ورود / ثبت نام

قیمت طلا با شیبی ملایم افزایش یافت

  • چهارشنبه 10 شهریور 1400 | 15:35
  • |
قیمت طلا با شیبی ملایم افزایش یافت

قیمت طلای جهانی

در حال حاضر قیمت هر اونس طلای جهانی 1816 دلار است که نسبت دیروز، افزایش دو دلاری را نشان می دهد. با این وجود نقره همچنان در حال تجربه شرایط منفی بوده و به زیر سطح 24 دلاری سقوط کرده است.

عوامل کلیدی افزایش قیمت طلا

هم اکنون دو عامل کلیدی در بازار وجود دارد که از افزایش قیمت طلا حمایت می کنند. افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونای دلتا در ایالات متحده و داده های مربوط به اعتماد مصرف کننده که در روز گذشته منتشر شد این دو عامل هستند.

از سوی دیگر افزایش بازده خزانه داری آمریکا که منجر به افزایش ارزش شاخص دلار شد و در نهایت مانع از افزایش بیشتر قیمت طلا شد. و همچنین سرمایه گذاران در انتظار داده های مربوط به اشتغال ماه اوت در روز جمعه هستند و تا پیش از آن از هرگونه معامله زیاد خودداری می کنند.

گزارش مشاغل از این جهت اهمیت بسیار بالایی دارد که مبنای فدرال رزرو برای تغییر سیاست های مالی این بانک بوده و می تواند بر روی جلسه بعدی کمیته فدرال رزرو تاثیر بگذارد.

اگر داده های مشاغل مربوط به ماه اوت مانند ماه گذشته بسیار قوی ظاهر شود فدرال رزرو زودتر از برنامه از پیش تعیین شده خود نرخ بهره را افزایش خواهد داد و این می تواند باعث سقوط قیمت طلا شود.

  نوسانات قیمت طلا

پیش بینی قیمت طلا ( تحلیل تکنیکال)

از نظر فنی قیمت طلا در حال حاضر در محدوده 1795 تا 1835 دلار قرار گرفته است و برای حرکت به سمت بیرون از این محدوده منتظر داده های اقتصادی مختلف است. اولین مقاومت پیش روی طلا در فضای صعودی رقم 1827 دلار است که عبور از آن می تواند قیمت طلا را ابتدا به سمت مقاومت 1831 دلاری و سپس سقف 1835 دلاری سوق دهد. از طرف دیگر طلا از حمایت نسبتا خوبی در عدد 1809 دلار برخوردار بوده و در صورت افت بیشتر پشتیبانی 1795 دلاری در انتظار قیمت طلا خواهد بود.

در صورت تمایل به مشاوره در مورد خرید محصولات با شماره تلفن 02188314479 تماس بگیرید.  7     +     هفت   =


خانه سکه ایران