ورود / ثبت نام

سایت‌های معتبر خرید طلا |‌ از کجا طلا بخریم؟

  • دوشنبه 19 اردیبشت 1401 | 13:35
  • 3.94 از 5 بوسیله 9 رای
    |
سایت‌های معتبر خرید طلا |‌ از کجا طلا بخریم؟

طلا یکی از متراکم ترین فلزات است همچنین رسانای خوبی برای گرما و الکتریسیته به حساب می‌آید. طلا یکی از نرم و شکل پذیرترین و انعطاف پذیرترین عناصر است. یک اونس (31.1 گرم؛ طلا با اونس تروی وزن می‌شود) را می‌توان تا 187 فوت مربع (حدود 17 متر مربع) در ورقه های بسیار نازک به نام ورق طلا شکست. از آنجایی که طلا از نظر بصری خوشایند و قابل اجرا است و کدر یا خورده نمی‌شود، یکی از اولین فلزاتی بود که توجه انسان را به خود جلب کرد. نمونه‌هایی از کار طلایی استادانه، که بسیاری از آنها در شرایط تقریباً عالی هستند، از صنعتگران مصر باستان، مینوی، آشوری و اتروسک باقی مانده است و طلا همچنان ماده‌ای بسیار مورد علاقه برای ساخت جواهرات و سایر اشیاء تزئینی است. اگر قصد خرید طلا به صورت اینترنتی با بهترین کیفیت و قیمت را دارید در ادامه با ما همراه باشید. یکی از سایت‌های معتبر خرید طلا را در ادامه به شما معرفی می‌کنیم.

معرفی طلاِ، این فلز رسانای اعجاب انگیز

طلا به دلیل ویژگی‌های منحصربه‌فردش، ماده‌ای است که در ازای کالاها و خدمات مورد پذیرش جهانی قرار گرفته است. به شکل سکه یا شمش، طلا گهگاه نقش اصلی را به عنوان یک ارز با ارزش بالا ایفا کرده است، اگرچه نقره به طور کلی وسیله استاندارد پرداخت در سیستم های تجاری جهان بود. طلا زمانی که در قرن نوزدهم گسترده شد، به عنوان پشتیبان برای سیستم‌های ارز کاغذی عمل کرد و از دهه 1870 تا جنگ جهانی اول، استاندارد طلا مبنای ارزهای جهانی بود. اگرچه نقش رسمی طلا در سیستم پولی بین‌المللی تا دهه 1970 به پایان رسیده بود، این فلز همچنان یک دارایی ذخیره بسیار مورد توجه است و تقریباً 45 درصد از کل طلای جهان توسط دولت‌ها و بانک‌های مرکزی برای این منظور نگهداری می‌شود. طلا همچنان توسط همه کشورها به عنوان وسیله ای برای پرداخت بین المللی پذیرفته می‌شود.

ویژگی‌های طلا

طلا در غلظت‌های کم در تمام سنگ‌های آذرین گسترده است. فراوانی آن در پوسته زمین حدود 0.005 قسمت در میلیون تخمین زده می‌شود. بیشتر در حالت بومی وجود دارد و از نظر شیمیایی غیر ترکیبی باقی می‌ماند مگر با تلوریوم، سلنیوم و بیسموت. تنها ایزوتوپ طبیعی این عنصر طلا-197 است. طلا اغلب در ارتباط با ذخایر مس و سرب به وجود می‌آید، و اگرچه مقدار موجود اغلب بسیار کم است، اما به آسانی به عنوان یک محصول جانبی در پالایش آن فلزات اساسی بازیابی می‌شود. توده‌های بزرگ سنگ حاوی طلا که به اندازه کافی غنی است که بتوان آن را سنگ معدن نامید غیرعادی است. دو نوع ذخایر حاوی مقادیر قابل توجهی طلا شناخته شده است: رگه های گرمابی، که در آن با کوارتز و پیریت (طلای احمق) مرتبط است. و نهشته‌های پلاسر، ادغام شده و غیر تحکیم، که از هوازدگی سنگ‌های دارای طلا به دست می‌آیند.

