ورود / ثبت نام

نگرانی های سیاسی در میان مدت باز هم موجب افزایش قیمت طلا خواهد شد

  • شنبه 21 فروردین 1400 | 12:50
  • |
نگرانی های سیاسی در میان مدت باز هم موجب افزایش قیمت طلا خواهد شد

یک تحلیلگر برجسته ای ان زد بانک بر این باور است که ادامه نگرانی های سیاسی در میان مدت موجب افزایش بیشتر قیمت جهانی طلا و سایر فلزات گرانبها خواهد شد.

به نقل از کیتکونیوز، گرچه به نظر می رسد با پیروزی امانوئل ماکرون نامزد مستقل و میانه رو در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، نگرانی ها نسبت به اوضاع سیاسی این کشور و اتحادیه اروپا کاهش یافته است ولی دانیل هاینس تحلیلگر برجسته ای ان زد بانک معتقد است که در پیش بودن انتخابات پارلمانی فرانسه در ماه ژوئن می تواند موجب تشدید نگرانی های سیاسی شود.

 

بر اساس این گزارش وی تصریح کرد: ادامه نگرانی های سیاسی در عرصه بین المللی به خصوص انتخابات پارلمانی فرانسه، آلمان و هلند می تواند در میان مدت موجب تقویت قیمت طلا شود.

 

ماکرون موفق شده است تا در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه بیش از 66 درصد آرا را کسب کند. این مساله موجب افزایش چشمگیر ارزش یورو در برابر دلار و افزایش قیمت جهانی طلا شده است. گام مهم بعدی برای ماکرون دستیابی به اکثریت کرسی های پارلمانی خواهد بود.

 

ماکرون قصد دارد در انتخابات ژوئن اکثر کرسی های پارلمان را کسب کند تا بتواند اصلاحات مورد نظرش را در پارلمان تصویب و به اجرا برساند.

 

این تحلیلگر اقتصادی گفت: عدم شفافیت نسبت به چشم انداز سیاسی اروپا می تواند موجب افزایش تقاضای مکان امن سرمایه گذاری طلا شود. هنوز ابهامات زیادی نسبت به آینده سیاسی اروپا وجود دارد. این بدان معناست که تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای طلا ادامه خواهد یافت.

 

البته عامل مهم دیگری که بر نوسانات نرخ ارز و قیمت طلا و سایر کالاهای راهبردی موثر خواهد بود، نشست فدرال رزرو آمریکا در ماه ژوئن خواهد بود.

 

هاینس گفت: بسیاری از سرمایه گذاران بین المللی منتظر برگزاری نشست ژوئن فدرال رزرو و افزایش احتمالی نرخ بهره هستند. انتشار آمارهای متناقض اقتصادی در آمریکا موجب شده است تا سرمایه گذاران بین المللی راهی جز منتظر بودن برای برگزاری نشست ژوئن فدرال رزرو نداشته باشند.

 

بازارهای بین المللی همچنان انتظار دارند که فدرال رزرو تا پایان امسال 2 بار و سال آینده نیز 3 بار دیگر نرخ بهره را افزایش دهد.

 

هاینس افزود: 1200 دلار در هر اونس سطح حمایتی روانی و مهمی برای قیمت طلا خواهد بود. اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا با افت شدیدی روبرو می شود.

در صورت تمایل به مشاوره در مورد خرید محصولات با شماره تلفن 02188314479 تماس بگیرید.  دو     +   =   8  


خانه سکه ایران