ورود / ثبت نام

روند صعودی قیمت طلا بار دیگر از بهار آغاز خواهد شد

  • شنبه 21 فروردین 1400 | 12:43
  • |
روند صعودی قیمت طلا بار دیگر از بهار آغاز خواهد شد

برخی تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که روند صعودی قیمت طلا در بازارهای جهانی بار دیگر از بهار آینده از سر گرفته خواهد شد.

به نقل از پایگاه اینترنتی بیزینس اینسایدر، با توجه به آنکه تقاضای جهانی طلا معمولا از نیمه دوم مارس هر سال بار دیگر با افزایش چشمگیری روبرو می شود، پیش بینی این است که روند صعودی قیمت طلا بار دیگر از بهار آینده آغاز می شود.

 

بر اساس این گزارش، اوایل مارس هر سال معمولا تقاضا و قیمت طلا در بازارهای بین المللی با افت نسبی روبرو می شود و این فرصت مناسبی برای خرید پیش از آغاز بهار است.

 

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، وعده های ترامپ برای کاهش مالیات و افزایش هزینه های زیرساختی در اقتصاد آمریکا تاثیر زیادی بر افزایش چشمگیر شاخص سهام در بازارهای بین المللی داشته است. به نظر می رسد روند صعودی ارزش سهام فعلا متوقف شده و بازار طلا به زودی شاهد رشد چشمگیر تقاضا و خرید از سوی سرمایه گذاران خواهد بود.

 

به اعتقاد فعالان بازارهای بین المللی، روند نزولی قیمت طلا که در روزهای اخیر آغاز شده موقتی و زودگذر خواهد بود و با افزایش مجدد تقاضای سرمایه گذاری روند صعودی قیمت این فلز زرد مجددا از سر گرفته می شود.

 

به نظر می رسد وعده های ترامپ نیز عامل مهمی در ادامه روند صعودی قیمت طلا خواهد بود. بازارهای بین المللی در شرایط کنونی تحت تاثیر افزایش احتمالی نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در نشست هفته آینده قرار گرفته است.

 

گرچه حرف و حدیث هایی درباره استیضاح ترامپ مطرح شده ولی اگر او همچنان رئیس جمهور آمریکا باشد، این مساله تاثیر زیادی بر افزایش فشارهای تورمی در اقتصاد این کشور خواهد داشت.

 

برپایه گزارش سایت طلا، نگرانی ها نسبت به اوضاع ژئوپلیتیک جهانی نیز می تواند عامل موثری بر قیمت طلا و سایر کالاهای راهبردی باشد. در پیش بودن انتخابات حساس و سرنوشت ساز اروپا یعنی آلمان فرانسه و هلند می تواند تاثیر زیادی بر نوسانات بازارهای بین المللی داشته باشد.

 

بریتانیا طی ماه های آینده مذاکرات برای خروج از اتحادیه اروپا را آغاز خواهد کرد. این مساله بی شک تبعات اقتصادی و سیاسی خواهد داشت. به نظر می رسد انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو طی روزهای آینده و تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و در حال توسعه تاثیر زیادی بر قیمت طلا خواهد داشت.

در صورت تمایل به مشاوره در مورد خرید محصولات با شماره تلفن 02188314479 تماس بگیرید.  4     -     چهار   =


خانه سکه ایران