ورود / ثبت نام

بازدید از موزه تمبرهای طلا و نقره ایران

  • پنج شنبه 29 اردیبشت 1401 | 18:03
  • 3.44 از 5 بوسیله 59 رای
    |
بازدید از موزه تمبرهای طلا و نقره ایران

همانطور که مستحضر هستید موزه تمبرهای طلا و نقره با عنوان «تمبرهای زینتی» ایران به مناسبت هفتادوپنجمین سالگرد تاسیس شورای بین‌المللی موزه‌ها (ایکوم) با حضور رئیسان کمیته ملی موزه‌های ایران و موزه ملی ارتباطات 30 آذر ماه 1400 در تهران افتتاح شد.

افتتاح موزه تمبرهای طلا و نقره ایران

 موزه تمبرهای زینتی ایران روز یکشنبه (۳۰ آبان) با حضور سید احمد طباطبایی رئیس کمیته ملی موزه های ایران، حسن عمیدی رئیس موزه ارتباطات و مدیرکل دفتر مدیرعامل و روابط عمومی شرکت ملی پست و مدیر مجموعه تولیدی پرنیا در محل خانه سکه ایران افتتاح شد.

  موزه تمبرهای طلا و نقره ایران   موزه تمبرهای طلا و نقره ایران   موزه تمبرهای طلا و نقره ایران

تمبرهای فاخر و کلکسیونی صنایع دستی پرنیا

در این موزه مجموعه‌ای از تمبرهای فاخر که تا کنون با همراهی شرکت ملی پست و صنایع‌دستی پرنیا تولید شده، تمبرهای طلای مشاهیر ایران و جهان که به صورت نقش برجسته خلق شده و سایر تمبرهای زینتی با موضوعات مختلف به نمایش گذاشته شده است.

آثار موجود در موزه 

به گفته رحیم پرنیا مدیر مجموعه تولیدی پرنیا (خانه سکه ایران) نمایش تمبرهای تزیینی طلا و نقره در کنار آثار مجسمه‌سازی و نقش برجسته‌سازی از اساتید بنام کشور و همچنین نمایش آثاری از هنر طلاسازی، نقره کاری و میناکاری از ویژگی های منحصر این موزه است؛ در این موزه حدود ۷۰ قطعه تمبر زینتی، مجموعه ای از تمبر لوح‌های پرتره از مشاهیر ایران و همچنین مجموعه‌ای از لوح و سکه یابود حیات وحش ایران نگهداری می‌شود.

لازم بذکر است علاقه مندان به بازدید از موزه تمبرهای طلا و نقره ایران می توانند با پر کردن فرم زیر، درخواست اولیه خود جهت بازدید را ثبت کنند. بزودی پس از مشخص شدن برنامه بازدید از موزه تمبرهای طلا و نقره ایران، جهت بازدید با شما تماس گرفته خواهد شد.

جهت آشنایی با محصولات موزه از وب سایت صنایع دستی پرنیا بازدید نمایید. Niyaco.com

در صورت تمایل به مشاوره در مورد خرید محصولات با شماره تلفن 02188314479 تماس بگیرید.

تماس با ما


  +     2   =   سه  


خانه سکه ایران