ورود / ثبت نام

علت ارزشمند بودن طلا | خرید و فروش آنلاین طلا قانونی شد

 • جمعه 30 اردیبشت 1401 | 14:41
 • 5 از 5 بوسیله 2 رای
  |
علت ارزشمند بودن طلا | خرید و فروش آنلاین طلا قانونی شد

مقالات زیادی در مورد طلا به عنوان یک سرمایه گذاری مالی وجود دارد، بنابراین در اینجا ما بر جنبه‌های اجتماعی و روانی طلا تمرکز می‌کنیم. همچنین علت ارزشمند بودن طلا را برای شما شرح خواهیم داد.

اقلام کلیدی

 • از زمان تمدن باستانی، از مصریان تا اینکاها، طلا جایگاه ویژه‌ای از ارزش واقعی و نمادین برای بشریت داشته است.
 • طلا علاوه بر این به عنوان پول برای مبادله، به عنوان ذخیره ارزش و به عنوان جواهرات با ارزش و سایر مصنوعات استفاده شده است.
 • ارزش طلا در نهایت یک ساختار اجتماعی است: ارزشمند است زیرا همه ما قبول داریم که در آینده نیز مثمرثمر خواهد بود.
 • با این حال، کیفیت براق و فلزی طلا، کمیاب بودن نسبی آن و دشواری استخراج تنها بر درک طلا به عنوان یک کالای ارزشمند افزوده است.

چرا طلا همیشه ارزش داشته است؟

برخی از مردم استدلال می‌کنند که طلا ارزش ذاتی ندارد، این یک اثر اشباع شده است که دیگر ویژگی‌های پولی گذشته را ندارد. آنها معتقدند که در یک محیط اقتصادی مدرن، ارز کاغذی پول انتخابی است. تنها ارزش طلا به عنوان ماده ای برای ساخت جواهرات است. از طرفی برخی بر این باورند که طلا دارایی با ویژگی های ذاتی مختلف است که حفظ آن را برای سرمایه گذاران در پرتفوی خود منحصر به فرد و ضروری می‌کند. آنها بر این باورند که سرمایه‌گذاران به اندازه وسایل نقلیه برای سرمایه‌گذاری در طلا دلایل زیادی دارند.

دوگانگی اساسی طلا

اکثر آنها موافقند که طلا به دلیل همه این دلایل همیشه دارای ارزش بوده است. در واقع طلا جزئی از جواهرات تزئینی، گاهی اوقات ارز و به عنوان یک سرمایه گذاری درنظر گرفته می‌شود. اما علاوه بر این ارزش‌های مشخص، ویژگی دیگری به طلا اضافه می‌کنیم، که اگرچه تشخیص آن سخت‌تر است، اما به همان اندازه واقعی است: رمز و راز آن. بخشی از جذابیت طلا، رمز و راز جذابیت آن است.

در جستجوی فلزی برای پرستش

اجداد ما با روش مبادله ای مواجه بودند که اجرای آن آسان تر از سیستم مبادله ای بود. سکه یکی از این ابزارهای مبادله است. از میان تمام فلزات جدول تناوبی عناصر، طلا انتخاب منطقی است. ما می‌توانیم عناصری غیر از فلزات را رد کنیم، زیرا ارزهای گازی یا مایع از نظر قابلیت حمل شخصی چندان کاربردی نیستند. این امر باعث ایجاد فلزاتی مانند آهن، مس، سرب، نقره، طلا، پالادیوم، پلاتین و آلومینیوم می شود.

 • آهن، سرب، مس و آلومینیوم. این فلزات در طول زمان مستعد خوردگی هستند بنابراین از نظر ذخیره سازی که برای سکه ها لازم است ارزش خوبی ندارند. و جلوگیری از خوردگی فلزات کار دشواری به حساب می‌آید.
 • "فلزات نجیب". پلاتین یا پالادیوم گزینه‌های معقولی هستند زیرا عمدتاً نسبت به عناصر دیگر واکنش نشان نمی‌دهند. یعنی خوردگی کمی ایجاد می‌کنند. اما برای تولید سکه‌های کافی برای گردش بسیار نادر هستند. 
 • طلا و نقره. طلا خورده نمی‌شود و می‌توان آن را روی شعله ذوب کرد و کار با آن و مهر زدن به عنوان سکه را آسان می‌کند. نقره و طلا فلزات زیبایی هستند که به راحتی به جواهرات تبدیل می‌شوند و هر دوی این فلزات گرانبها طرفداران خاص خود را در محافل جواهرات ظریف دارند.

طلا، فلز مرموز

اگرچه نقره را می‌توان به روش‌های مختلف جلا داد و بافت آن را به گونه‌ای که نور و چشم را به خود جلب کرد تغییر داد، اما مثل فلزی مانند طلا باقی نمی‌ماند. بر خلاف سایر عناصر، طلا به طور طبیعی دارای مجموعه‌ای ظریف از رنگ‌های منحصر به فرد و زیبا است. اتم‌های طلا در واقع سنگین تر از نقره و سایر فلزات هستند. این ویژگی باعث می‌شود که الکترون‌ها سریع‌تر حرکت کنند، که به نوبه خود اجازه می‌دهد تا مقداری از نور به طلا جذب شود. فرآیندی که نظریه نسبیت اینشتین به تشخیص آن کمک کرد. 

طلا، روانشناسی و جامعه

اگر اقتصاد مدرن پول کاغذی سقوط کند، طلا ممکن است خیلی مورد توجه فرار نگیرد. اما در حقیقت طلا آسایش پایداری را فراهم می‌کند. طلا انتخاب منطقی برای مبادله و سرمایه‌گذاری است. اگر فاجعه ای رخ دهد، به طوری که پول کاغذی و سیستمی که از آن پشتیبانی می‌کند دیگر وجود نداشته باشد، ما دوباره به سمت طلا خواهیم رفت. مسلماً طلا یکی از تنها مواد روی زمین است که تمام ویژگی‌ها از جمله پایداری را دارد.

چرا طلا بخریم؟ از کجا طلای بخریم؟

همانطور که گفته شد طلا تنها فلزی‌ست که هیچ‌گاه خاصیت و فواید خود را از دست نمی‌دهد. شما می‌توانید علاوه بر استفاده کردن از طلا به عنوان یک وسیله‌ی زینتی، از آن به عنوان سرمایه‌گذاری استفاده کنید. به همین علت می‌توان گفت: طلا اشکال مختلفی دارد. چنانچه قصد سرمایه گذاری دارید، یا به دنبال یک هدیه‌ی خاص برای عزیزان خود هستید، شمش طلا را فراموش نکنید. این روزها خرید شمش طلا به عنوان هدیه یا سرمایه‌گذاری طرفداران زیادی پیدا کرده است. زیرا علاوه بر خاص بودن، می‌توانید آن را در هر وزن و قیمتی متناسب با بودجه‌ی خود خریداری کرده و یک هدیه‌ی لاکچری بدهید.

 

برای خرید شمش طلا کافی‌ست به سایت‌های معتبر مثل خانه سکه ایران مراجعه کرده و شمش طلا را به صورت اینترنتی خریداری نمایید.

 

در صورت تمایل به مشاوره در مورد خرید محصولات با شماره تلفن 02188314479 تماس بگیرید.  3     +     چهار   =


خانه سکه ایران