمنتظره به دست می آورید، شادی یا هیجان شما را به سطح دیگری می رساند.

چرا هدیه دادن مهم است؟

وقتی صحبت از هدیه دادن به میان می‌آید، بیشتر مردم به فصل تعطیلات، تولدها، فارغ‌التحصیلی فکر می‌کنند. بیشتر انتظار می رود که برای رویدادهای مهم یا تعطیلات هدیه بدهد، اما اگر به شما بگویم که هدیه دادن مزایای زیادی دارد که می خواهید همیشه آن را بدهید، چه؟

 

خرید هدیه اینترنتی برای خانم ها

 

دلایل زیادی برای هدیه دادن وجود دارد، زیرا ارتباطات قوی تری ایجاد می کند، روحیه شما را بالا می برد و سلامت کلی روحی و جسمی شما را بهبود می بخشد. بنابراین چه چیزی شما را از صبر کردن تا یک موقعیت خاص برای دادن یک هدیه متفکرانه به کسی که دوستش دارید باز می دارد؟ گاهی اوقات پرمعنی ترین هدایایی هستند که فقط به این دلیل داده می شوند.وقتی روی هدایایی برای دیگران سرمایه گذاری می کنید، نه تنها از آنها با یک هدیه عالی بهره می برید، بلکه برای خودتان نیز سود می برید. این هشت مزیت هدیه دادن را بررسی کنید تا بتوانید بدون توجه به اینکه در چه فصلی از سال است از همه دلایل بزرگ برای دادن استفاده کنید.

اتصالات قوی تری ایجاد می کند

هدیه دادن یکی از پنج زبان عشق  است. زمانی که به کسی هدیه می دهید احساس نزدیکی به او می کنید در حالی که او نیز احساس می کند با شما ارتباط بیشتری دارد. این به این دلیل است که یک هدیه متفکرانه می تواند فاصله بین دوستان دور را کاهش دهد یا پیوندها را برای کسانی که نزدیک شما هستند تقویت کند.

برقراری ارتباط با مردم از طریق هدیه دادن، رابطه شما را تقویت می کند و بین یکدیگر اعتماد ایجاد می کند، بنابراین وقتی می خواهید از مزایای عاطفی یک دوستی قوی لذت ببرید، به آنها هدیه ای متفکر بدهید.

 

ارسال کادو فوری

 

2. باعث می شود احساس شادی بیشتری داشته باشید

یکی از بهترین احساسات در جهان این است که وقتی کسی هدیه ای را که شما داده اید می بینید که چهره او با شادی یا هیجان خالص روشن می شود. به نظر می رسد، هدیه دادن مواد شیمیایی «احساس خوب» مانند اندورفین، سروتونین و دوپامین را در مغز آزاد می کند. جای تعجب نیست که همه در تعطیلات احساس خوبی دارند!

این به عنوان "Hipers High" شناخته می شود که در کسانی که داوطلبانه یا اغلب به امور خیریه می پردازند رایج است. بنابراین دفعه بعد که می خواهید یک تقویت کننده خلق و خوی داشته باشید، سعی کنید به کسی هدیه دهید، چه یک هدیه، چه لطف یا یک عمل محبت آمیز تصادفی.

ایجاد اعتماد به نفس

وقتی ارتباطات قوی‌تری ایجاد می‌کنید و شادتر می‌شوید، اعتماد به نفس و احساس ارزشمندی خود را افزایش می‌دهید. تحقیقات نشان داده است که کسانی که اغلب به میل خود انفاق می‌کنند، نسبت به کسانی که این کار را نمی‌کنند، عزت نفس بیشتری دارند. وقتی به دیگران می‌دهید، نادیده گرفتن این نکته سخت است که وقتی با اعتماد به نفس احساس شادی و امنیت می‌کنید، هدیه دادن قطعاً فوایدی دارد.

 اضطراب را کاهش می دهد

وقتی  هدیه می دهید، شادتر می شوید که به نوبه خود باعث می شود کمتر احساس استرس و اضطراب کنید. این به این دلیل است که بین سلامت جسمانی و روانی ارتباط قوی و غیرقابل انکاری وجود دارد. تحقیقات ثابت می کند که دادن استرس و فشار خون را کاهش می دهد. بنابراین وقتی می دهید، خوشحال تر، اعتماد به نفس تر و به مراتب کمتر مضطرب می شوید.

