ورود / ثبت نام

قیمت جهانی طلا زیر سایه دلار آمریکا با کاهش روبرو شد

  • شنبه 21 فروردین 1400 | 12:48
  • |
قیمت جهانی طلا زیر سایه دلار آمریکا با کاهش روبرو شد

قیمت طلا در بازارهای بین المللی در آغاز مبادلات امروز دوشنبه با کاهش نسبی روبرو شده که علت اصلی آن تقویت ارزش دلار آمریکا بوده است.

به نقل از رویترز، قیمت جهانی طلا که روز جمعه نزدیک به بالاترین سطح خود در 5 ماه اخیر رسیده بود، امروز دوشنبه بار دیگر تحت تاثیر افزایش ارزش دلار آمریکا با کاهش همراه شده است.

 

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا با 0.2 درصد کاهش به کمتر از 1253 دلار رسیده است. قیمت طلا روز جمعه پس از حمله موشکی آمریکا به یک پایگاه هوایی در سوریه با افزایش چشمگیری روبرو شد و به بیش از 1270 دلار رسید که این رقم از 10 نوامبر بی سابقه بوده است.

 

البته طلا نتوانست این سطح قیمتی را تا پایان مبادلات روز جمعه حفظ کند. شاخص ارزش دلار نیز امروز با 0.1 درصد افزایش به بیش از 101.30 واحد رسیده است که این بالاترین رقم در 3 هفته اخیر بوده است.

 

گرچه آمارهای وزارت کار آمریکا نشان می دهد که اقتصاد این کشور طی ماه مارس کمتر از 98 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده و این بدترین عملکرد بازار کار و اشتغال آمریکا در 10 ماه گذشته بوده ولی کاهش نرخ بیکاری به 4.5 درصد امیدواری ها نسبت به بهبود اوضاع اقتصادی آمریکا را همچنان حفظ کرده است. ویلیام دادلی رئیس فدرال رزرو نیویورک در سخنانی تاکید کرد: فدرال رزرو در آینده از افزایش نرخ بهره همزمان با کاهش 4.5 تریلیون دلاری تراز مالی اوراق قرضه خودداری خواهد کرد.

 

پس از حمله موشکی آمریکا به سوریه، نیروی دریایی آمریکا یک گروه ضربت از ناوهای جنگی خود را به سوی کره شمالی اعزام خواهد کرد. واشنگتن با این اقدام قصد دارد قدرت خود را به نمایش بگذارد و نسبت به برنامه های هسته ای و موشکی کره شمالی هشدار دهد.

 

میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز با 0.03 درصد کاهش به کمتر از 836 تن رسیده است. تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد که میزان ذخایر طلای چین در ماه مارس بدون تغییر بوده و به سطح 9.24 میلیون اونس رسیده است.

 

به نظر می رسد انتشار آمارهای مهم اقتصادی در آمریکا و منطقه یورو طی ساعات آینده تاثیر زیادی بر روند نوسانات قیمت طلا و نرخ ارز خواهد داشت. تقاضای فیزیکی در بازارهای آسیایی نیز تاثیر زیادی بر قیمت طلا خواهد داشت.

در صورت تمایل به مشاوره در مورد خرید محصولات با شماره تلفن 02188314479 تماس بگیرید.  چهار     -   =   سه  


خانه سکه ایران