ورود / ثبت نام

چرا هدیه بخریم؟ | آداب هدیه دادن در کشور ایران

 • پنج شنبه 30 تیر 1401 | 11:17
 • 4.2 از 5 بوسیله 5 رای
  |
چرا هدیه بخریم؟ | آداب هدیه دادن در کشور ایران

هر عید ، تولد، سالگرد و مناسبت های خاص، ما با دقت هدایایی را برای عزیزانمان انتخاب و تقدیم می کنیم. این کاری است که ما به طور طبیعی انجام می دهیم و بیشتر ما به پیامدهای عمیق تر آن فکر نمی کنیم. با این حال، هدیه ای که انتخاب می کنیم و نحوه ارائه آن چیزهای زیادی در مورد ما، روابط ما و ساختارهای اجتماعی پیچیده در جامعه ما می گوید. در پس هر حال کاملی جریان های اجتماعی، روانی و عاطفی نهفته است.

تاریخچه هدیه دادن

عمل هدیه دادن از آغاز تمدن بشری وجود داشته است. حتی ممکن است قبل از آن باشد، زیرا نزدیکترین اقوام اجدادی ما نشانه هایی از هدیه دادن را نشان داده اند. محققان بر این باورند که غارنشینان برای تقویت ارتباط اجتماعی و نشان دادن قدردانی خود به دیگران، هدایایی مانند صخره‌هایی با شکل غیرعادی یا دندان‌های حیوانات می‌دهند. با توسعه ساختارهای اجتماعی، هدایا پیچیده تر و تزئینی تر شدند.

 تاریخچه هدیه دادن

 

هدیه دادن در دوران پیش از استعمار

برای هزاران سال، قبایل بومی آمریکا به سنت potlatch مشغول بوده اند. معمولاً سنت قبایل شمال غرب اقیانوس آرام، مراسم پیچیده ای بود که در آن اموال و هدایایی برای تأیید یا تأیید مجدد وضعیت و ثروت هدیه دهنده داده می شد. بنابراین، هرچه هدایا و مراسم مفصل تر باشد، هدیه دهنده قدرتمندتر است. از یک رهبر قدرتمند قبیله انتظار می رود که قبیله خود را، با توجه به رتبه آنها، با هدایای مفصل پر کند. به طور مشابه، سنت اینوپیات در آلاسکا حکم می‌کرد که خدمه صید نهنگ پس از بازگشت از یک شکار موفق، بیشترین سهم صید خود را به سایر اعضای قبیله می‌دادند. هرچه اعضای قبیله بیشتر دریافت کنند، خدمه شکار نهنگ مورد احترام بیشتری قرار می گیرند.

هدایای مصر باستان برای زندگی پس از مرگ

سوابق اولیه تاریخ مصر نشان می دهد که متوفیان همراه با کالاها یا هدایایی که برای زندگی پس از مرگ مورد نیاز بود دفن می شدند. وظیفه بزرگ‌ترین پسر این بود که بر دفن والدینش نظارت کند و اطمینان حاصل کند که آنها همه چیز مورد نیاز خود را دارند. حداقل، این هدایا شامل اشیاء روزمره مانند کاسه، شانه و غذا می شود، در حالی که مصریان ثروتمندتر با بت ها، طلسم ها، جواهرات، مبلمان و سایر اشیاء قیمتی دفن می شوند. هر هدیه هدف متفاوتی داشت، اما بیشتر آنها برای محافظت و کمک به انتقال متوفی به زندگی پس از مرگ بود.

 هدایای مصر باستان

 

هدیه دادن در یونان باستان

هدیه دادن نیز نقش مهمی در جامعه یونان باستان داشت. هدایای تزیینی استادانه ای برای بیان احساسات، ایجاد روابط و روحیه کمک متقابل یا مهمان نوازی - مفهوم اصلی فرهنگ یونان باستان - داده شد. انتظار می رفت که خانواده ها از مسافرانی که می توانستند خدایان در لباس مبدل باشند، در خانه های خود استقبال کنند. استقبال مناسب شامل ارائه یک وعده غذایی و مکانی برای استراحت به مسافران بود. هدایایی نیز به نشانه احترام و ارادت داده شد. به عنوان مثال، مرسوم بود که در ازای عبور ایمن یا محافظت در میدان جنگ، به خدایان هدایایی می دادند.

