ورود / ثبت نام

معنای واقعی هدیه دادن چیست؟ معانی پنهان پشت هدیه دادن

  • شنبه 15 مرداد 1401 | 00:40
  • 3.28 از 5 بوسیله 9 رای
    |
معنای واقعی هدیه دادن چیست؟ معانی پنهان پشت هدیه دادن

با نزدیک شدن به فصل تعطیلات، ضرورت هدیه دادن در ذهن اکثر ماست. بسیاری از ما برای تأمین و «اثبات» عشق خود به دیگران به روشی کاملاً مادی تحت فشار هستیم. اما هدیه دادن خیلی بیشتر از صرف هزینه کردن است. اگر با تفکر انجام شود، می تواند تأثیر عاطفی، اجتماعی و معنوی فوق العاده ای بر شما و عزیزانتان داشته باشد. 

تاریخچه هدیه دادن

تاریخچه هدیه دادن به زمان طولانی در تاریخ بشر و در بیشتر فرهنگ ها بازمی گردد. به گزارش مجله «History Today»، تقدیم هدایا در جشن نیمه زمستان تقریباً به‌عنوان یک امر جادویی و نه صرفاً یک رسم اجتماعی آغاز شد. در این زمان از سال دو جشن بزرگ بت پرستی وجود داشت. ساتورنالیا یک هفته ای، یک جشنواره انقلاب زمستانی رومی، که از 17 دسامبر آغاز شد. شامل ضیافت، حسن نیت، سخاوت به فقرا، تبادل هدایا و تزئین درختان بود. کالندها که از اول ژانویه شروع به کار کردند، سال نو را تبریک گفتند. در طول کالند، هدایا با بستن به شاخه‌های سبز که خانه‌ها را در طول جشن‌ها تزئین می‌کردند، رد و بدل می‌شد. بیشتر فرهنگ های بومی هزاران سال است که ارزش اجتماعی هدیه دادن را به کار می گیرند. 

تعریف "هدیه"

تعریف واقعی "هدیه" انتقال چیزی بدون انتظار پرداخت است. اگرچه هدیه دادن ممکن است متضمن انتظار متقابل باشد،اما الزامی نیست. اصطلاح هدیه می تواند به هر چیزی که دیگری را شادتر یا کمتر غمگین کند، به ویژه به عنوان یک لطف، از جمله بخشش و مهربانی اشاره دارد.

اعمال مهربانی یا تجارت بزرگ؟

جایی در مسیر، معنا و میزان واقعی بخشش را از دست دادیم. هدیه دادن به یک تجارت بزرگ تبدیل شده است. نباید معنای واقعی هدیه دادن را از لطف طرف مقابل خارج کنیم. مگر تجارت است؟ یا مبادله کالا با کالاست؟ که هدیه‌ای که می‌دهی باید دریافت کنی! تازه اگر کمی ارزش نقدی پایین‌تری داشته باشد چنان گوش آسمان را کر می‌کنیم که انگار چه ارثی از پدرمان خورده‌اند!

 

خرید هدیه اینترنتی ارزان

 

شکستن الگوهای قدیمی

وقتی بزرگ شدم، فهمیدم که هدیه دادن یک راه اساسی برای نشان دادن اینکه چقدر کسی را دوست دارید. 

با این حال، خرید از روی "تعهد" دامی است که می توانید خود را از آن رها کنید. این کار کمی برای بهبود کیفیت زندگی شما یا دیگری انجام می دهد. افرادی که احساس می کنند موظف به خرید هستند، اغلب اشتباه می کنند. 

اما چه کنیم؟ چطور معنای هدیه دادن را درک کنیم؟

وقتی هدیه ای ارائه می کنیم، بسیار بیشتر از آنچه در جعبه است تحویل می دهیم.

