ورود / ثبت نام

پیش بینی آینده دلار، قیمت دلار تا کجا سقوط خواهد کرد؟

  • چهارشنبه 01 اردیبشت 1400 | 11:36
  • |
پیش بینی آینده دلار، قیمت دلار تا کجا سقوط خواهد کرد؟

روز گذشته همراه با انتشار اخبار مبهم و متناقض از نشست وین، قیمت طلا بار دیگر به بالای 24 هزار تومان بازگشته و در کانال 24100 تومان قرار گرفت.

عراقچی خروجی پرس تی وی از نشست اتریش را تکذیب کرد و توضیح بیشتری نداد. با اینحال روز گذشته عوامل زیادی به وجود آمدند که باعث رشد قیمت دلار شدند.

تقویت درهم، توقف فروش خانگی ها، سیگنال افزایشی هرات، ناامیدی به خروجی مذاکرات وین و مقاومت مستحکم 23800 تومان که از بهمن 99 تا به حال شکسته نشده است باعث گردیدند دلار در محدوده ۲۳۸۹۰ تا ۲۴۲۵۰ تومان قرار بگیرد.

دلار پشت خطی که به مرز ۲۴۲۵۰ تومان رسیده اگر دلایل قانع کننده داشته باشد تاثیرش را در ابتدای معاملات امروز خواهد گذاشت و حمایت های پیشین ۲۴۳۰۰ تا ۲۴۸۰۰ تومان نیز اکنون در حکم مقاومت عمل خواهند کرد.

عده ای از کارشناسان بازار معتقدند حمایت 23800 تومان بسیار سنگین است و معامله ‌گران براحتی این کف را از دست نخواهد داد. دلار به زودی به سوی کانال 25 هزار تومان حرکت خواهد کرد.

آنها می گویند بین ایران و آمریکا اختلافات زیادی وجود دارد و به راحتی توافق اساسی بین آنها صورت نخواهد گرفت.

گشایش‌های مقطعی نیز دیگر چندان زمینه‌ساز افت ‌های سنگین در بازار نخواهد شد و دلار بخش زیادی از افت انتظاری خود را پیشخور کرده است؛ همچنین کسری بودجه دولت سنگین است لذا دلار در صورت هر اتفاق سیاسی نیز ظرفیت رشد در سال جاری را خواهد داشت.

اما باید توجه داشت ایجاد گشایش واقعی در اقتصاد و رفع تحریم فروش نفت موجب خواهد شد دلار تا مرز 20 هزار تومان افت کند. جنس نوسان دلار از نوع تضعیف سمت عرضه است.

افزایش صادرات نفتی، درآمدهای ارزی دولت را بالا می برد و موجب می شود که دیگر اجازه نوسانات سنگین را به سفته ‌بازان ندهد. زمانی که سفته ‌بازان امید های افزایشی خود را از دست بدهند، فروش‌های بیشتری صورت خواهد گرفت و دلار به سمت پایین حرکت می کند.

دیروز با اینکه با حواله درهم، دلار می توانست در محدود 24300 تومان باشد ولی حجم انتظارات کاهشی و فروش ارز توسط بازارساز به اندازه‌ای بوده که بین قیمت اسکناس و حواله چنین اختلافی ایجاد شود.

در صورت تمایل به مشاوره در مورد خرید محصولات با شماره تلفن 02188314479 تماس بگیرید.  5     +     1   =


خانه سکه ایران