 هدیه دادن در یونان باستان

 

سنت های هدیه قرون وسطی

در قرون وسطی، مبادله هدایا نقش مهمی در تعاملات اجتماعی داشت. هدیه دادن راهی معنادار برای مردم برای تقویت پیوندهای اجتماعی یا نشان دادن وفاداری به افراد و نهادهای قدرتمند مانند پادشاه یا کلیسا بود. جهیزیه نمونه بارز هدیه قرون وسطایی است که برای ارتقای روابط طراحی شده است. این هدایای نامزدی شامل زمین، پول، دام یا فلزات گرانبها، شامل اهدای هدایای مجلل از سوی پدر عروس به داماد در ازای ازدواج و مراقبت از دخترش بود.

چرا هدیه می دهیم؟

از آنجایی که هدیه دادن نقش مهمی در بافت اجتماعی ما ایفا می کند، ما به دلایل بسیاری، گاهی اوقات متناقض، هدیه می دهیم. گاهی اوقات فرهنگ ما به آن نیاز دارد، برای مثال هدایای کریسمس یا تولد. در مواقع دیگر، باعث ایجاد و تقویت روابط با اعضای خانواده و همسران بالقوه می شود و می تواند به دلایل مختلفی انجام شود.

برای ایجاد و تقویت روابط

ما اغلب برای تأیید مجدد یا برقراری ارتباط خود با دیگران هدایایی می دهیم، به این معنی که آنها بازتاب دهنده و گیرنده و همچنین رابطه منحصر به فرد آنها هستند. هدیه دادن به کسی که دوستش داریم به ما این امکان را می دهد تا احساسات و قدردانی خود را نسبت به او ابراز کنیم. در واقع، برخی از جامعه شناسان فکر می کنند که ما فقط به افرادی هدیه می دهیم که می خواهیم با آنها رابطه داشته باشیم. مارسل ماوس جامعه شناس فرانسوی در کتاب خود به نام هدیه استدلال می کند که هدیه ندادن یا رد کردن آن اساساً رد رابطه است.

 هدیه برای ابراز عشق

 

راهی برای نشان دادن عشق و فداکاری

هدایا به نوعی برای نماد عشق و فداکاری بین دو شریک استفاده می‌شوند، که با نظریه «تعامل گرایی نمادین» که استدلال می‌کند افراد از طریق استفاده از نمادها ارتباط برقرار می‌کنند، مصادف می‌شود. به عنوان مثال، مردان معمولاً هنگام تلاش برای ابراز عشق یا ارادت برای شریک زندگی خود چه چیزی می خرند؟ گل به گل است زیرا می توان آنها را به عنوان نمادی از احساس عشق با زیبایی معطر خود تفسیر کرد.

ارتباط نمادین

آیا هدیه ای به شما داده شده است که شما را سرشار از شادی کرده باشد؟ یا شاید به اندازه کافی بدشانس بوده اید که چیزی را دریافت کرده اید که باعث می شود احساس ناراحتی کنید زیرا انتظارات شما را برآورده نمی کند. اما چرا این شما را عصبانی می کند؟ این فکر است که اهمیت دارد و دقیقاً همین است. وقتی عمیق‌تر به موضوع نگاه می‌کنید، به این دلیل است که ما به هدایا معنای نمادین می‌دهیم. این به این معنی است که هدیه ای که بیش از حد شیفته آن نیستید، علی رغم انگیزه های نوع دوستانه اش، می تواند بی فکر باشد.

در ازای دریافت چیزی

از آنجایی که هدایا نشان دهنده تمایل ما برای ایجاد یا تحکیم یک رابطه است، آنها همچنین به نوعی از متقابل نیاز دارند. جامعه شناس معاصر دیمیتری مورتلمانز استدلال می کند که هدیه دادن باعث ایجاد یک "تعادل بدهی" می شود، بنابراین برای جلوگیری از احساسات ناخوشایند باید هدایا بازپرداخت شوند و چرخه ای از هدیه دادن ایجاد شود. وقتی هدیه ای متقابل می دهید، تقریباً باید ارزشی برابر داشته باشد، زیرا کم دادن به این معنی است که برای رابطه ارزش قائل نیستید، در حالی که دادن بیش از حد به معنای ارزش گذاری بیش از حد آن است و باعث ایجاد احساس خجالت می شود.

