ورود / ثبت نام

بازدید از موزه تمبرهای طلا و نقره ایران

  • پنج شنبه 29 اردیبشت 1401 | 18:03
  • بازدید از موزه تمبرهای طلا و نقره ایران
    3.12 از 5 بوسیله 42 رای
    |
زمان مورد نیاز برای مطالعه : 2 دقیقه
بازدید از موزه تمبرهای طلا و نقره ایران

همانطور که مستحضر هستید موزه تمبرهای طلا و نقره با عنوان «تمبرهای زینتی» ایران به مناسبت هفتادوپنجمین سالگرد تاسیس شورای بین‌المللی موزه‌ها (ایکوم) با حضور رئیسان کمیته ملی موزه‌های ایران و موزه ملی ارتباطات 30 آذر ماه 1400 در تهران افتتاح شد.

افتتاح موزه تمبرهای طلا و نقره ایران

 موزه تمبرهای زینتی ایران روز یکشنبه (۳۰ آبان) با حضور سید احمد طباطبایی رئیس کمیته ملی موزه های ایران، حسن عمیدی رئیس موزه ارتباطات و مدیرکل دفتر مدیرعامل و روابط عمومی شرکت ملی پست و مدیر مجموعه تولیدی پرنیا در محل خانه سکه ایران افتتاح شد.

  موزه تمبرهای طلا و نقره ایران   موزه تمبرهای طلا و نقره ایران   موزه تمبرهای طلا و نقره ایران

تمبرهای فاخر و کلکسیونی صنایع دستی پرنیا

در این موزه مجموعه‌ای از تمبرهای فاخر که تا کنون با همراهی شرکت ملی پست و صنایع‌دستی پرنیا تولید شده، تمبرهای طلای مشاهیر ایران و جهان که به صورت نقش برجسته خلق شده و سایر تمبرهای زینتی با موضوعات مختلف به نمایش گذاشته شده است.

آثار موجود در موزه 

به گفته رحیم پرنیا مدیر مجموعه تولیدی پرنیا (خانه سکه ایران) نمایش تمبرهای تزیینی طلا و نقره در کنار آثار مجسمه‌سازی و نقش برجسته‌سازی از اساتید بنام کشور و همچنین نمایش آثاری از هنر طلاسازی، نقره کاری و میناکاری از ویژگی های منحصر این موزه است؛ در این موزه حدود ۷۰ قطعه تمبر زینتی، مجموعه ای از تمبر لوح‌های پرتره از مشاهیر ایران و همچنین مجموعه‌ای از لوح و سکه یابود حیات وحش ایران نگهداری می‌شود.

لازم بذکر است علاقه مندان به بازدید از موزه تمبرهای طلا و نقره ایران می توانند با پر کردن فرم زیر، درخواست اولیه خود جهت بازدید را ثبت کنند. بزودی پس از مشخص شدن برنامه بازدید از موزه تمبرهای طلا و نقره ایران، جهت بازدید با شما تماس گرفته خواهد شد.

تماس با ما


  -     6   =   2  


خانه سکه ایران