از همان آغاز اجتماعی شدن انسان، عمل هدیه دادن عنصر مهمی در ایجاد و تقویت پیوندهای اجتماعی بوده است. در دوران باستان، ارائه هدایا راهی برای اثبات ارزش اجتماعی و ارزش یک نامزدی بالقوه بود.و در دوران مدرن تر، کشورها برای نشان دادن قصد روابط دیپلماتیک به هدایای رسمی تکیه کرده اند. نمونه بسیار معروف، البته، هدیه مجسمه آزادی از فرانسه به ایالات متحده در سال 1886 است. اما در روابط شخصی و صمیمی خودمان، هدیه دادن برای تقویت پیوندهای اجتماعی ما استفاده می شود. از خواستگاری که گل می آورد تا دوستی که سوغاتی می آورد، ما هدایای ملموس را به عنوان نماینده محبت هایمان ارائه می دهیم. و گذشته از تقویت عشق و دوستی ما، هدایایی نیز می توانند برای ابراز تبریک، همدردی و قدردانی ما باشند.

انتظارات در هدیه دادن

با توجه به سنگینی معنای اصلی، جای تعجب نیست که هدیه دادن می تواند یک فعالیت هیجانی باشد. این فشار برای ارائه هدیه ای عالی که با محبت مورد نظر ما مطابقت دارد وجود دارد.ممکن است بیهوده به جستجوی اینترنت برای راهنمایی‌های عالی برای هدیه دادن بپردازیم، در حالی که در واقعیت این ایده‌ها، اگرچه احتمالاً خوب هستند، احتمالاً فاقد صمیمیت هستند که هم هدیه‌دهنده و هم گیرنده می‌توانند واقعاً قدردانشان باشند. اگر هدیه دادن بیش از چیزی است که به نظر می رسد، ارزش بررسی این را دارد که چه چیزی می تواند یک دستور کار یا زمینه گسترده تری پشت آن باشد. گاهی اوقات یک هدیه ارائه شده به سادگی همین است. اما در مواقع دیگر ممکن است ژست به معنای لطیفی پوشانده شود که با اهداف غیرقابل کشف همراه است.

ناامنی های پنهان

من یک همکار سابق عزیز دارم که هر وقت او را می بینم همیشه با هدایا حاضر می شود. گاهی برای من اما همیشه برای دختر کوچکم. وقتی تابستان امسال او را دیدم، بار دیگر چیزهای زیادی برای به اشتراک گذاشتن داشت. احساس احمقانه بیش از حد ابراز قدردانی خود را برای سخاوت مستمر او.

وقتی شروع به صحبت در مورد استعداد او برای هدیه دادن کردیم، او اعتراف کرد که تمایل دارد به خصوص با بچه ها سخاوتمند باشد زیرا مایل است مورد پسند آنها باشد. او فرض می کند که آنها همیشه والدین خود را ترجیح می دهند. (بر اساس این منطق، می توانید بفهمید که او بچه ای برای خودش ندارد!). من آن نظر را واقعا جالب دیدم.همانطور که در مورد شخصیت او فکر کردم، متوجه شدم که او ناامنی را در درون خود دارد که هیچ تجاوز از طرف من نمی تواند آن را برطرف کند. به عنوان راهی برای مقابله، او از هدیه دادن به عنوان وسیله ای برای متقاعد کردن گیرندگان استفاده می کند که ارزش محبت آنها را دارد. و این قلبم را به درد می آورد.

جایگزینی برای کلمات

گاهی اوقات برای انتقال پیام‌هایی که نمی‌توانیم با کلمات خود بیان کنیم، به هدایایی اعتماد می‌کنیم. ما ممکن است احساسات عمیق یا پیچیده ای داشته باشیم، اما زبانی که بتوانیم با آن مطابقت نداشته باشیم. بنابراین ما به هدایا روی می آوریم تا آن را از طرف خود بگوییم.

خرید هدیه تولد برای آقایان

 

اما چه چیزی هدیه دهیم؟

می‌توانید از هدایای با ارزش که هم جنبه سرمایه گذاری دارد و هم ارزش خوب استفاده کنید. این روزها شمش طلا مورد  تو جه خیلی از انسان‌ها قرار گرفته زیرا هم طلاست و هم نیازی به پرداخت قیمت‌های فضایی ندارد. شمش طلا در وزن‌های مختلف متناسب با بودجه‌ی شما به فروش می‌رسد. برای خرید شمش طلا  به اصل بودن و استاندارد 995 دقت نمایید.

 

در صورت تمایل به مشاوره در مورد خرید محصولات با شماره تلفن 02188314479 تماس بگیرید.  هفت     -     6   =


خانه سکه ایران