برای کمک به دیگران

برخی از هدایا بدون بازگشت مورد انتظار داده می شوند. به عنوان مثال، ما اغلب به کودکان خردسال هدایایی می دهیم که هیچ راه متقابلی ندارند یا حتی حیوانات خانگی خود را. در حالی که می توان استدلال کرد که این هدایا به روش های دیگری متقابل هستند، نوع دوستی نیز می تواند در بازی باشد. عشق و قدردانی دو تا از بزرگترین محرک ها برای هدیه دادن نوع دوستانه هستند.

 هدیه برای کمک به دیگران

هدیه دادن برای کمک به دیگران می تواند شامل اهدای پول یا داوطلب شدن برای یک موسسه خیریه باشد. چندین نظریه وجود دارد که تلاش می کند توضیح دهد که چرا افراد این کار را انجام می دهند. یک نظریه ادعا می کند که مدار لذت مصرف کننده دوپامین در مغز با اهدای خیریه فعال می شود. به طور مؤثر، ما می دهیم، زیرا به ما احساس خوبی می دهد.

برای یافتن همسر

بیشتر حیوانات به عنوان بخشی از مراسم جفت گیری هدایایی می دهند و انسان ها واقعاً تفاوتی ندارند. یکی از نزدیکترین خویشاوندان ما، شامپانزه ها، مستند شده است که در ازای رابطه جنسی و نظافت غذا می دهد، در حالی که گیبون ها برای حفظ جفت های موجود هدایایی می دهند. تحقیقات انجام‌شده توسط زیست‌شناسان نشان می‌دهد که انسان‌ها به‌عنوان تک‌همسرهای سریالی، از هدیه دادن برای جذب و حفظ همسر استفاده می‌کنند.

 شمش طلا کارت فلزی گل صد برگ 700 سوتی

 

این مطالعه نشان داد مردانی که سخاوتمندانه‌تر با هدایا رفتار می‌کنند، در جذب و حفظ همسر چه در کوتاه‌مدت و چه در بلندمدت موفق‌تر هستند. از سوی دیگر، زنان کمتر از هدایا برای مقاصد جفت‌گیری استفاده می‌کردند و بیشتر برای تقویت شبکه‌های اجتماعی به خانواده و دوستان هدیه می‌دادند.

انواع هدایا

انتخاب یک هدیه عالی گاهی اوقات یک چالش غیر ممکن به نظر می رسد. تحقیقات دانشگاه کالیفرنیا انگیزه‌ها و نمادهای پشت هدایایی را که ما می‌دهیم بررسی کرد و پیشنهاد کرد که چهار نوع اصلی هدایا وجود دارد:

 • هدایایی که نمادی از خود و هدیه دهنده است
 • هدایایی که نمادی از شناخت هدیه دهنده از گیرنده است
 • هدایایی که نمادین مناسبت هستند
 • هدایایی که گویا هستند و دارای مجموعه ای از معانی مهم هستند

در مقاله انگیزه‌ها و نمادگرایی در رفتار هدیه دادن، مری فینلی ولفین بارگر استدلال می‌کند که هدایای مورد علاقه اغلب در دسته دوم قرار می‌گیرند و هدایایی هستند که گیرنده می‌خواهد اما خودشان نمی‌خریدند. کمترین هدایای مورد علاقه بیش از حد نمادی از هدیه دهنده بود و ارتباط چندانی با گیرنده نداشت. با این حال، ولفین بارگر استدلال می‌کند که اکثر هدایا در واقع مصالحه‌ای بین آنچه دریافت‌کننده می‌خواهد و آنچه که هدیه‌دهنده دوست دارد گیرنده داشته باشد، است.

چرا هدیه دادن مهم است

هدیه دادن چیزی است که نباید کار طاقت فرسا باشد. باید از ته دل باشد. وقتی می دهید، باید با میل و رغبت چیزی بدهید بدون اینکه در ازای چیزی بخواهید. ایجاد احساس خاص بودن به کسی دلیل کافی برای وادار کردن شما به دادن بیشتر نیست. به گیرنده می گوید که شما به آنها فکر می کردید.

در حالی که احساس خوبی است که در سمت گیرنده باشید، زمانی که شما کسی هستید که بخشش را انجام می دهید، احساس رضایت از خود وجود دارد. این را نمی توان با ارزش پولی اندازه گیری کرد. خوشحالی که از باز کردن یک هدیه به دست می آورید، فقط موقتی است، اما هدیه دادن، تجربه خودشکوفایی بیشتری را فراهم می کند که برای مدت طولانی دوام می آورد.

