ورود / ثبت نام

چگونه در سال 2021 در طلا سرمایه گذاری کنیم | راهنمای کامل

  • شنبه 09 بهمن 1400 | 16:17
  • 4.3 از 5 بوسیله 5 رای
    |
چگونه در سال 2021 در طلا سرمایه گذاری کنیم | راهنمای کامل

برای بیش از یک هزار سال، طلا به عنوان یک ماده ارزشمند و یک استراتژی سرمایه گذاری دفاعی عالی باقی مانده است. بسیاری از افرادی که معتقدند بازار نزولی نزدیک است و نگران چاپ انبوه ارزهای مختلف هستند - طلا را نسبت به سایر سهام دفاعی ترجیح می دهند. در اینجا بهترین روش های سرمایه گذاری در طلا آورده شده است:اما با وجود این، این سوال همچنان باقی است:  چگونه در سال 2021 در طلا سرمایه گذاری کنیم؟

 

بر اساس داده های FED، میزان دارایی‌های ذخیره رسمی طلا تا سال 2020 به 494 میلیارد دلار افزایش یافته است. دارایی‌های ذخیره طلا از 134 میلیارد دلار در سال 2005 به 433 میلیارد دلار در سال 2012 افزایش یافت. با این حال، این ذخایر در سال 2013 با 118 میلیارد دلار کاهش به 315 دلار و سپس به 277 میلیارد دلار دیگر در سال 2015 رسید. سپس دولت دارایی‌های ذخیره طلا را افزایش داد. از سال 2016 تا 2020، زمانی که ذخایر به اوج 20 ساله 494 میلیارد دلاری ذخایر دارایی رسید.

فواید طلا

طلا چند مزیت مهم برای سرمایه گذاران دارد، در اینجا مهمترین دلایلی که سرمایه گذاران در سال‌های اخیر طلا را مورد توجه قرار داده‌اند آورده شده است:

پوشش تورمی

طلا از زمانی که قیمت آن با افزایش هزینه زندگی افزایش می‌یابد، از لحاظ تاریخی یک محافظ تورم بزرگ بوده است. طی سال‌های تورم بالا طی 50 سال گذشته، قیمت طلا افزایش یافته و بازار سهام به شدت سقوط کرده است. از آنجایی که طلا در آن واحدهای ارزی ارزش گذاری می‌شود که ارز فیات قدرت خرید خود را به دلیل تورم از دست می دهد، تمایل دارد که با هر چیز دیگری صعود کند.

پوشش رکود 

طلا یک گزینه سرمایه گذاری قوی در دوران رکود است زیرا مشخص است که حتی در زمان رکود اقتصادی نیز عملکرد خوبی دارد. برخلاف ریسک‌پذیرترین دارایی‌ها، مانند سهام، طلا یک کالای ملموس است که مردم اغلب در زمان‌های سخت اقتصادی روی آن سرمایه‌گذاری می‌کنند.

تنوع 

ارزش طلا طبق سوابق تاریخی مانند سهام و اوراق قرضه در نوسان نیست. به نظر می‌رسد ارزش طلا تحت تاثیر قله‌ها و دره‌های بازار سهام قرار نگرفته است. این یک روش خوب برای تنوع بخشیدن به سبد سرمایه گذاری شما است. تنوع پرتفوی شما به توزیع سرمایه گذاری های شما در چندین طبقه دارایی اشاره دارد. به این ترتیب، اگر ارزش یک سرمایه گذاری کاهش یابد، سرمایه گذاری های دیگر ممکن است قادر به جبران آن باشند. مهم است که در نظر داشته باشید که تنوع در طبقه دارایی طلا باید به گونه ای متفاوت مورد توجه قرار گیرد.

افزایش تقاضا

در سال‌های گذشته، افزایش ثروت در بازارهای نوظهور تقاضای طلا را افزایش داد. طلا عمیقاً در فرهنگ بسیاری از این کشورها ریشه دوانده است. تقاضا برای طلا در ایران نیز ثابت مانده است، جایی که شمش های طلا ابزار سنتی پس انداز است. هند دومین مصرف کننده بزرگ طلا در جهان است و از آن برای اهداف مختلفی از جمله جواهرات استفاده می‌شود.

آیا اکنون باید در طلا سرمایه گذاری کنم؟

این بستگی به تحمل ریسک شما و انتظارات شما از آنچه بازارها در آینده انجام خواهند داد، دارد. با افزایش ترس از تورم، سرمایه گذاران ممکن است به سمت طلا به عنوان پناهگاه امن هجوم ببرند.

هزاران سال است که انسان‌ها به طلا به عنوان سرمایه گذاری و ذخیره ثروت روی آورده‌اند. بسیاری از سرمایه گذاران تعجب می‌کنند که "آیا طلا سرمایه گذاری خوبی است؟" و "آیا باید در طلا سرمایه گذاری کنم؟" زمانی که اقتصاد نامطمئن است یا بازار سهام متلاطم است. اگر امروز طلا در ذهن شماست، اهداف و استراتژی سرمایه گذاری بلندمدت خود را مرور کنید تا مطمئن شوید که این فلز گرانبها برای سبد شما مناسب است.

طلا به عنوان عاملی برای تنوع بخشیدن به پرتفوی شناخته شده است، اما با افزایش ترس از تورم، سرمایه گذاران به طور فزاینده‌ای به طلا به عنوان پوششی در برابر افزایش قیمت‌ها روی می‌آورند. قبل از سرمایه گذاری، درک نحوه عملکرد طلا بسیار مهم است. شما خطر از دست دادن پول را با هر سرمایه‌گذاری متحمل می‌شوید، و اگر واقعیت‌ها را درک نکنید، این ریسک تشدید می‌شود. اگر به طلا علاقه دارید چند نکته را در نظر داشته باشید.

اگر می‌خواهید گزینه‌های خود را در نگهداری طلا بدانید، پیشنهادهای خوبی برایتان آماده کرده‌ایم: خرید شمش طلا!

محبوب ترین سکه های شمش چیست؟

سکه های ساخته شده از طلا یا نقره به دلایل مختلفی می توانند محبوب شوند. برای شما به عنوان یک سرمایه گذار مهم نیست که این کار را به دلیل ظاهر یا میراث خود انجام می دهند. از سوی دیگر، انتخاب سکه های شمش محبوب همیشه انتخاب خوبی است. این به دلیل این واقعیت است که آنها مایع ترین هستند و بنابراین در صورت نیاز فوری به پول نقد راحت ترین فروش هستند.

بر اساس فروش کلی، موارد زیر محبوب‌ترین شمش‌ها در ایران هستند:

برای خرید شمش طلا در هر قیمت و طرح مختلف وب سایت خانه سکه ایران را از دست ندهید.

در صورت تمایل به مشاوره در مورد خرید محصولات با شماره تلفن 02188314479 تماس بگیرید.

  • 2 |

2 نظر  +     7   =   8  


کریمی یکشنبه 05 تیر 1401 - 10:07
  • 1
  • 0

ایا معقول است ملک مسکونی مازادتبدیل به شمش طلا گردد

کارشناس سایت یکشنبه 05 تیر 1401 - 00:00
  • 0
  • 0

سلام وقت بخیر در کشور ما هزینه های خرید مسکن جدید هر روز بیش از پیش بالا میره و با قطعیت نمیشه گفت پیشنهاد خوبیه. بهترین روش سرمایه گذاری طلا، خرید حداکثر 20% از درآمد یا دارایی فرد می باشد.

خانه سکه ایران