غنی شدن طلا، از گذشته تا کنون

هنگامی که طلا از اعماق زیاد همراه با مواد معدنی دیگر، در محلول آبی حمل می‌شد و بعداً رسوب می‌کرد، رگه ها به شکل طلا غنی می شدند. طلای موجود در سنگ‌ها معمولاً به صورت دانه های پراکنده نامرئی، به ندرت به صورت تکه های به اندازه کافی بزرگ و حتی به ندرت به صورت توده ها یا رگه ها ظاهر می‌شود. کریستال‌هایی با قطر حدود 2.5 سانتی متر (1 اینچ) یا بیشتر در کالیفرنیا یافت شده اند. توده هایی که برخی از آنها حدود 90 کیلوگرم (200 پوند) هستند از استرالیا گزارش شده است.

ذخایر آبرفتی طلا در رودخانه‌ها!

ذخایر آبرفتی طلا که در رودخانه‌ها یا در امتداد آن یافت می‌شود، منابع اصلی این فلز برای مصر باستان و بین النهرین بوده است. ذخایر دیگری در لیدی (اکنون در ترکیه) و سرزمین های دریای اژه و در ایران (ایران)، هند، چین و سرزمین‌های دیگر یافت شد. در قرون وسطی منابع اصلی طلا در اروپا معادن زاکسن و اتریش بودند. عصر تولید طلا که پس از کشف قاره آمریکا توسط اسپانیایی ها در دهه 1490 انجام شد، احتمالاً بزرگترین دوره‌ای بود که جهان تا آن زمان شاهد بوده است. بهره برداری از معادن توسط کار برده و غارت کاخ ها، معابد و قبرها در آمریکای مرکزی و جنوبی منجر به هجوم بی سابقه طلا شد که به معنای واقعی کلمه ساختار اقتصادی اروپا را نامتعادل کرد. از کشف جهان جدید توسط کریستف کلمب در سال 1492 تا 1600، بیش از 225000 کیلوگرم (8000000 اونس) طلا یا 35 درصد تولید جهانی از آمریکای جنوبی به دست آمد. معادن دنیای جدید، به ویژه معادن در کلمبیا - تا قرن 17 و 18 ادامه یافت و به ترتیب 61 و 80 درصد از تولید جهانی را تشکیل می‌داد. 1،350،000 کیلوگرم (48،000،000 اونس) در قرن 18 استخراج شد.

کشوری که در تولید طلا پیشرفت کرد

روسیه در سال 1823 به تولید کننده پیشرو طلا در جهان تبدیل شد و به مدت 14 سال سهم عمده ای از عرضه جهانی را داشت. در طول دوره دوم گسترش تولید (1850-1875)، طلای بیشتری در جهان نسبت به تمام سال‌های پس از 1492 تولید شد، عمدتاً به دلیل اکتشافات در کالیفرنیا و استرالیا. سومین افزایش قابل توجه (1890-1915) ناشی از اکتشافات در آلاسکا، قلمرو یوکان (یوکان فعلی) و آفریقای جنوبی است. یکی از عوامل اصلی افزایش عرضه طلا در جهان، معرفی فرآیند سیانید در سال 1890 برای بازیابی طلا از سنگ‌های معدنی با عیار پایین و سنگ‌های معدنی حاوی طلای کوچک و ذره‌ای بود. تولید طلا در طول قرن بیستم به افزایش خود ادامه داد، تا حدی به دلیل بهبود روش‌های بازیافت و تا حدی به دلیل رشد و گسترش مستمر عملیات استخراج طلا در آفریقای جنوبی. 

خرید طلا برای سرمایه‌گذاری

اگرشما نیز مانند بسیاری از مردم به طلا علاقه‌مند هستید میتوانید هم برای هدیه به خود و عزیزانتان، هم برای سرمایه‌گذاری از این طلا استفاده کنید. طلا به چند مدل ساخته و فروخته می‌شود. شمش طلا، سکه‌های طلا و جواهرات از دسته‌های طلاهای محبوب مردم به حساب می‌آیند. این روزها شمش طلا به نسبت سایر اشکال طلا، محبوبیت بسیاری پیدا کرده و مردم برای سرمایه‌گذاری و هدایای نفیس خود از شمش طلا استفاده می‌کنند. برای خرید شمش طلا کلیک کنید.

 

در صورت تمایل به مشاوره در مورد خرید محصولات با شماره تلفن 02188314479 تماس بگیرید.

برچسب ها : قیمت شمش طلا


  -     8   =   7  


خانه سکه ایران