ما در جوانی این را یاد می گیریم. ما در کودکی به والدین خود نمرات خوبی می دهیم که آنها را خوشحال می کند. یک عمل ساده می تواند پاسخ خوبی ارائه دهد. ثابت شده است که عمل بخشش ما را شادتر از دریافت کردن می کند. مهم نیست که هدیه چقدر ارزشمند است.

در زیر چند دلیل برای هدیه دادن آورده شده است.

به یاد ماندنی…

اغلب اوقات در یک رویداد خاص، مانند یک مهمانی کارکنان یا تمرین تیم سازی، می خواهید یک یادگاری خاص از آن مناسبت ارائه دهید. همیشه داشتن چیزی برای بردن به خانه لذت بخش است. در مورد یک رویداد حرفه ای، شاید بخواهید از یک سخنران مهمان تشکر کنید یا به برنده جایزه جایزه بدهید. دلیل هر چه باشد، شکی نیست که همه دوست دارند یک هدیه رویداد متفکرانه دریافت کنند! به خصوص جایی که محل وقوع رویداد را منعکس می کند. چنین هدایایی می توانند تأثیر شگفت انگیزی ایجاد کنند و از خود به جای بگذارند!

برای گفتن "متشکرم"…

مواردی وجود دارد که لازم است به کسی که به شما کمک کرده یا لطفی به شما کرده است، پس بدهید. هدیه دادن عملی است که می تواند نشان دهد شما سپاسگزار هستید. هنگامی که برای افزایش شادی و رفاه هدیه می دهید، گیرنده واقعاً سپاسگزار شما را احساس می کند.

 happy-5

 

به عنوان ابراز عشق…

هدیه دادن یک عمل ارضایی از خود است. این یک راه خوب برای تقویت روابط است. اگر در یک دوستی یا رابطه هستید، همیشه باید به طرف مقابل نشان دهید که چقدر به او اهمیت می دهید. لازم نیست برای دادن یک هدیه به عنوان یک موقعیت خاص منتظر بمانید، هدیه ای را برای نشان دادن میزان دوست داشتنتان در هر زمان بدهید. هدایای شکلات به ویژه به عنوان ابراز عشق در طول سال ها دیده شده است.

 

برای قدردانی از شخص خاص…

آنها می گویند که اعمال بلندتر از حرف درست است. هیچ راهی بهتر از هدیه دادن برای گفتن اینکه از کسی قدردانی می کنید وجود ندارد. شما می توانید با یک چیز ساده کسی را خوشحال کنید. لازم نیست گران باشد می‌توانید به پدر، مادر، خواهر، برادر یا هرکسی که کار خوبی برای شما انجام داده است، قدردانی کنید. کسب‌وکارهای شرکتی و صاحبان کسب‌وکارهای کوچک نیز می‌توانند هدایایی به‌خاطر سخت‌کوشی یا مشارکت ویژه‌شان در کسب‌وکار به کارمندانشان قدردانی کنند. باعث ایجاد انگیزه در کارکنان و تشویق آنها به عملکرد بهتر می شود. یک نشانه قدردانی می تواند برای افزایش عملکرد نیروی کار شما معجزه کند.

 مدالیون نقره و بای متال خیام

 

برای جشن گرفتن سالگرد…

برای زوج های متاهل مهم است که روز سالگرد خود را به خاطر بسپارند. این حرکت متفکرانه را می توان با هدیه دادن به دست آورد. یک سالگرد همچنین می تواند برای یک سرمایه گذاری تجاری باشد. می توانید این نقطه عطف را با یک هدیه جشن بگیرید. همچنین می توانید به افرادی که کسب و کار خود را راه اندازی کرده اند هدیه دهید. این یکی از راه هایی است که نشان می دهد آنها را در یک لحظه خاص از زندگی آنها به یاد می آورید.

ارسال کادو فوری

برای جشن گرفتن یک خانه جدید…

ممکن است زمان لازم برای کمک به شخصی برای نقل مکان یا خروج از خانه جدید را نداشته باشید، اما می توانید برای شروعی جدید به او هدیه دهید. یک خانه جدید یک قدم بزرگ است، به خصوص برای افرادی که خانواده خود را تشکیل می دهند.

