ورود / ثبت نام

تاثیر هدیه دادن | برای هدیه دادن چی خوبه؟

  • جمعه 14 مرداد 1401 | 00:35
  • 4.75 از 5 بوسیله 2 رای
    |
تاثیر هدیه دادن | برای هدیه دادن چی خوبه؟

من، مانند بسیاری دیگر، می‌دانم که برخی از روش‌های خرج کردن پول ما را خوشحال نمی‌کند. هنگامی که ما احساس غمگینی یا خالی بودن می‌کنیم، دیوانگیِ خرید، از مراکز خرید بالا و پایین می‌شود. پرخوری و خرید کفش و کیف دستی که ناخودآگاه می‌دانیم هرگز نخواهیم پوشید ما را آزار خواهد داد. یا خرید اسباب‌بازی‌ها و وسایلی که اتاق‌های استراحت ما را پر می‌کنند، اما از قضا باعث می‌شوند در درون، ما احساس خالی‌تری کنیم. اینگونه خرج کردن برای خودمان، مطمئناً ما را شادتر نمی‌کند. با این حال، خرج کردن برای دیگران می‌تواند حس بهتری را به ما القا کند. پس پارادایم خود را تغییر دهید و به این فکر نکنید که چه چیزی می‌توانید برای خود بخرید تا شادتر شوید و در عوض از خود بپرسید چه چیزی می‌توانید برای شخص دیگری بخرید؟ آن‌جاست که تاثیر هدیه دادن را درک خواهید کرد.

کادوی تولد خاص

هنر ساده‌ی هدیه دادن

هنر ساده هدیه دادن قرن هاست که وجود داشته است. افسانه‌ها حاکی از آن است که باغ های معلق بابل هدیه‌ای فوق العاده از سوی پادشاه به همسر بشدت دلتنگش، آرتیمیس بود. بیش از یک هزار سال بعد، تزار نیکلاس سوم هر روز عید پاک، تخم مرغ های فابرژ را به نزدیک ترین و عزیزترین خود هدیه می‌داد، زیرا از دیدن هیجان آنها از دریافت یکی از این خلاقیت‌های تزئینی خوشحال می‌شد. چرا مردم برای مدت طولانی هدیه داده‌اند؟ زیرا این یک عمل دوجانبه پاداش دهنده است، که در آن بخش دهنده به اندازه گیرنده سود می‌برد.

تحقیقات نشان می دهد که هدیه دادن نه تنها باعث می شود گیرنده احساس خوشحالی کند، بلکه بازده بیشتری را نیز برای هدیه دهنده به همراه دارد. با دادن هدیه به کسی، توجه از مشکلات و استرس‌های او منحرف می‌شود و این احساس را در او ایجاد می‌کند که گویی تاثیر مثبتی بر زندگی شخص دیگری می‌گذارد. این، همراه با تأثیر اجتماعی که این معامله بین دو نفر ایجاد می‌کند، یک محصول جانبی اتفاقی از رویه باستانی هدیه دادن است.

بهترین کادوی تولد به خانم ها

روش‌های مختلف هدیه دادن

روش‌های مختلفی برای هدیه دادن وجود دارد. این می‌تواند یک هدیه فیزیکی باشد، مانند دادن انگشتر، برای ابراز عشق به فرد موردنظرتان. برخی از هدایا عمومی هستند. به گل و شکلات در روز تولد یا سالگرد فکر کنید. هدایای دیگر، مانند بسته‌های مراقبتی، مجموعه‌ای از محصولاتی هستند که با دقت انتخاب شده‌اند که برای شخصی در زمان نیاز و نه فقط جشن انتخاب شده‌اند. یک بسته مراقبتی با دقت تنظیم شده یکی از متفکرانه ترین و تاثیرگذارترین هدایایی است که یک فرد می‌تواند بدهد یا دریافت کند. یا حتی هدایایی که جنبه سرمایه‌گذاری دارند، می‌توانند مفید و جذاب باشند. مثل شمش طلا. که هم ارزش طلا را دارد و هم می‌تواند به عنوان یک سرمایه‌گذاری درنظر گرفته شود. از طرفی شمش‌های طلا را می‌توانید با توجه به بودجه‌ی خود در وزن‌های مختلف نیز خریداری کنید. پس نگران پرداخت هزینه‌های آن نخواهید بود.

تو نیکی میکن و در دجله انداز تا؟

ایزد در بیابانت دهد باز! راه‌های دیگر اعطای هدیه ممکن است به شکل حمایت مالی باشد، مانند حمایت مالی از یک کودک یا داشتن صندوق جمع آوری پول برای یک گروه اجتماعی. از طرف دیگر، این می‌تواند بخشش عاطفی یا مبتنی بر زمان باشد، با داوطلب شدن در یک گروه یا خیریه، یا ارائه حمایت عاطفی به افرادی که در سختی‌ها می‌گذرند. نوع بخشش هر چه باشد، تأثیرات مثبت آن نه تنها توسط گیرنده احساس می شود. شما به معنای واقعی کلمه آنچه را که می دهید دریافت می کنید!

به ندرت انگیزه هدیه دهنده برای دادن هدیه (جسمی، عاطفی، مالی) به دلیل سودی است که به دست می‌آورد. با این حال، من اصطلاح «کارمای مراقبتی» را ابداع کرده‌ام، زیرا از نزدیک راه‌هایی را دیده‌ام که در نهایت پاداش‌های مثبت تسلیم شدن به بخشنده بازگردانده می‌شود. هدیه دهنده در ازای مراقبت از سلامتی شخص دیگری، از ایجاد تغییر مثبت در زندگی شخصی احساس شادی می‌کند. این باعث می‌شود حتی فداکارترین ما نسبت به خود احساس خوبی داشته باشیم و بخواهیم بیشتر اوقات هدیه دهیم.

آیا باید فقط ولخرجی کنید تا نشان دهید چقدر برایتان اهمیت دارد؟

تحقیقات در واقع نشان داده است که هزینه بیشتر همیشه تضمین کننده یک هدیه خوب نیست. یک مطالعه نشان داد که هر چه یک هدیه گران‌تر باشد، انتظار دارند که گیرندگان آن را قدردانی کنند. اما در حالی که اهداکنندگان فکر می‌کردند که هزینه‌های بیشتر نشان دهنده دقت بیشتری است، گیرندگان قیمت را با سطح قدردانی خود مرتبط نمی‌دانستند.

آیا شمش طلا می‌تواند هدیه‌ی خوبی برای همه افراد باشد؟

شمش طلا چون جنبه‌ی سرمایه‌گذاری دارد و از ارزش زیادی برخوردار است، رده سنی نمی‌شناسد. پس می‌توانید در کنار این که یک هدیه‌ی ارزشمند می‌دهید، خیالتان من باب سلیقه‌ی طرف مقابلتان راحت باشد. خانه سکه ایران، با سال‌ها تجربه در زمینه شمش طلا این بستر را برای شما فراهم کرده است که می‌توانید خرید شمش طلا را به راحتی در هر وزن و قیمتی متناسب با بودجه‌ی خود انجام دهید. کافی‌ست شمش موردنظر خود را انتخاب کرده، سپس نسبت به خرید آن اقدام نمایید.

 

در صورت تمایل به مشاوره در مورد خرید محصولات با شماره تلفن 02188314479 تماس بگیرید.  4     +   =   6  


خانه سکه ایران