قدردانی را برمی انگیزد

بر کسی پوشیده نیست که کسانی که هدیه دریافت می کنند احساس قدردانی می کنند، اما آیا می دانستید که هدیه دهنده نیز می تواند آن را احساس کند؟ نه تنها هدیه دادن یک روش متداول برای ابراز قدردانی است، بلکه تماشای واکنش مثبت گیرنده نیز همین قدردانی را برمی انگیزد. مطالعات نشان داده اند که ابراز قدردانی احساسات مثبت را تقویت می کند، سلامتی را بهبود می بخشد و به شادی بیشتر کمک می کند.

 کارما خوب را ترویج می کند

جاستین تیمبرلیک اشتباه نکرد که گفت: «آنچه در اطراف می‌چرخد، به گذشته برمی‌گردد.» چه به کارما اعتقاد داشته باشید چه نباشید، وقتی هدیه می دهید احتمال دریافت آن بیشتر است. مطالعات نشان می‌دهد که وقتی به دیگران می‌دهید، سخاوت شما احتمالاً توسط دیگران پاداش داده می‌شود، چه شخصی که به او داده‌اید یا شخص دیگری. هنگامی که شما یک عمل فداکارانه مانند هدیه دادن را بدون انتظار چیزی در ازای آن پیشنهاد می کنید، کارمای خوب (یا هر چیزی که می خواهید آن را نام ببرید) را برای خود تبلیغ می کنید. جهان هستی گاهی اوقات مرموز است.

می تواند عمر شما را افزایش دهد

بله، درست خواندید، بخشش در واقع باعث می شود عمر طولانی تری داشته باشید. به این دلیل که سطح استرس و فشار خون بالا با انواع مشکلات سلامتی مرتبط است. از آنجایی که بخشش با کاهش سطح استرس و فشار خون مرتبط است، انتظار می‌رود افرادی که هدیه می‌دهند یا خدماتی که انجام می‌دهند، عمر طولانی‌تری داشته باشند.

مطالعه ای که توسط دانشگاه میشیگان انجام شد نشان داد افرادی که به عزیزانشان مانند همسر، دوستان یا همسایگان هدیه می دهند، به طور مستقل با احتمال کمتری برای مرگ مرتبط هستند. اگر این دلیل کافی برای ارائه نیست، من نمی دانم چیست.

 

کادو تولد برای دختر 23 ساله

 

عشق را گسترش می دهد

وقتی یک نفر هدیه می دهد، به دیگری انگیزه می دهد که همین کار را انجام دهد. حتی با وجود اینکه دادن هدایایی مانند یک تی شرت یا کلاه جدید به بهترین دوستتان بسیار جالب است، اما گاهی اوقات که  قصد دارید هدایای ارزشمند به افراد  زندگی خود دهید می‌توانید از هدایای باارزش‌تر که جنبه سرمایه‌گذاری نیز دارند، استفاده کنید. این هدایا عبارتند از: شمش‌های طلا که در هر وزن و قیمتی متناسب با بودجه‌ی شما به فروش می‌رسند. در زیر به برخی از انواع شمش‌های طلا اشاره می‌کنیم:

1. شمش طلا مدل کارت طلایی

2. شمش طلا سرمایه گذاری

3. شمش طلای ونوس

چگونه یک هدیه عالی بدهیم

هدایا به مردم این امکان را می دهد که احساسات خود را بیان کنند، قدردانی خود را از کسی نشان دهند یا فقط عمل مهربانی را در سراسر جامعه پخش کنند. اگر می‌خواهید هدیه‌ای مناسب برای کسی پیدا کنید، این نکات را بررسی کنید تا چیزی را که برای سال‌های آینده دوست داشته باشد و دوستش داشته باشد، به دست آورید.

آن را مفید کنید

دریافت هدیه ای که می دانید هرگز از آن استفاده نخواهید کرد، کار سختی است. پس کسی نباشید که هدیه ای بی فایده می دهد. با این حال، ما آن را درک می کنیم، می تواند سخت باشد که بدانید چه نوع هدیه مفیدی برای کسی بگیرید، به خصوص اگر آنها را به خوبی نمی شناسید، یا تمایل به داشتن سلیقه های عملی ثابت دارند. به چیزهایی که به طور مرتب استفاده می شوند فکر کنید. لوازم جانبی تلفن مانند شارژرهای فوق‌العاده یا قاب‌های تلفن مدرن، لوازم ضروری حمام و لوازم بهداشتی، ماسک‌های صورت، یا غذاها و نوشیدنی‌ها همگی گزینه‌های خوبی هستند که شکست نخواهند خورد.

 

 

در صورت تمایل به مشاوره در مورد خرید محصولات با شماره تلفن 02188314479 تماس بگیرید.  سه     +     5   =


خانه سکه ایران