اگر دعوت نامه ای برای مهمانی خانه دار دریافت کردید، مرسوم است که باید به صاحب خانه های جدید هدیه بدهید. همچنین مناسب است که در اولین بازدید از خانه جدید دوست خود هدیه ای بیاورید. هدایا می توانند چیزی باشند که می توانند در خانه جدید استفاده کنند یا هدایایی برای افزایش شادی و سلامتی خود مانند شکلات و شامپاین برای جشن گرفتن!

برای جشن تولد…

تولد یک فرد نقطه عطف خاصی است که باید هر سال جشن گرفته شود. هیچ محدودیت سنی برای آن وجود ندارد. چه آن فرد جوان باشد و چه بالغ، مهم است که در طول روز خاص خود به او توجه ویژه ای داشته باشید و از اینکه یک سال بزرگتر شده اید خوشحال باشید. ایجاد احساس خاص در روز تولد می تواند با یک هدیه متفکرانه انجام شود.

 شمش طلای تولد.jpg

 

بهترین هدیه برای مردان در روز تولدشان

برای عذرخواهی…

مواقعی وجود دارد که اشتباه می کنید و یک عذرخواهی ساده برای اینکه طرف مقابل شما را ببخشد کافی نیست. در مواقعی که کلمات کافی نیستند، بهتر است آن را با یک هدیه بیان کنید. این نشان می دهد که شما واقعاً برای کاری که انجام داده اید متاسف هستید.

مهم نیست دلیل هدیه دادن چیست، بهترین هدایا آنهایی هستند که از دل برآیند. هیچ راهی بهتر از ارسال چیزی خاص و دست ساز برای گفتن اینکه اهمیت می دهید وجود ندارد. 

خرید اینترنتی هدیه ارزان

معانی پنهان پشت هدیه دادن

وقتی هدیه ای ارائه می کنیم، بسیار بیشتر از آنچه در جعبه است تحویل می دهیم.

از همان آغاز اجتماعی شدن انسان، عمل هدیه دادن عنصر مهمی در ایجاد و تقویت پیوندهای اجتماعی بوده است. در دوران باستان، ارائه هدایا راهی برای اثبات ارزش اجتماعی و ارزش یک نامزدی بالقوه بود.

 • و در دوران مدرن تر، کشورها برای نشان دادن قصد روابط دیپلماتیک به هدایای رسمی تکیه کرده اند. نمونه بسیار معروف، البته، هدیه مجسمه آزادی از فرانسه به ایالات متحده در سال 1886 است.
 • اما در روابط شخصی و صمیمی خودمان، هدیه دادن برای تقویت پیوندهای اجتماعی ما استفاده می شود. از خواستگاری که گل می آورد تا دوستی که سوغاتی می آورد، ما هدایای ملموس را به عنوان نماینده محبت هایمان ارائه می دهیم. و جدای از تقویت عشق و دوستی ما، هدایایی نیز می توانند برای ابراز تبریک، همدردی و قدردانی ما باشند.

انتظارات در هدیه دادن

با توجه به سنگینی معنای اصلی، جای تعجب نیست که هدیه دادن می تواند یک فعالیت هیجانی باشد. این فشار برای ارائه هدیه ای عالی که با محبت مورد نظر ما مطابقت دارد وجود دارد.

ممکن است بیهوده به جستجوی اینترنت برای راهنمایی‌های عالی برای هدیه دادن بپردازیم، در حالی که در واقعیت این ایده‌ها، اگرچه احتمالاً خوب هستند، احتمالاً فاقد صمیمیت هستند که هم هدیه‌دهنده و هم گیرنده می‌توانند واقعاً قدردانشان باشند.

اگر هدیه دادن بیش از چیزی است که به نظر می رسد، ارزش بررسی این را دارد که چه چیزی می تواند یک دستور کار یا زمینه گسترده تری پشت آن باشد. گاهی اوقات یک هدیه ارائه شده به سادگی همین است. اما در مواقع دیگر ممکن است این ژست به معنای ظریفی پوشیده شود که با نیات غیرقابل تشخیص تنیده شده است.

وقتی در نظر می گیریم که واقعاً در این حرکات سخاوتمندانه چه چیزی منتقل می شود، می بینیم که چه اتفاقی در حال رخ دادن است. پیام های قوی بدون اینکه کسی حرفی بزند منتقل می شود.

در اینجا چند نمونه آورده شده است.

ناامنی های پنهان

من یک همکار سابق عزیز دارم که هر وقت او را می بینم همیشه با هدایا حاضر می شود. گاهی برای من اما همیشه برای دختر کوچکم. وقتی تابستان امسال او را دیدم، بار دیگر چیزهای زیادی برای به اشتراک گذاشتن داشت. احساس احمقانه بیش از حد ابراز قدردانی خود را برای سخاوت مستمر او.

وقتی شروع به صحبت در مورد استعداد او برای هدیه دادن کردیم، او اعتراف کرد که تمایل دارد به خصوص با بچه ها سخاوتمند باشد زیرا مایل است مورد پسند آنها باشد. او فرض می کند که آنها همیشه والدین خود را ترجیح می دهند. (بر اساس این منطق، می توانید بفهمید که او بچه ای برای خودش ندارد!). من آن نظر را واقعا جالب دیدم.

همانطور که در مورد شخصیت او فکر کردم، متوجه شدم که او ناامنی را در درون خود دارد که هیچ تجاوز از طرف من نمی تواند آن را برطرف کند. به عنوان راهی برای مقابله، او از هدیه دادن به عنوان وسیله ای برای متقاعد کردن گیرندگان استفاده می کند که ارزش محبت آنها را دارد. و این قلبم را به درد می آورد.

جایگزینی برای کلمات

گاهی اوقات برای انتقال پیام‌هایی که نمی‌توانیم با کلمات خود بیان کنیم، به هدایایی اعتماد می‌کنیم. ما ممکن است احساسات عمیق یا پیچیده ای داشته باشیم، اما زبانی که بتوانیم با آن مطابقت نداشته باشیم. بنابراین ما به هدایا روی می آوریم تا آن را از طرف خود بگوییم.

یک مثال کلاسیک پیشنهاد ازدواج است. چگونه با کلمات کافی به کسی بگویید که چقدر دوستش دارید؟ و به شیوه ای شیوا و عاشقانه می خواهید بقیه عمر خود را با آنها بگذرانید؟ بسیاری موافق هستند که کلمات نمی توانند عمق این احساس را منتقل کنند. اما یک حلقه الماس مطمئناً می تواند! جامعه ما حلقه نامزدی را به عنوان نمایشی ملموس از این احساس وصف ناپذیر تشخیص داده است.

 • از طرف دیگر، زمانی که نمی‌دانیم چه بگوییم، ممکن است برای ابراز همدردی به هدایا روی بیاوریم. یا زمانی که کلمات متاسفم که برای صدمین بار بیان می‌شوند قدرت خود را از دست می‌دهند، برای اصلاح یک اشتباه به آنها تکیه می‌کنیم.
 • مواقع دیگر در میان درد و ناهنجاری از آنچه بگوییم غافل هستیم. بنابراین ما یک هدیه به عنوان راهی برای افزایش راحتی، جبران یا تنظیم مجدد رابطه ارائه می دهیم. ممکن است قدرت کلام گفتاری را نداشته باشد، اما می تواند یک هدیه خوب از مهربانی، شفقت و مراقبت باشد که در کمان پیچیده شده است.
 • ما برای ارائه هدایای معنی‌دار در هر مناسبت فشار را احساس می‌کنیم، اما با گذشت زمان یک بی‌تفاوتی ناخواسته ایجاد می‌شود. سال به سال وظیفه ما برای یافتن هدایای مناسب برای عزیزان به یک چیز دیگر در لیست کارهای ما تبدیل می‌شود. می دانیم که هدیه دادن مهم است، اما نمی توانیم انتظارات بالا را حفظ کنیم.
 • این در هیچ کجا به اندازه یک رابطه طولانی مدت مانند ازدواج قابل درک و قدردانی نیست. اتحادیه ای که در آن انتظارات درونی زیادی در مورد هدیه دادن و معنای پنهان پشت هدایا وجود دارد. این چیزی است که اکثر زنان به ویژه در اوایل رابطه به ناراحتی شرکای خوش نیت بر آن تاکید بیشتری دارند.
 • با این حال، با گذشت زمان، برخی از زوج ها موافقت می کنند که مبادله هدایای خود را به خصوص زمانی که بچه ها ظاهر می شوند، پایان دهند. آنها به راحتی اذعان می کنند که فشار دادن هدیه هیچ هدف مفیدی برای رابطه آنها ندارد (دیگر).
 • با این حال، برای برخی از زوج‌های طولانی‌مدت که هرگز با بازنشانی این قوانین موافقت نمی‌کنند، مبادلات آنها اغلب فاقد صداقت و تفکر است. عمدی نیست در عوض، این انتقال به زندگی با خلبان خودکار است.
 • پس از سال‌ها، یک هدیه نمی‌تواند هر بار عامل شگفت‌انگیز را ارائه دهد. بنابراین آیین مبادله هدایا به عنوان وسیله ای برای نشان دادن اشتیاق یا احساسات کاملاً واجب می شود. و هدیه به اندازه یک جعبه مقوایی هیجان انگیز و صمیمانه وارد شد.
سایت خرید هدیه برای آقایان

اثبات معروف بودن شما

تقریباً همه ما هدایای بسیار خوبی را دریافت کرده ایم. وقتی آنها را به دست می آوریم، با تمام وجود سعی می کنیم کمی هیجان را تظاهر کنیم، اما ما مانده ایم که فکر کنیم آیا آنها من را می شناسند؟!

بنابراین در موارد نادری که هدیه ای بسیار عالی دریافت می کنیم، معنای فوق العاده ای دارد. خیلی راضی کننده است چیزی که ما را بیشتر هیجان زده می کند، خود هدیه نیست، بلکه این است که این شخص واقعاً ما را می شناسد.

این تأیید می کند که آنها توجه کرده اند و می دانند چه چیزی در زندگی ما مهم است. از قضا چنین هدایایی معمولاً کمترین هزینه را دارند یا خانگی هستند. مواد ضروری شامل مراقبت، تلاش و تفکر است.

و گاهی اوقات بهترین هدیه تصادفی ترین و غیرمنتظره ترین هدیه است. آنها معمولاً با این کلمات همراه هستند: وقتی این را دیدم به تو فکر می کردم. دانستن اینکه ما به خوبی مورد توجه قرار می گیریم و مرتباً به یاد می آوریم، قلب را گرم می کند.

 

این احساس شیرین و لطیف است که به گونه‌ای تصور شود که هیچ انگیزه اجتماعی یا احساس تعهدی وجود نداشته باشد. جایی که عمل متقابل نامناسب خواهد بود. در عوض، می‌توانیم به سادگی در دانشی که دوست داریم و از آن مراقبت می‌کنیم، استفاده کنیم.

بهترین  روش هدیه دادن

بهترین هدایا نیازی به بسته بندی ندارند. ما می‌توانیم چیزها و چیزهایی را که نمی‌توانند احساسات واقعی را منتقل کنند، دور بزنیم. در عوض، می‌توانیم هدیه‌ای با ارزش‌تر ارائه دهیم - زمان و توجه خود. این همان چیزی است که همه ما واقعاً می خواهیم. حضور در کنار عزیزانمان نشان می دهد که روابط ما مهم است.

کادو تولد برای دختر 23 ساله

سال‌ها پیش، وقتی برادرزاده‌هایم جوان بودند، برایشان اسباب‌بازی می‌گرفتم، زیرا فکر می‌کردم آن‌ها می‌خواهند. خواهرم اصرار من را رد کرد و به سادگی گفت: "فقط وقت خود را با آنها بگذران." که به من چسبید. بنابراین امروز که برای جشن تولد فرزندم برنامه ریزی می کنم، از مهمانانش التماس می کنم: بهترین هدیه ای که می توانید به او بدهید این است که با او وقت بگذرانید و خاطرات فوق العاده ای بسازید.

پس صمیمانه از خودت ببخش در روزهای خوب و بد حضور داشته باشید. تجارب سرگرم کننده داشته باشید، با هم خاطرات بسازید، یک فنجان چای بنوشید، در مورد دلشکستگی آنها بشنوید، برای جاه طلبی آنها تشویق کنید، با آنها در روزهای تاریک قدم بزنید، پیروزی های آنها را جشن بگیرید و همینطور ادامه دهید.

مشارکت شما در زندگی آنها در هر روز یک هدیه ارزشمند است. 

در صورت تمایل به مشاوره در مورد خرید محصولات با شماره تلفن 02188314479 تماس بگیرید.

برچسب ها : قیمت شمش طلا


  -     پنج   =   چهار  


خانه سکه ایران